Month: June 2019

Australia

 

Australia A. League

# Team MP W D L F A G P
1 Melbourne City 6 4 1 1 13 9 +4 13
2 Sydney 5 4 0 1 11 6 +5 12
3 Western Sydney Wanderers 5 3 1 1 6 4 +2 10
4 Western United 6 3 1 2 8 7 +1 10
5 Adelaide United 5 3 0 2 9 7 +2 9
6 Perth Glory 5 1 3 1 6 6 +0 6
7 Brisbane Roar 5 1 2 2 5 6 -1 5
8 Melbourne Victory 6 1 2 3 6 8 -2 5
9 Newcastle United Jets 5 1 2 2 5 8 -3 5
10 Central Coast Mariners 5 1 1 3 6 10 -4 4
11 Wellington Phoenix 5 0 1 4 5 9 -4 1

Fixtures

November 22, 2019
Western Sydney Wanderers 09:30 Melbourne City
November 23, 2019
Wellington Phoenix 07:00 Brisbane Roar
Adelaide United 09:30 Melbourne Victory
Perth Glory 11:45 Sydney
November 24, 2019
Central Coast Mariners 08:00 Western United
November 29, 2019
Melbourne Victory 09:30 Perth Glory
November 30, 2019
Brisbane Roar 07:00 Central Coast Mariners
Newcastle United Jets 09:30 Western Sydney Wanderers
December 1, 2019
Western United 06:00 Sydney
Adelaide United 08:00 Wellington Phoenix
December 6, 2019
Melbourne City 09:30 Perth Glory
December 7, 2019
Wellington Phoenix 07:00 Western Sydney Wanderers
Sydney 09:30 Brisbane Roar
December 8, 2019
Western United 06:00 Melbourne Victory
Adelaide United 08:00 Newcastle United Jets
December 13, 2019
Brisbane Roar 09:30 Western United
December 14, 2019
Melbourne Victory 07:00 Wellington Phoenix
Sydney 09:30 Central Coast Mariners
Perth Glory 11:45 Western Sydney Wanderers
December 15, 2019
Newcastle United Jets 08:30 Melbourne City

Australia Capital Teritary

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Australia New South Wales

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Australian Northern

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Australian Brisbanbe

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Austrtalia Northern NSW

# Team MP W D L F A G P
1 Maitland 20 13 4 3 44 27 +17 43
2 Lambton Jaffas 20 11 5 4 39 18 +21 38
3 Edgeworth Eagles 20 12 2 6 44 24 +20 38
4 Broadmeadow Magic 20 11 5 4 46 29 +17 38
5 Weston Bears 20 11 4 5 44 33 +11 37
6 Charlestown Ci… 20 11 3 6 35 24 +11 36
7 Hamilton Olympic 20 7 4 9 33 32 +1 25
8 Newcastle Jets II 20 6 3 11 29 41 -12 21
9 Lake Macquarie 20 3 3 14 23 54 -31 12
10 Valentine 20 3 3 14 28 60 -32 12
11 Adamstown Rosebuds 20 3 2 15 20 43 -23 11

Fixtures

Australia NSL

# Team MP W D L F A G P
1 Perth Glory 24 18 3 3 56 22 +34 57
2 Parramatta 24 16 3 5 58 30 +28 51
3 Adelaide United 24 11 7 6 28 25 +3 40
4 Marconi Stallions 24 10 8 6 29 25 +4 38
5 South Melbourne 24 11 4 9 39 21 +18 37
6 Brisbane Strikers 24 9 5 10 28 33 -5 32
7 Northern Spirit 24 9 3 12 31 33 -2 30
8 Sydney Olympic 24 7 8 9 26 31 -5 29
9 Wollongong Wolves 24 8 5 11 34 41 -7 29
10 Sydney United 24 7 8 9 18 25 -7 29
11 Newcastle Utd 24 6 6 12 18 33 -15 24
12 Melbourne Knights 24 6 5 13 21 41 -20 23
13 Kingz 24 4 3 17 25 51 -26 15

Fixtures

Australia Queensland

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Australia South Australian

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Australia T-League (Victory)

# Team MP W D L F A G P
1 South Hobart 21 18 2 1 79 25 +54 56
2 Devonport City 21 13 2 6 68 38 +30 41
3 Hobart Zebras 21 11 6 4 68 41 +27 39
4 Olympia Warriors 21 10 4 7 51 35 +16 34
5 Northern Rangers 21 7 6 8 56 39 +17 27
6 Kingborough Lions 21 6 5 10 38 54 -16 23
7 Glenorchy Knights 21 4 4 13 30 56 -26 16
8 Launceston City 21 0 1 20 13 115 -102 1

Fixtures

Australia Tasmania

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Australia Victoria

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Australia Western Australia

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Australia National Youth League

# Team MP W D L F A G P
1 Brisbane Roar U21 1 1 0 0 7 0 +7 3
2 Adelaide Unite… 1 1 0 0 3 0 +3 3
3 Melbourne City U21 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Perth Glory U21 1 0 0 1 0 3 -3 0
5 Melbourne Vict… 1 0 0 1 0 7 -7 0

Fixtures

November 23, 2019
Central C. Mar… 00:30 Sydney U21
Melbourne City U21 00:30 Perth Glory U21
Western Sydney Wanderers 06:00 Canberra Unite…
November 24, 2019
Adelaide Unite… 01:00 Melbourne Vict…
November 29, 2019
Melbourne Vict… 06:30 Perth Glory U21
November 30, 2019
Melbourne City U21 05:00 Brisbane Roar U21
December 1, 2019
Newcastle Jets U21 00:00 Canberra Unite…
Western Sydney Wanderers 00:30 Central C. Mar…
December 7, 2019
Central C. Mar… 00:30 Newcastle Jets U21
Adelaide Unite… 01:00 Melbourne City U21
Sydney U21 06:45 Western Sydney Wanderers
December 8, 2019
Perth Glory U21 03:30 Brisbane Roar U21
December 13, 2019
Newcastle Jets U21 08:00 Western Sydney Wanderers
December 14, 2019
Brisbane Roar U21 01:30 Adelaide Unite…
December 15, 2019
Melbourne City U21 05:00 Melbourne Vict…
Canberra Unite… 06:00 Sydney U21
December 21, 2019
Central C. Mar… 00:30 Canberra Unite…
Brisbane Roar U21 06:00 Melbourne City U21
December 22, 2019
Perth Glory U21 03:30 Melbourne Vict…
Newcastle Jets U21 06:00 Sydney U21

Aruba

 

Aruba Division di Honor

# Team MP W D L F A G P
1 RCA 5 5 0 0 11 1 +10 15
2 Nacional 6 4 2 0 35 4 +31 14
3 Dakota 6 4 1 1 16 6 +10 13
4 Bubali 6 3 2 1 16 10 +6 11
5 Britannia 6 3 1 2 16 13 +3 10
6 Estrella 5 2 2 1 10 8 +2 8
7 La Fama 6 1 2 3 8 11 -3 5
8 Caravel 6 1 1 4 9 16 -7 4
9 Brazil Juniors 6 0 1 5 5 28 -23 1
10 United 6 0 0 6 5 34 -29 0
 

Fixtures

November 23, 2019
Brazil Juniors 01:00 Bubali
La Fama 23:30 United
November 24, 2019
Estrella 01:30 Nacional
RCA 23:00 Britannia
November 25, 2019
Caravel 01:00 Dakota
December 7, 2019
Britannia 01:00 Dakota
Nacional 23:30 RCA
December 8, 2019
United 01:30 Brazil Juniors
La Fama 23:00 Caravel
December 9, 2019
Bubali 01:00 Estrella
December 12, 2019
RCA 01:00 Estrella
December 14, 2019
Brazil Juniors 01:00 La Fama
Dakota 23:30 Nacional
December 15, 2019
Caravel 01:30 Britannia
RCA 23:00 Bubali
December 16, 2019
Estrella 01:00 United

Armenia

 

Armenia  Premier

# Team MP W D L F A G P
1 Ararat-Armenia 13 8 2 3 26 13 +13 26
2 Ararat 13 8 2 3 23 12 +11 26
3 Shirak 13 7 4 2 20 11 +9 25
4 Alashkert 13 7 2 4 24 15 +9 23
5 Lori 13 6 4 3 15 16 -1 22
6 Noah 13 6 2 5 18 14 +4 20
7 Pyunik 13 5 1 7 22 26 -4 16
8 Urartu 13 4 3 6 17 23 -6 15
9 Gandzasar 13 2 4 7 13 20 -7 10
10 Yerevan 13 0 0 13 9 37 -28 0
 

Fixtures

November 22, 2019
Ararat 15:00 Gandzasar
November 23, 2019
Lori 11:00 Ararat-Armenia
Shirak 11:00 Alashkert
Urartu 15:00 Noah
November 25, 2019
Yerevan 11:00 Pyunik
December 1, 2019
Alashkert 11:00 Pyunik
Lori 11:30 Yerevan
Ararat-Armenia 12:00 Urartu
December 2, 2019
Noah 11:00 Ararat
Gandzasar 11:45 Shirak
February 28, 2020
Ararat 01:00 Ararat-Armenia
Urartu 01:00 Lori
Shirak 01:00 Noah
Pyunik 01:00 Gandzasar
Yerevan 01:00 Alashkert
March 6, 2020
Ararat-Armenia 01:00 Shirak
Gandzasar 01:00 Alashkert
Noah 01:00 Pyunik
Ararat 01:00 Lori
Urartu 01:00 Yerevan

Armenia First League

# Team MP W D L F A G P
1 West Armenia 13 11 1 1 45 17 +28 34
2 Van 13 10 1 2 37 11 +26 31
3 Lokomotiv 13 10 1 2 32 15 +17 31
4 Ararat-Armenia II 13 9 1 3 32 20 +12 28
5 Sevan 14 8 4 2 24 15 +9 28
6 Urartu II 14 7 3 4 33 10 +23 24
7 Alashkert II 13 7 2 4 40 21 +19 23
8 Ararat II 13 6 2 5 27 21 +6 20
9 BKMA 13 6 1 6 30 23 +7 19
10 Torpedo Yerevan 13 6 0 7 21 36 -15 18
11 Aragats 13 5 3 5 35 28 +7 18
12 Pyunik II 13 4 2 7 25 26 -1 14
13 Lernayin Artsakh 13 3 2 8 21 23 -2 11
14 Shirak II 14 2 4 8 17 29 -12 10
15 Masis 12 1 1 10 19 51 -32 4
16 Dilijan 12 1 0 11 10 63 -53 3
17 Ani Yerevan 13 0 2 11 4 43 -39 2
18 Makaravank 0 0 0 0 0 0 +0 0
 

Fixtures

August 6, 2019
Masis 13:00 Dilijan
August 16, 2019
Ararat-Armenia II 13:00 Makaravank
August 20, 2019
Makaravank 13:00 Lokomotiv
August 27, 2019
Ararat II 13:00 Makaravank
August 31, 2019
Makaravank 13:00 Aragats
September 16, 2019
BKMA 12:30 Makaravank
September 24, 2019
Makaravank 12:30 Van
September 30, 2019
Torpedo Yerevan 12:00 Makaravank
October 4, 2019
Dilijan 12:00 Makaravank
October 16, 2019
Makaravank 11:30 Alashkert II
October 22, 2019
West Armenia 11:30 Makaravank
October 30, 2019
Makaravank 13:00 Ani Yerevan
November 5, 2019
Masis 13:00 Makaravank
November 21, 2019
West Armenia 12:00 Ani Yerevan

 

Argentina

 

Argentina Primera Division

# Team MP W D L F A G P
1 Boca Juniors 13 7 4 2 16 5 +11 25
2 Lanús 13 7 4 2 21 16 +5 25
3 Argentinos Juniors 13 7 4 2 13 9 +4 25
4 River Plate 13 7 3 3 26 11 +15 24
5 Racing Club 13 6 6 1 16 13 +3 24
6 Vélez Sarsfield 13 6 4 3 13 9 +4 22
7 Estudiantes 13 7 1 5 12 8 +4 22
8 Atlético Tucumán 13 7 1 5 12 10 +2 22
9 Newell's Old Boys 12 6 3 3 18 12 +6 21
10 Independiente 12 6 2 4 15 15 +0 20
11 Rosario Central 13 4 7 2 16 14 +2 19
12 Talleres de Có… 13 6 1 6 14 15 -1 19
13 San Lorenzo 13 6 1 6 18 20 -2 19
14 Arsenal 12 5 2 5 21 18 +3 17
15 Central Córdob… 13 4 4 5 14 15 -1 16
16 Unión 13 4 4 5 14 18 -4 16
17 Defensa y Justicia 13 4 2 7 8 13 -5 14
18 Huracán 13 3 5 5 7 12 -5 14
19 Banfield 13 3 4 6 10 12 -2 13
20 Colón 12 4 1 7 11 17 -6 13
21 Atlético Patronato 13 3 4 6 11 18 -7 13
22 Gimnasia La Plata 13 3 1 9 15 16 -1 10
23 Aldosivi 13 2 2 9 10 20 -10 8
24 Godoy Cruz 13 2 0 11 14 29 -15 6
 

Fixtures

November 23, 2019
Huracán 23:40 Central Córdob…
Defensa y Justicia 23:40 Lanús
November 24, 2019
Atlético Tucumán 01:45 San Lorenzo
Boca Juniors 21:10 Unión
Banfield 23:40 Vélez Sarsfield
Gimnasia La Plata 23:40 Arsenal
November 25, 2019
Talleres de Có… 01:45 Racing Club
Atlético Patronato 23:00 Godoy Cruz
Colón 23:00 Estudiantes
November 26, 2019
Rosario Central 01:10 Aldosivi
Argentinos Juniors 01:10 Newell's Old Boys
November 29, 2019
Banfield 23:00 Gimnasia La Plata
November 30, 2019
Racing Club 01:10 Defensa y Justicia
Estudiantes 21:35 Atlético Tucumán
Boca Juniors 23:40 Argentinos Juniors
December 1, 2019
Newell's Old Boys 01:45 River Plate
San Lorenzo 21:10 Atlético Patronato
Vélez Sarsfield 23:40 Colón
Godoy Cruz 23:40 Talleres de Có…

Argentina Primera B Nacional

# Team MP W D L F A G P
1 Atlanta 13 8 3 2 26 15 +11 27
2 Platense 13 8 1 4 15 9 +6 25
3 Estudiantes Rí… 13 7 3 3 21 14 +7 24
4 Temperley 13 7 3 3 14 10 +4 24
5 San Martín Sa… 13 6 4 3 12 9 +3 22
6 Estudiantes Ca… 12 7 0 5 15 12 +3 21
7 Deportivo Morón 13 5 4 4 12 12 +0 19
8 Guillermo Brown 12 5 1 6 11 12 -1 16
9 Alvarado 13 4 4 5 18 18 +0 16
10 Independiente … 13 4 2 7 18 25 -7 14
11 Belgrano 13 2 7 4 17 19 -2 13
12 Barracas Central 13 3 4 6 12 15 -3 13
13 Mitre Santiag… 13 3 4 6 8 11 -3 13
14 Agropecuario 13 3 4 6 9 13 -4 13
15 Ferro Carril Oeste 13 3 3 7 9 16 -7 12
16 Nueva Chicago 13 1 7 5 10 17 -7 10
 

Fixtures

November 23, 2019
Atlanta 01:10 Temperley
Brown de Adrogué 21:00 Defensores de …
Deportivo Riestra 21:00 Atlético Rafaela
Almagro 21:00 Deportivo Sant…
Nueva Chicago 21:00 Agropecuario
Belgrano 23:10 Mitre Santiag…
November 24, 2019
Alvarado 00:00 Estudiantes Ca…
Guillermo Brown 21:00 San Martín Sa…
Villa Dálmine 21:00 Gimnasia Jujuy
Sarmiento 21:00 All Boys
Ferro Carril Oeste 21:00 Deportivo Morón
Independiente … 22:00 Platense
November 25, 2019
San Martín Tucumán 00:00 Instituto
Estudiantes Rí… 21:10 Barracas Central
November 26, 2019
Tigre 01:10 Gimnasia Mendoza
November 27, 2019
Chacarita Juniors 00:00 Quilmes

Argentina Prim B Metro

# Team MP W D L F A G P
1 Almirante Brown 14 9 3 2 14 5 +9 30
2 Villa San Carlos 14 7 4 3 15 8 +7 25
3 Talleres Remedios 14 7 3 4 18 15 +3 24
4 JJ Urquiza 14 7 3 4 17 14 +3 24
5 San Telmo 14 7 2 5 19 15 +4 23
6 Comunicaciones 14 6 4 4 20 14 +6 22
7 Deportivo Armenio 14 6 4 4 20 15 +5 22
8 Tristán Suárez 14 6 4 4 18 14 +4 22
9 Defensores Unidos 14 6 4 4 14 12 +2 22
10 Los Andes 14 6 3 5 17 14 +3 21
11 Flandria 14 5 4 5 24 19 +5 19
12 UAI Urquiza 14 4 5 5 20 21 -1 17
13 Acassuso 14 2 9 3 15 17 -2 15
14 Argentino Quilmes 14 3 4 7 9 22 -13 13
15 San Miguel 14 2 6 6 10 17 -7 12
16 Fénix 14 3 3 8 9 17 -8 12
17 Colegiales 14 1 6 7 14 23 -9 9
18 Sacachispas 14 1 5 8 10 21 -11 8
 

Fixtures

November 23, 2019
Talleres Remedios 21:00 Fénix
Comunicaciones 21:00 San Telmo
Villa San Carlos 21:00 Deportivo Armenio
Defensores Unidos 21:00 Almirante Brown
Acassuso 21:00 Tristán Suárez
November 24, 2019
JJ Urquiza 21:00 Los Andes
San Miguel 21:00 Flandria
Argentino Quilmes 21:00 Sacachispas
Colegiales 21:00 UAI Urquiza
November 30, 2019
Sacachispas 01:00 Defensores Unidos
Almirante Brown 01:00 Talleres Remedios
Fénix 01:00 UAI Urquiza
Tristán Suárez 01:00 Argentino Quilmes
Los Andes 01:00 San Miguel
JJ Urquiza 01:00 Colegiales
Deportivo Armenio 01:00 Acassuso
Flandria 01:00 Comunicaciones
San Telmo 01:00 Villa San Carlos

Argentina Argentino A

# Team MP W D L F A G P
1 Club Atlético … 11 5 4 2 14 11 +3 19
2 Chaco For Ever 11 5 3 3 17 9 +8 18
3 Sportivo Las P… 11 4 6 1 11 5 +6 18
4 Boca Unidos 11 5 3 3 16 18 -2 18
5 Sarmiento Resi… 11 4 5 2 14 10 +4 17
6 Central Norte 11 4 4 3 16 12 +4 16
7 Douglas Haig 11 4 3 4 9 14 -5 15
8 Crucero del Norte 11 3 5 3 9 10 -1 14
9 Unión Sunchales 11 3 5 3 13 10 +3 14
10 Def. de Pronun… 11 3 5 3 11 12 -1 14
11 Sportivo Belgrano 11 3 4 4 13 14 -1 13
12 Defensores Bel… 12 3 4 5 8 9 -1 13
13 San Martín Formosa 11 3 3 5 11 16 -5 12
14 Juventud Unida G. 11 1 6 4 9 12 -3 9
15 Gimnasia Conce… 11 2 2 7 8 17 -9 8
 

Fixtures

November 21, 2019
Villa Mitre 01:00 Deportivo Madryn
November 24, 2019
Sol de Mayo 01:00 Olimpo
Gimnasia Conce… 01:00 Central Norte
Sansinena 01:00 Huracán Las Heras
Sportivo Desam… 01:00 Deportivo Madryn
Juventud Unid… 01:00 Estudiantes d…
Villa Mitre 01:00 Cipolletti
Deportivo Cami… 01:00 Ferro Carril O…
Circulo Deportivo 01:00 Sportivo Peñarol
Sportivo Belgrano 01:00 Juventud Unida G.
Douglas Haig 01:00 Def. de Pronun…
Chaco For Ever 01:00 Sportivo Las P…
Boca Unidos 01:00 Club Atlético …
Crucero del Norte 01:00 San Martín Formosa
Unión Sunchales 01:00 Sarmiento Resi…

Argentina Prim C Metro

# Team MP W D L F A G P
1 Deportivo Lafe… 15 9 4 2 19 11 +8 31
2 Cañuelas 15 9 3 3 21 14 +7 30
3 Dock Sud 15 8 5 2 21 10 +11 29
4 Sportivo Italiano 15 7 4 4 16 12 +4 25
5 Real Pilar 16 6 6 4 21 16 +5 24
6 Argentino Merlo 15 6 4 5 23 14 +9 22
7 Berazategui 15 5 7 3 22 18 +4 22
8 General Lamadrid 15 6 4 5 14 13 +1 22
9 Deportivo Español 15 5 7 3 14 16 -2 22
10 Central Córdoba 15 4 8 3 19 16 +3 20
11 Midland 15 4 7 4 17 14 +3 19
12 Deportivo Merlo 15 5 4 6 11 19 -8 19
13 Leandro Nicéfo… 15 5 3 7 16 17 -1 18
14 San Martín Burzaco 16 4 6 6 14 16 -2 18
15 Ituzaingó 15 4 4 7 11 16 -5 16
16 Victoriano Arenas 15 4 4 7 13 22 -9 16
17 Excursionistas 15 4 3 8 16 22 -6 15
18 Luján 15 2 5 8 16 20 -4 11
19 El Porvenir 16 1 4 11 6 24 -18 7
 

Fixtures

November 23, 2019
Deportivo Merlo 21:00 Excursionistas
Central Córdoba 21:00 Ituzaingó
November 24, 2019
General Lamadrid 21:00 Argentino Merlo
Deportivo Lafe… 21:00 Victoriano Arenas
November 25, 2019
Dock Sud 21:00 Sportivo Italiano
Midland 21:00 Cañuelas
Berazategui 21:00 Deportivo Español
Luján 21:00 Real Pilar
November 26, 2019
El Porvenir 21:00 Leandro Nicéfo…
November 30, 2019
Victoriano Arenas 01:00 Deportivo Merlo
Excursionistas 01:00 Luján
Real Pilar 01:00 San Martín Burzaco
Ituzaingó 01:00 Deportivo Lafe…
Argentino Merlo 01:00 Dock Sud
Leandro Nicéfo… 01:00 General Lamadrid
Deportivo Español 01:00 Central Córdoba
Sportivo Italiano 01:00 Midland
Cañuelas 01:00 Berazategui

Argentina Argentino B

# Team MP W D L F A G P
 

Fixtures

Argentina Prim D Metro

# Team MP W D L F A G P
1 Liniers 10 8 1 1 18 7 +11 25
2 Claypole 10 6 3 1 14 5 +9 21
3 Atlas 10 6 2 2 13 7 +6 20
4 Sportivo Barracas 10 5 3 2 11 7 +4 18
5 Centro Español 10 4 2 4 12 13 -1 14
6 Juventud Unida 10 4 2 4 12 15 -3 14
7 Defensores de … 10 3 3 4 16 15 +1 12
8 Central Ballester 10 3 3 4 9 11 -2 12
9 Lugano 10 2 5 3 6 10 -4 11
10 Yupanqui 10 2 4 4 8 9 -1 10
11 Puerto Nuevo 10 2 4 4 7 12 -5 10
12 Argentino Rosario 10 2 2 6 4 8 -4 8
13 Deportivo Para… 10 2 2 6 10 16 -6 8
14 Deportivo Muñiz 10 1 4 5 6 11 -5 7
 

Fixtures

November 23, 2019
Sportivo Barracas 01:00 Claypole
Deportivo Muñiz 01:00 Yupanqui
Liniers 01:00 Defensores de …
Central Ballester 01:00 Centro Español
Atlas 01:00 Puerto Nuevo
Argentino Rosario 01:00 Deportivo Para…
Lugano 01:00 Juventud Unida
November 30, 2019
Deportivo Para… 01:00 Atlas
Puerto Nuevo 01:00 Yupanqui
Centro Español 01:00 Lugano
Juventud Unida 01:00 Argentino Rosario
Sportivo Barracas 01:00 Deportivo Muñiz
Claypole 01:00 Liniers
Defensores de … 01:00 Central Ballester

Antigua and Barbuda

 

Antigua and Barbuda

# Team MP W D L F A G P
1 Five Islands 3 2 1 0 7 2 +5 7
2 Grenades 3 2 1 0 7 4 +3 7
3 Ottos Rangers 3 2 0 1 6 4 +2 6
4 Swetes 3 1 1 1 4 3 +1 4
5 Hoppers 3 1 1 1 7 7 +0 4
6 All Saints United 3 1 1 1 4 5 -1 4
7 Old Road 3 1 0 2 5 7 -2 3
8 Pigotts Bullets 3 1 0 2 4 6 -2 3
9 Liberta 3 0 2 1 5 6 -1 2
10 Parham 3 0 1 2 3 8 -5 1
 

Fixtures

November 16, 2019
All Saints United 22:00 Old Road
November 17, 2019
Hoppers 00:00 Parham
Swetes 20:00 Ottos Rangers
Grenades 22:00 Five Islands
November 18, 2019
Pigotts Bullets 00:00 Liberta

Angola

 

Angola Girabola

# Team MP W D L F A G P
1 1º de Agosto 11 9 0 2 21 6 +15 27
2 Petro de Luanda 11 8 2 1 21 6 +15 26
3 Académica do L… 11 7 3 1 14 3 +11 24
4 Recreativo do … 11 7 3 1 16 9 +7 24
5 Desportivo Huíla 11 5 4 2 11 6 +5 19
6 Interclube 11 4 3 4 13 12 +1 15
7 Sporting de Ca… 11 3 5 3 12 12 +0 14
8 Onze Bravos 11 4 2 5 12 15 -3 14
9 Cuando Cubango 11 3 4 4 11 14 -3 13
10 Wiliete 11 3 4 4 9 13 -4 13
11 Recreativo da … 11 3 2 6 10 13 -3 11
12 Sagrada Esperança 11 2 4 5 9 10 -1 10
13 Progresso 11 2 3 6 8 13 -5 9
14 Ferroviário d… 11 2 3 6 3 12 -9 9
15 1º de Maio 11 1 3 7 6 18 -12 6
16 Santa Rita 11 1 3 7 8 22 -14 6
 

Fixtures

November 23, 2019
Sporting de Ca… 15:00 Interclube
Desportivo Huíla 15:00 Santa Rita
Recreativo do … 15:00 1º de Agosto
Académica do L… 15:00 Onze Bravos
Progresso 15:00 Recreativo da …
Sagrada Esperança 15:00 Ferroviário d…
Wiliete 15:00 Cuando Cubango
Petro de Luanda 17:30 1º de Maio
November 30, 2019
1º de Agosto 15:00 Académica do L…
Onze Bravos 15:00 Sporting de Ca…
Interclube 15:00 Wiliete
Cuando Cubango 15:00 Progresso
1º de Maio 15:00 Ferroviário d…
Santa Rita 15:00 Sagrada Esperança
Recreativo da … 15:00 Desportivo Huíla
Petro de Luanda 15:00 Recreativo do …

Andorra

 

Andorra  1A Division

# Team MP W D L F A G P
1 Inter Club d'E… 8 5 3 0 11 4 +7 18
2 FC Santa Coloma 8 5 1 2 15 5 +10 16
3 UE Santa Coloma 8 4 3 1 9 6 +3 15
4 Engordany 8 4 2 2 14 10 +4 14
5 Sant Julià 8 4 1 3 10 10 +0 13
6 Atlètic Club d… 8 2 1 5 6 9 -3 7
7 Ordino 8 1 1 6 5 17 -12 4
8 Carroi 8 0 2 6 2 11 -9 2
 

Fixtures

November 24, 2019
FC Santa Coloma 12:00 UE Santa Coloma
Inter Club d'E… 14:00 Sant Julià
Engordany 16:00 Atlètic Club d…
Ordino 18:00 Carroi
December 1, 2019
Ordino 12:00 Inter Club d'E…
Carroi 14:00 FC Santa Coloma
Atlètic Club d… 16:00 Sant Julià
UE Santa Coloma 18:00 Engordany
December 8, 2019
FC Santa Coloma 12:00 Ordino
Sant Julià 14:00 UE Santa Coloma
Engordany 16:00 Carroi
Inter Club d'E… 18:00 Atlètic Club d…
December 15, 2019
UE Santa Coloma 12:00 Atlètic Club d…
Carroi 14:00 Sant Julià
FC Santa Coloma 16:00 Inter Club d'E…
Ordino 18:00 Engordany
February 2, 2020
Sant Julià 01:00 Ordino
Engordany 01:00 FC Santa Coloma
Atlètic Club d… 01:00 Carroi
UE Santa Coloma 01:00 Inter Club d'E…

Andorra 2A Division

# Team MP W D L F A G P
1 Penya Encarnada 8 7 1 0 21 3 +18 22
2 La Massana 8 7 0 1 42 9 +33 21
3 Lusitanos 8 5 2 1 32 6 +26 17
4 Encamp 8 3 3 2 19 22 -3 12
5 Inter Club d'E… 8 3 1 4 17 17 +0 10
6 UE Santa Coloma II 8 3 1 4 24 29 -5 10
7 Carroi II 8 3 0 5 21 31 -10 9
8 Atlètic Amèrica 8 2 0 6 14 25 -11 6
9 Ranger's 7 2 0 5 8 22 -14 6
10 Extremenya 7 0 0 7 2 36 -34 0
 

Fixtures

November 10, 2019
Extremenya 20:00 Ranger's
November 23, 2019
Carroi II 20:30 Penya Encarnada
November 24, 2019
Lusitanos 12:00 Atlètic Amèrica
Extremenya 15:00 Encamp
La Massana 18:00 Inter Club d'E…
Ranger's 20:00 UE Santa Coloma II
November 30, 2019
Ranger's 20:30 Encamp
December 1, 2019
Carroi II 12:00 La Massana
UE Santa Coloma II 15:00 Inter Club d'E…
Lusitanos 18:00 Penya Encarnada
Extremenya 20:00 Atlètic Amèrica
December 15, 2019
Encamp 01:00 UE Santa Coloma II
Atlètic Amèrica 01:00 Ranger's
Inter Club d'E… 01:00 Carroi II
Penya Encarnada 01:00 Extremenya
La Massana 01:00 Lusitanos

Algeria

 

Algeria Ligue 1

# Team MP W D L F A G P
1 MC Alger 10 7 2 1 17 7 +10 23
2 Belouizdad 10 7 2 1 14 6 +8 23
3 MC Oran 10 5 2 3 16 10 +6 17
4 Saoura 10 5 2 3 11 9 +2 17
5 Kabylie 10 5 1 4 13 11 +2 16
6 CS Constantine 10 4 3 3 11 9 +2 15
7 Aïn M'lila 10 3 5 2 13 10 +3 14
8 USM Alger 9 5 2 2 14 12 +2 14
9 CA Bordj Bou A… 10 3 3 4 13 14 -1 12
10 NA Hussein Dey 10 2 5 3 8 11 -3 11
11 ES Sétif 10 3 1 6 12 12 +0 10
12 USM Bel Abbès 9 3 1 5 10 14 -4 10
13 US Biskra 10 3 0 7 10 19 -9 9
14 ASO Chlef 10 2 2 6 3 7 -4 8
15 NC Magra 10 2 2 6 7 15 -8 8
16 Paradou AC 8 2 1 5 3 9 -6 7
 

Fixtures

November 16, 2019
Paradou AC 16:00 USM Bel Abbès
November 23, 2019
NC Magra 01:00 CA Bordj Bou A…
USM Bel Abbès 15:00 CS Constantine
Belouizdad 15:00 Aïn M'lila
ASO Chlef 16:00 MC Alger
Paradou AC 16:00 ES Sétif
Kabylie 16:00 Saoura
US Biskra 17:00 USM Alger
November 24, 2019
NA Hussein Dey 15:00 MC Oran
   

Algeria Ligue 2

# Team MP W D L F A G P
1 Olympique Médéa 12 9 1 2 21 9 +12 28
2 WA Tlemcen 12 7 1 4 15 9 +6 22
3 Relizane 12 6 3 3 17 12 +5 21
4 RC Arbaâ 12 6 2 4 16 14 +2 20
5 AS Khroub 12 5 3 4 11 13 -2 18
6 ASM Oran 12 4 5 3 11 11 +0 17
7 Tadjenanet 12 5 1 6 19 15 +4 16
8 MO Béjaïa 11 5 1 5 9 7 +2 16
9 Arzew 12 4 4 4 14 14 +0 16
10 JSM Skikda 12 4 4 4 15 16 -1 16
11 Annaba 12 4 3 5 12 14 -2 15
12 El Eulma 12 3 6 3 9 12 -3 15
13 MC Saïda 12 3 5 4 8 11 -3 14
14 Amal Bou Saâda 12 3 4 5 9 12 -3 13
15 JSM Béjaïa 11 1 4 6 7 12 -5 7
16 USM El Harrach 12 1 3 8 11 23 -12 6
 

Fixtures

October 12, 2019
MO Béjaïa 17:00 JSM Béjaïa
November 20, 2019
JSM Skikda 15:00 AS Khroub
USM El Harrach 15:00 MO Béjaïa
MC Saïda 15:00 Tadjenanet
ASM Oran 15:00 Olympique Médéa
Arzew 15:00 El Eulma
Amal Bou Saâda 15:00 RC Arbaâ
JSM Béjaïa 16:00 Relizane
WA Tlemcen 17:00 Annaba
   

Albania

 

Albania Superliga

# Team MP W D L F A G P
1 Partizani Tirana 12 6 4 2 15 8 +7 22
2 Bylis 12 5 5 2 18 8 +10 20
3 Laçi 12 5 4 3 19 11 +8 19
4 Tirana 12 5 4 3 19 12 +7 19
5 Kukësi 12 5 3 4 14 9 +5 18
6 Teuta Durrës 12 4 6 2 8 7 +1 18
7 Skënderbeu Korçë 12 5 2 5 13 21 -8 17
8 Vllaznia Shkodër 12 4 4 4 11 11 +0 16
9 Luftëtari Gjir… 12 1 4 7 6 21 -15 7
10 Flamurtari 12 0 4 8 9 24 -15 4
 

Fixtures

November 23, 2019
Flamurtari 13:30 Luftëtari Gjir…
Kukësi 13:30 Bylis
Skënderbeu Korçë 16:30 Tirana
November 24, 2019
Vllaznia Shkodër 16:30 Teuta Durrës
November 25, 2019
Partizani Tirana 18:00 Laçi
November 29, 2019
Tirana 18:00 Kukësi
November 30, 2019
Luftëtari Gjir… 13:30 Vllaznia Shkodër
Laçi 13:30 Flamurtari
Bylis 13:30 Partizani Tirana
Teuta Durrës 16:30 Skënderbeu Korçë
December 4, 2019
Laçi 01:00 Luftëtari Gjir…
Skënderbeu Korçë 01:00 Vllaznia Shkodër
Flamurtari 01:00 Bylis
Partizani Tirana 01:00 Tirana
Kukësi 01:00 Teuta Durrës
December 8, 2019
Tirana 01:00 Flamurtari
Teuta Durrës 01:00 Partizani Tirana
Bylis 01:00 Laçi
Vllaznia Shkodër 01:00 Kukësi
Luftëtari Gjir… 01:00 Skënderbeu Korçë
   

 

Albania 1st Division

# Team MP W D L F A G P
1 Kastrioti Krujë 8 5 3 0 12 4 +8 18
2 Korabi Peshkopi 8 5 1 2 10 7 +3 16
3 Besëlidhja Lezhë 8 4 3 1 13 5 +8 15
4 Erzeni Shijak 8 3 2 3 10 5 +5 11
5 Egnatia Rrogozhinë 8 3 2 3 12 10 +2 11
6 Tërbuni Pukë 8 2 4 2 8 8 +0 10
7 Veleçiku Koplik 8 3 1 4 6 10 -4 10
8 Shkumbini Peqin 8 2 3 3 8 9 -1 9
9 Burreli 8 2 2 4 6 10 -4 8
10 Dinamo Tirana 8 0 1 7 1 18 -17 1
 

Fixtures

November 23, 2019
Besa Kavajë 13:00 Devolli
Apolonia Fier 13:00 Oriku
Shënkolli 13:00 Elbasani
Iliria Fushë-Krujë 13:00 Lushnja
Turbina Cërrik 13:00 Pogradeci
Shkumbini Peqin 13:00 Egnatia Rrogozhinë
Dinamo Tirana 13:00 Veleçiku Koplik
Erzeni Shijak 13:00 Besëlidhja Lezhë
Burreli 13:00 Tërbuni Pukë
Korabi Peshkopi 13:00 Kastrioti Krujë
November 30, 2019
Egnatia Rrogozhinë 13:00 Kastrioti Krujë
Besa Kavajë 13:00 Oriku
Apolonia Fier 13:00 Elbasani
Shënkolli 13:00 Lushnja
Burreli 13:00 Shkumbini Peqin
Pogradeci 13:00 Devolli
Dinamo Tirana 13:00 Tërbuni Pukë
Erzeni Shijak 13:00 Veleçiku Koplik
Korabi Peshkopi 13:00 Besëlidhja Lezhë
Iliria Fushë-Krujë 13:00 Turbina Cërrik
   

 

Albania 2nd Division

# Team MP W D L F A G P
1 Luzi 2008 8 7 0 1 23 7 +16 21
2 Vora 7 5 1 1 15 6 +9 16
3 Mirdita 8 5 0 3 16 13 +3 15
4 Sopoti Librazhd 7 4 1 2 9 6 +3 13
5 Gramshi 8 4 1 3 8 7 +1 13
6 Klosi 7 3 1 3 12 11 +1 10
7 Tirana II 8 3 1 4 8 14 -6 10
8 Vllaznia Shkod… 7 3 0 4 13 14 -1 9
9 Spartaku Tiranë 7 2 1 4 9 11 -2 7
10 Partizani Tira… 7 2 1 4 7 9 -2 7
11 Ada Velipojë 8 2 1 5 9 18 -9 7
12 Kamza 7 2 0 5 10 22 -12 6
13 Internacional … 7 2 0 5 12 13 -1 6
 

Fixtures

November 23, 2019
Sopoti Librazhd 13:00 Luzi 2008
Vora 13:00 Internacional …
Gramshi 13:00 Vllaznia Shkod…
Tirana II 13:00 Kamza
November 24, 2019
Delvina 13:00 Naftëtari Kuçovë
Selenicë 13:00 Tepelena
Përmeti 13:00 Maliqi
Albpetrol Patos 13:00 Tomori Berat
Gramozi Ersekë 13:00 Këlcyra
Memaliaj 13:00 Skrapari
Partizani Tira… 13:00 Spartaku Tiranë
Klosi 13:00 Mirdita
   

you're currently offline