Australia

 

Australia A. League

# Team MP W D L F A G P
1 Sydney 20 15 3 2 42 16 +26 48
2 Melbourne City 23 12 4 7 42 34 +8 40
3 Wellington Phoenix 20 11 3 6 33 23 +10 36
4 Brisbane Roar 22 10 5 7 25 24 +1 35
5 Perth Glory 20 8 7 5 35 22 +13 31
6 Western United 20 8 3 9 34 28 +6 27
7 Adelaide United 21 9 0 12 34 42 -8 27
8 Western Sydney Wanderers 21 7 5 9 27 30 -3 26
9 Newcastle United Jets 22 6 6 10 26 39 -13 24
10 Melbourne Victory 21 5 5 11 24 35 -11 20
11 Central Coast Mariners 22 4 1 17 22 51 -29 13

Fixtures

March 18, 2020
Sydney 02:00 Wellington Phoenix
March 22, 2020
Melbourne Victory 02:00 Brisbane Roar
Newcastle United Jets 02:00 Wellington Phoenix
March 23, 2020
Perth Glory 02:00 Western United
March 27, 2020
Melbourne City 02:00 Adelaide United
March 28, 2020
Brisbane Roar 02:00 Sydney
Central Coast Mariners 02:00 Newcastle United Jets
March 29, 2020
Perth Glory 02:00 Melbourne Victory
Western United 02:00 Western Sydney Wanderers
April 3, 2020
Sydney 01:00 Western United
April 4, 2020
Melbourne Victory 01:00 Central Coast Mariners
Western Sydney Wanderers 01:00 Perth Glory
April 5, 2020
Wellington Phoenix 01:00 Adelaide United
April 10, 2020
Western United 01:00 Melbourne City
April 11, 2020
Adelaide United 01:00 Sydney
Western Sydney Wanderers 01:00 Melbourne Victory
April 12, 2020
Perth Glory 01:00 Wellington Phoenix
April 16, 2020
Sydney 01:00 Newcastle United Jets
April 17, 2020
Adelaide United 01:00 Perth Glory

Australia Capital Teritary

# Team MP W D L F A G P
1 Belconnen United 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Canberra 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Canberra Olympic 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Cooma Tigers 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Gungahlin United 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Monaro Panthers 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Tuggeranong United 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Woden Weston 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

March 28, 2020
Gungahlin United 06:00 Canberra Olympic
Monaro Panthers 08:30 Canberra
Woden Weston 09:25 Tuggeranong United
March 29, 2020
Belconnen United 05:00 Cooma Tigers
April 5, 2020
Canberra Olympic 06:00 Belconnen United
Tuggeranong United 06:00 Gungahlin United
Cooma Tigers 06:00 Monaro Panthers
Canberra 07:15 Woden Weston
April 10, 2020
Cooma Tigers 06:00 Tuggeranong United
April 11, 2020
Woden Weston 06:45 Canberra Olympic
Monaro Panthers 08:30 Belconnen United
April 13, 2020
Gungahlin United 06:00 Canberra
April 18, 2020
Woden Weston 06:45 Monaro Panthers
April 19, 2020
Tuggeranong United 06:00 Canberra Olympic
Gungahlin United 06:00 Cooma Tigers
Canberra 06:15 Belconnen United
April 25, 2020
Monaro Panthers 08:30 Tuggeranong United
April 26, 2020
Canberra Olympic 06:00 Canberra
Cooma Tigers 06:00 Woden Weston
Belconnen United 08:30 Gungahlin United

Australia New South Wales

# Team MP W D L F A G P
1 Marconi Stallions 3 3 0 0 10 1 +9 9
2 Blacktown City 3 3 0 0 5 1 +4 9
3 Sydney II 3 2 0 1 6 5 +1 6
4 APIA Leichhard… 3 1 2 0 4 3 +1 5
5 Rockdale City Suns 3 1 2 0 4 3 +1 5
6 North Shore Ma… 3 1 1 1 4 7 -3 4
7 Sydney United 3 1 0 2 5 3 +2 3
8 Wollongong Wolves 2 1 0 1 4 4 +0 3
9 Manly United 3 1 0 2 3 3 +0 3
10 Sutherland Sharks 3 0 1 2 3 8 -5 1
11 Sydney Olympic 3 0 0 3 2 6 -4 0
12 Mt Druitt Town 2 0 0 2 1 7 -6 0

Fixtures

March 15, 2020
Mt Druitt Town 05:00 Wollongong Wolves
March 22, 2020
Wollongong Wolves 05:30 Marconi Stallions
Blacktown City 06:00 North Shore Ma…
Sydney Olympic 07:00 Mt Druitt Town
Sydney United 09:00 Rockdale City Suns
Sydney II 09:30 Sutherland Sharks
APIA Leichhard… 10:30 Manly United
March 28, 2020
Sutherland Sharks 07:30 APIA Leichhard…
Marconi Stallions 08:00 Sydney United
Manly United 10:00 Sydney Olympic
March 29, 2020
Mt Druitt Town 04:00 North Shore Ma…
Blacktown City 05:00 Sydney II
Rockdale City Suns 06:30 Wollongong Wolves
April 4, 2020
Sydney Olympic 07:00 Rockdale City Suns
Marconi Stallions 09:00 Mt Druitt Town
APIA Leichhard… 09:00 Blacktown City
April 5, 2020
North Shore Ma… 06:00 Sutherland Sharks
Sydney United 07:00 Wollongong Wolves
Sydney II 09:30 Manly United

Australian Northern

# Team MP W D L F A G P
1 Casuarina 1 1 0 0 6 3 +3 3
2 Mindil Aces 1 1 0 0 4 3 +1 3
3 Hellenic Athletic 1 1 0 0 2 1 +1 3
4 Port Darwin 1 0 0 1 3 4 -1 0
5 Uni Azzurri 1 0 0 1 1 2 -1 0
6 Darwin Olympic 1 0 0 1 3 6 -3 0

Fixtures

March 20, 2020
Darwin Olympic 13:00 Uni Azzurri
March 21, 2020
Hellenic Athletic 08:30 Mindil Aces
Port Darwin 12:30 Casuarina
March 27, 2020
Casuarina 13:00 Hellenic Athletic
March 28, 2020
Darwin Olympic 08:30 Port Darwin
Mindil Aces 12:30 Uni Azzurri
April 3, 2020
Mindil Aces 11:00 Darwin Olympic
April 4, 2020
Uni Azzurri 07:30 Casuarina
Hellenic Athletic 11:30 Port Darwin
April 17, 2020
Port Darwin 11:00 Uni Azzurri
April 18, 2020
Darwin Olympic 06:30 Hellenic Athletic
Casuarina 10:30 Mindil Aces
April 24, 2020
Darwin Olympic 11:00 Casuarina
April 25, 2020
Port Darwin 06:30 Mindil Aces
Hellenic Athletic 10:30 Uni Azzurri
May 1, 2020
Mindil Aces 11:00 Hellenic Athletic
May 2, 2020
Uni Azzurri 06:30 Darwin Olympic
Casuarina 10:30 Port Darwin
May 8, 2020
Port Darwin 11:00 Darwin Olympic

Australian Brisbanbe

# Team MP W D L F A G P
1 Acacia Ridge 1 1 0 0 6 0 +6 3
2 Grange Thistle 1 1 0 0 6 1 +5 3
3 Albany Creek 1 0 1 0 3 3 +0 1
4 St George Will… 1 0 1 0 3 3 +0 1
5 Centenary Stormers 1 0 1 0 2 2 +0 1
6 Toowong 1 0 1 0 2 2 +0 1
7 Brisbane Knights 1 0 1 0 1 1 +0 1
8 Caboolture 1 0 1 0 1 1 +0 1
9 North Star 1 0 1 0 1 1 +0 1
10 The Gap 1 0 1 0 1 1 +0 1
11 Bayside United 1 0 0 1 1 6 -5 0
12 Taringa Rovers 1 0 0 1 0 6 -6 0

Fixtures

March 13, 2020
Albany Creek 12:30 Caboolture
March 14, 2020
Taringa Rovers 09:00 Centenary Stormers
The Gap 10:00 North Star
Acacia Ridge 10:00 Bayside United
March 15, 2020
Grange Thistle 08:00 Brisbane Knights
St George Will… 10:00 Toowong
March 20, 2020
Taringa Rovers 12:30 Toowong
Acacia Ridge 12:30 Brisbane Knights
March 21, 2020
Bayside United 07:00 Centenary Stormers
North Star 10:00 Grange Thistle
March 22, 2020
Albany Creek 09:00 The Gap
St George Will… 10:00 Caboolture
March 27, 2020
Centenary Stormers 12:30 Brisbane Knights
March 28, 2020
Grange Thistle 09:00 Albany Creek
The Gap 09:00 Caboolture
Taringa Rovers 09:00 St George Will…
Acacia Ridge 10:00 North Star
March 29, 2020
Toowong 09:00 Bayside United
April 17, 2020
Brisbane Knights 11:30 Toowong

Austrtalia Northern NSW

# Team MP W D L F A G P
1 Newcastle Olympic 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Edgeworth Eagles 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Lake Macquarie 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Broadmeadow Magic 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Weston Workers 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Valentine 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Charlestown Az… 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Lambton Jaffas 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Adamstown Rosebuds 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Maitland 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

March 20, 2020
Weston Workers 11:00 Valentine
March 21, 2020
Charlestown Az… 05:30 Newcastle Olympic
Edgeworth Eagles 07:15 Maitland
March 22, 2020
Adamstown Rosebuds 05:30 Lake Macquarie
Lambton Jaffas 05:30 Broadmeadow Magic
March 28, 2020
Newcastle Olympic 09:00 Weston Workers
Lake Macquarie 10:25 Lambton Jaffas
March 29, 2020
Broadmeadow Magic 04:30 Charlestown Az…
Edgeworth Eagles 04:30 Valentine
Maitland 04:30 Adamstown Rosebuds
April 4, 2020
Weston Workers 08:00 Broadmeadow Magic
April 5, 2020
Charlestown Az… 05:30 Lambton Jaffas
Adamstown Rosebuds 05:30 Valentine
Newcastle Olympic 05:30 Edgeworth Eagles
Lake Macquarie 05:45 Maitland
April 18, 2020
Lambton Jaffas 05:30 Weston Workers
Newcastle Olympic 09:00 Adamstown Rosebuds
Lake Macquarie 10:25 Charlestown Az…
April 19, 2020
Broadmeadow Magic 05:30 Edgeworth Eagles
Valentine 05:30 Maitland

Australia NSL

# Team MP W D L F A G P
1 Perth Glory 24 18 3 3 56 22 +34 57
2 Parramatta 24 16 3 5 58 30 +28 51
3 Adelaide United 24 11 7 6 28 25 +3 40
4 Marconi Stallions 24 10 8 6 29 25 +4 38
5 South Melbourne 24 11 4 9 39 21 +18 37
6 Brisbane Strikers 24 9 5 10 28 33 -5 32
7 Northern Spirit 24 9 3 12 31 33 -2 30
8 Sydney Olympic 24 7 8 9 26 31 -5 29
9 Wollongong Wolves 24 8 5 11 34 41 -7 29
10 Sydney United 24 7 8 9 18 25 -7 29
11 Newcastle Utd 24 6 6 12 18 33 -15 24
12 Melbourne Knights 24 6 5 13 21 41 -20 23
13 Kingz 24 4 3 17 25 51 -26 15

Fixtures

Australia Queensland

# Team MP W D L F A G P
1 Lions 5 4 1 0 23 5 +18 13
2 Gold Coast Knights 5 4 1 0 18 3 +15 13
3 Brisbane Roar II 6 3 2 1 15 7 +8 11
4 Peninsula Power 4 3 0 1 12 5 +7 9
5 Olympic 6 2 2 2 9 7 +2 8
6 Moreton Bay United 6 2 2 2 12 14 -2 8
7 Brisbane City 4 2 1 1 8 7 +1 7
8 Gold Coast United 4 2 1 1 8 7 +1 7
9 Capalaba 4 2 0 2 7 10 -3 6
10 Redlands United 6 2 0 4 9 26 -17 6
11 Brisbane Strikers 5 1 1 3 6 9 -3 4
12 Eastern Suburbs 5 1 1 3 7 12 -5 4
13 Magpies Crusaders 5 0 2 3 5 15 -10 2
14 SC Wanderers 5 0 0 5 9 21 -12 0

Fixtures

February 15, 2020
Gold Coast United 10:00 Gold Coast Knights
March 14, 2020
Gold Coast United 10:00 Peninsula Power
March 17, 2020
Capalaba 11:30 Brisbane Strikers
March 18, 2020
Brisbane City 11:30 Peninsula Power
March 20, 2020
Capalaba 11:00 Eastern Suburbs
March 28, 2020
Brisbane City 09:30 Olympic
Gold Coast United 10:00 SC Wanderers
Brisbane Strikers 10:30 Eastern Suburbs
Capalaba 10:45 Gold Coast Knights
Redlands United 11:00 Magpies Crusaders
Lions 11:00 Peninsula Power
March 29, 2020
Brisbane Roar II 05:00 Moreton Bay United
April 4, 2020
Moreton Bay United 08:00 Redlands United
Brisbane City 08:30 Gold Coast United
Gold Coast Knights 09:30 Lions
Peninsula Power 09:30 Eastern Suburbs
Brisbane Roar II 10:00 Magpies Crusaders
April 5, 2020
SC Wanderers 07:00 Brisbane Strikers
Olympic 09:00 Capalaba
April 8, 2020
SC Wanderers 08:00 Brisbane City

Australia South Australian

# Team MP W D L F A G P
1 Modbury Jets 4 3 1 0 6 3 +3 10
2 Adelaide Comets 4 3 0 1 4 2 +2 9
3 MetroStars 4 2 1 1 11 4 +7 7
4 Adelaide Olympic 3 2 0 1 4 1 +3 6
5 Adelaide United II 3 1 2 0 6 3 +3 5
6 Adelaide City 4 1 2 1 6 4 +2 5
7 Croydon Kings 4 1 2 1 5 5 +0 5
8 Campbelltown City 4 1 2 1 4 4 +0 5
9 Adelaide Raiders 4 1 1 2 2 5 -3 4
10 Para Hills Knights 4 1 0 3 4 6 -2 3
11 Cumberland United 4 1 0 3 2 13 -11 3
12 Adelaide Blue … 4 0 1 3 3 7 -4 1

Fixtures

March 14, 2020
Adelaide Olympic 10:30 Adelaide United II
March 27, 2020
Campbelltown City 11:00 Adelaide Olympic
March 28, 2020
Adelaide United II 06:30 Cumberland United
Para Hills Knights 06:30 Adelaide City
Adelaide Comets 08:30 MetroStars
Adelaide Raiders 11:00 Modbury Jets
March 30, 2020
Adelaide Blue … 10:45 Croydon Kings
April 3, 2020
MetroStars 10:30 Para Hills Knights
April 4, 2020
Modbury Jets 05:30 Croydon Kings
Adelaide Comets 05:30 Adelaide Blue …
Adelaide City 07:30 Adelaide United II
Adelaide Olympic 09:30 Adelaide Raiders
Cumberland United 09:30 Campbelltown City
April 18, 2020
Croydon Kings 06:00 Adelaide Olympic
Adelaide Raiders 06:30 Cumberland United
Campbelltown City 06:30 Adelaide City
Adelaide United II 06:30 MetroStars
Adelaide Comets 06:30 Para Hills Knights
April 20, 2020
Adelaide Blue … 11:45 Modbury Jets
April 24, 2020
Para Hills Knights 11:00 Adelaide Blue …

Australia T-League (Victory)

# Team MP W D L F A G P
1 South Hobart 21 18 2 1 79 25 +54 56
2 Devonport City 21 13 2 6 68 38 +30 41
3 Hobart Zebras 21 11 6 4 68 41 +27 39
4 Olympia Warriors 21 10 4 7 51 35 +16 34
5 Northern Rangers 21 7 6 8 56 39 +17 27
6 Kingborough Lions 21 6 5 10 38 54 -16 23
7 Glenorchy Knights 21 4 4 13 30 56 -26 16
8 Launceston City 21 0 1 20 13 115 -102 1

Fixtures

Australia Tasmania

# Team MP W D L F A G P
1 Clarence Zebras 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Devonport City 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Glenorchy Knights 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Kingborough Lions 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Launceston City 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Olympia Warriors 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Riverside 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 South Hobart 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

March 21, 2020
Devonport City 05:15 South Hobart
Olympia Warriors 05:15 Riverside
Glenorchy Knights 07:30 Clarence Zebras
Launceston City 07:30 Kingborough Lions
March 28, 2020
South Hobart 05:00 Launceston City
Riverside 05:15 Devonport City
Kingborough Lions 07:30 Glenorchy Knights
March 29, 2020
Clarence Zebras 04:30 Olympia Warriors
April 4, 2020
South Hobart 04:00 Kingborough Lions
Riverside 05:15 Glenorchy Knights
Devonport City 05:15 Clarence Zebras
Olympia Warriors 07:30 Launceston City
April 17, 2020
Launceston City 10:00 Riverside
April 18, 2020
Clarence Zebras 05:00 Kingborough Lions
Devonport City 05:15 Olympia Warriors
Glenorchy Knights 08:15 South Hobart
April 25, 2020
Clarence Zebras 05:00 South Hobart
Kingborough Lions 05:15 Riverside
Launceston City 07:30 Devonport City
Glenorchy Knights 08:30 Olympia Warriors

Australia Victoria

# Team MP W D L F A G P
1 Hume City 5 5 0 0 11 3 +8 15
2 Oakleigh Cannons 5 3 1 1 11 6 +5 10
3 Dandenong Thunder 5 3 1 1 9 7 +2 10
4 Avondale 5 4 0 1 14 4 +10 9
5 Heidelberg United 5 3 0 2 10 6 +4 9
6 Port Melbourne 5 2 3 0 8 4 +4 9
7 St. Albans Saints 5 2 3 0 7 3 +4 9
8 South Melbourne 5 1 3 1 7 7 +0 6
9 Green Gully 5 2 0 3 7 9 -2 6
10 Bentleigh Greens 5 1 2 2 4 3 +1 5
11 Melbourne Knights 5 0 2 3 7 16 -9 2
12 Dandenong City 5 0 1 4 4 10 -6 1
13 Eastern Lions 5 0 1 4 2 12 -10 1
14 Altona Magic 5 0 1 4 2 13 -11 1

Fixtures

March 20, 2020
Melbourne Knights 10:30 Heidelberg United
Port Melbourne 10:45 St. Albans Saints
Bentleigh Greens 11:15 Avondale
Dandenong City 11:30 Oakleigh Cannons
March 21, 2020
Green Gully 06:00 Altona Magic
Dandenong Thunder 10:00 South Melbourne
March 22, 2020
Eastern Lions 06:00 Hume City
March 27, 2020
Melbourne Knights 10:30 Oakleigh Cannons
Green Gully 11:00 South Melbourne
March 28, 2020
Avondale 06:00 Eastern Lions
St. Albans Saints 08:00 Dandenong Thunder
Heidelberg United 08:00 Bentleigh Greens
Altona Magic 09:00 Dandenong City
Hume City 10:30 Port Melbourne
April 3, 2020
South Melbourne 09:30 St. Albans Saints
Melbourne Knights 09:30 Altona Magic
Port Melbourne 09:45 Avondale
Bentleigh Greens 10:15 Oakleigh Cannons
Dandenong City 10:30 Green Gully

Australia Western Australia

# Team MP W D L F A G P
1 Gwelup Croatia 1 1 0 0 5 0 +5 3
2 Bayswater City 1 1 0 0 4 2 +2 3
3 Cockburn City 1 1 0 0 3 1 +2 3
4 Floreat Athena 1 1 0 0 2 0 +2 3
5 Inglewood United 1 1 0 0 3 2 +1 3
6 Balcatta 1 1 0 0 1 0 +1 3
7 Rockingham City 1 0 0 1 2 3 -1 0
8 ECU Joondalup 1 0 0 1 0 1 -1 0
9 Armadale 1 0 0 1 2 4 -2 0
10 Sorrento 1 0 0 1 1 3 -2 0
11 Perth 1 0 0 1 0 2 -2 0
12 Perth Glory II 1 0 0 1 0 5 -5 0

Fixtures

March 20, 2020
Bayswater City 13:30 Sorrento
March 21, 2020
Balcatta 09:00 Perth
Floreat Athena 09:00 Perth Glory II
ECU Joondalup 09:00 Rockingham City
Cockburn City 09:00 Inglewood United
Gwelup Croatia 09:00 Armadale
March 28, 2020
Inglewood United 09:00 Bayswater City
Perth Glory II 09:00 Balcatta
Sorrento 09:00 Armadale
Perth 09:00 Rockingham City
Gwelup Croatia 09:00 Floreat Athena
ECU Joondalup 09:00 Cockburn City
April 3, 2020
Bayswater City 00:30 ECU Joondalup
April 4, 2020
Rockingham City 08:00 Perth Glory II
Sorrento 08:00 Gwelup Croatia
Balcatta 08:00 Floreat Athena
Cockburn City 08:00 Perth
Armadale 08:00 Inglewood United
April 10, 2020
Perth Glory II 08:00 Cockburn City

Australia National Youth League

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Leave a Reply

you're currently offline