Author: sammyemmy

Czech Republic

 

Czech Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Slavia Praha 21 17 3 1 45 5 +40 54
2 Viktoria Plzen 21 12 5 4 38 19 +19 41
3 Jablonec 21 11 5 5 39 27 +12 38
4 Baník Ostrava 21 10 4 7 31 23 +8 34
5 Sparta Praha 21 9 6 6 39 28 +11 33
6 České Budějovice 21 10 3 8 36 33 +3 33
7 Mladá Boleslav 21 10 2 9 39 35 +4 32
8 Slovácko 21 9 5 7 28 27 +1 32
9 Slovan Liberec 21 9 3 9 35 30 +5 30
10 Sigma Olomouc 21 6 10 5 28 26 +2 28
11 Bohemians 1905 21 6 5 10 21 32 -11 23
12 Teplice 21 5 8 8 19 32 -13 23
13 Zlín 21 6 3 12 16 32 -16 21
14 Karviná 21 3 7 11 15 30 -15 16
15 Opava 21 3 5 13 9 34 -25 14
16 Příbram 21 3 4 14 15 40 -25 13

Fixtures

February 22, 2020
Slovan Liberec 14:30 Bohemians 1905
Slavia Praha 14:30 Opava
Mladá Boleslav 14:30 Slovácko
Viktoria Plzen 16:30 Příbram
February 23, 2020
Karviná 14:30 Teplice
Zlín 14:30 České Budějovice
Sigma Olomouc 17:00 Sparta Praha
February 24, 2020
Baník Ostrava 18:00 Jablonec
February 28, 2020
České Budějovice 18:00 Baník Ostrava
February 29, 2020
Příbram 14:30 Mladá Boleslav
Jablonec 14:30 Viktoria Plzen
Teplice 14:30 Slovan Liberec
Opava 14:30 Sigma Olomouc
Sparta Praha 17:00 Zlín
March 1, 2020
Slovácko 14:30 Slavia Praha
Bohemians 1905 17:00 Karviná
March 7, 2020
Sigma Olomouc 14:30 Jablonec
Zlín 14:30 Bohemians 1905
Viktoria Plzen 17:00 České Budějovice

Results

February 17, 2020
Jablonec 4 - 0 Příbram
February 16, 2020
Bohemians 1905 1 - 0 Slavia Praha
Opava 0 - 3 Viktoria Plzen
February 15, 2020
Sparta Praha 0 - 2 Slovan Liberec
Teplice 1 - 3 Sigma Olomouc
Karviná 2 - 0 Zlín
Slovácko 0 - 1 Baník Ostrava
February 14, 2020
České Budějovice 3 - 0 Mladá Boleslav
December 15, 2019
Slavia Praha 4 - 1 České Budějovice
Viktoria Plzen 1 - 1 Teplice
December 14, 2019
Baník Ostrava 0 - 0 Sparta Praha
Slovan Liberec 3 - 0 Karviná
Sigma Olomouc 1 - 1 Bohemians 1905
Příbram 1 - 4 Slovácko
Zlín 2 - 0 Opava
December 13, 2019
Mladá Boleslav 2 - 3 Jablonec
December 8, 2019
Sparta Praha 5 - 2 Mladá Boleslav
České Budějovice 2 - 0 Příbram
Karviná 1 - 1 Sigma Olomouc

Czech 2. Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Pardubice 16 11 2 3 29 11 +18 35
2 Vysočina Jihlava 16 9 5 2 32 20 +12 32
3 Zbrojovka Brno 16 9 4 3 35 17 +18 31
4 Dukla Praha 16 10 1 5 34 21 +13 31
5 Hradec Králové 16 9 3 4 31 16 +15 30
6 Viktoria Žižkov 16 8 2 6 26 21 +5 26
7 Ústí nad Labem 16 7 4 5 25 19 +6 25
8 Líšeň 16 6 5 5 31 27 +4 23
9 Třinec 16 5 7 4 24 21 +3 22
10 Prostějov 16 4 6 6 16 26 -10 18
11 Chrudim 16 5 3 8 18 33 -15 18
12 Slavoj Vyšehrad 16 5 2 9 21 27 -6 17
13 Varnsdorf 16 3 6 7 21 37 -16 15
14 Vlašim 16 4 2 10 15 27 -12 14
15 Vítkovice 16 2 4 10 17 32 -15 10
16 Baník Sokolov 16 1 4 11 14 34 -20 7

Fixtures

March 6, 2020
Vysočina Jihlava 18:00 Třinec
March 7, 2020
Viktoria Žižkov 10:00 Dukla Praha
Slavoj Vyšehrad 10:15 Vítkovice
Chrudim 10:15 Varnsdorf
Prostějov 14:30 Ústí nad Labem
March 8, 2020
Vlašim 14:30 Pardubice
Hradec Králové 14:30 Líšeň
Zbrojovka Brno 17:00 Baník Sokolov
March 13, 2020
Vítkovice 14:30 Viktoria Žižkov
Ústí nad Labem 18:00 Zbrojovka Brno
March 14, 2020
Třinec 10:15 Chrudim
Pardubice 10:15 Prostějov
Dukla Praha 10:15 Vysočina Jihlava
Baník Sokolov 10:15 Slavoj Vyšehrad
Líšeň 14:30 Vlašim
March 15, 2020
Varnsdorf 14:30 Hradec Králové
March 20, 2020
Vysočina Jihlava 18:00 Varnsdorf
Zbrojovka Brno 18:00 Dukla Praha

Results

November 24, 2019
Vlašim 2 - 0 Prostějov
November 23, 2019
Dukla Praha 1 - 2 Hradec Králové
Pardubice 1 - 2 Zbrojovka Brno
Baník Sokolov 1 - 2 Viktoria Žižkov
Třinec 1 - 1 Varnsdorf
November 22, 2019
Ústí nad Labem 1 - 2 Slavoj Vyšehrad
Vítkovice 1 - 1 Vysočina Jihlava
November 16, 2019
Líšeň 2 - 0 Chrudim
November 10, 2019
Hradec Králové 3 - 0 Vítkovice
Varnsdorf 1 - 1 Dukla Praha
Viktoria Žižkov 2 - 1 Ústí nad Labem
November 9, 2019
Chrudim 1 - 0 Baník Sokolov
Třinec 1 - 1 Líšeň
Slavoj Vyšehrad 0 - 2 Pardubice
November 8, 2019
Zbrojovka Brno 5 - 0 Prostějov
Vysočina Jihlava 4 - 1 Vlašim
November 3, 2019
Vlašim 2 - 1 Viktoria Žižkov

Czech 3. Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Blansko 17 11 3 3 33 11 +22 36
2 Odra Petřkovice 17 9 4 4 31 17 +14 31
3 Frýdek-Místek 17 9 4 4 26 15 +11 31
4 Uničov 17 8 6 3 31 24 +7 30
5 Sigma Olomouc II 17 9 2 6 35 19 +16 29
6 Slovan Rosice 17 8 5 4 16 11 +5 29
7 Baník Ostrava II 17 8 4 5 34 19 +15 28
8 Hanácká 17 8 3 6 30 23 +7 27
9 Vrchovina 17 7 4 6 20 18 +2 25
10 Vyškov 17 5 8 4 25 22 +3 23
11 Velké Meziříčí 17 6 5 6 22 34 -12 23
12 Viktoria Otrok… 17 6 4 7 26 35 -9 22
13 Znojmo 17 5 5 7 17 27 -10 20
14 Hlučín 17 5 3 9 11 24 -13 18
15 Uherský Brod 17 5 2 10 26 29 -3 17
16 Slovácko II 17 4 3 10 18 36 -18 15
17 Zlín II 17 4 2 11 20 33 -13 14
18 Dolní Benešov 17 1 3 13 17 41 -24 6

Fixtures

March 7, 2020
Zbuzany 10:15 Sokol Živanice
Motorlet Praha 10:15 Sokol Hostouň
Písek 10:15 Loko Vltavín
Odra Petřkovice 10:15 Velké Meziříčí
Viktoria Otrok… 10:15 Vrchovina
Jablonec II 10:15 Chlumec nad Ci…
Přepeře 10:30 Pardubice II
Hlučín 14:30 Hanácká
Slovan Rosice 14:30 Sigma Olomouc II
Uherský Brod 14:30 Vyškov
Znojmo 14:30 Baník Ostrava II

Results

November 17, 2019
Karlovy Vary 2 - 3 Viktoria Plzeň II
Sparta Praha II 4 - 1 Loko Vltavín
Bohemians 1905 II 1 - 0 Pardubice II
Slavia Praha II 4 - 2 Rakovník
Dukla Praha II 1 - 2 Sokol Živanice
Slovan Liberec II 3 - 3 Ústí nad Orlicí

Czech 4. Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Přeštice 15 12 0 3 34 12 +22 32
2 České Budějovi… 15 11 0 4 39 22 +17 32
3 Otava Katovice 15 9 0 6 32 22 +10 29
4 Slavoj Mýto 15 11 0 4 31 22 +9 29
5 Spartak Soběslav 15 8 0 7 37 16 +21 27
6 Rokycany 15 9 0 6 25 23 +2 26
7 Český lev - Un… 15 8 0 7 24 28 -4 24
8 Doubravka 15 8 0 7 22 25 -3 23
9 Sokol Čížová 15 8 0 7 29 18 +11 23
10 Klatovy 15 7 0 8 20 22 -2 22
11 Tatran Sedlčany 15 6 0 9 29 35 -6 19
12 Petřín Plzeň 15 6 0 9 29 31 -2 19
13 Mariánské Lázně 15 7 0 8 22 31 -9 19
14 Hvězda Cheb 15 4 0 11 25 40 -15 14
15 Hořovicko 15 3 0 12 22 41 -19 12
16 Jindřichův Hradec 15 3 0 12 16 48 -32 10

Fixtures

March 7, 2020
Olympie Březová 10:00 Kladno
Aritma Praha 10:15 Arsenal Česká Lípa
Sparta Kutná Hora 10:15 Náchod
České Budějovi… 10:15 Klatovy
Štětí 10:15 Baník Souš
Neratovice-Byš… 10:15 Dobříš
Kolín 10:15 Velké Hamry
Chomutov 10:15 Brandýs nad Labem
Jindřichův Hradec 10:30 Český lev - Un…
Sokol Čížová 13:30 Rokycany
Slaný 14:30 Tatran Rakovník
Trutnov 14:30 Benátky nad Ji…
Doubravka 14:30 Hořovicko
Otava Katovice 14:30 Slavoj Mýto
Letohrad 14:30 Sokol Libiš
Vysoké Mýto 14:30 Poříčany
Horky nad Jizerou 16:00 Dvůr Králové
Hvězda Cheb 17:00 Petřín Plzeň

Results

November 17, 2019
Polaban Nymburk 2 - 5 Dvůr Králové
Čáslav 4 - 2 Velké Hamry
Meteor Praha 0 - 1 Český Brod

Czech Jumiorska

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Czech 1. U19

# Team MP W D L F A G P
1 Sparta Praha U19 15 12 0 3 61 14 +47 37
2 Sigma Olomouc U19 15 11 0 4 44 22 +22 32
3 Baník Ostrava U19 15 10 0 5 34 19 +15 30
4 Viktoria Plzeň U19 15 10 0 5 28 18 +10 30
5 Slavia Praha U19 14 10 0 4 40 20 +20 29
6 Hradec Králové U19 15 10 0 5 30 26 +4 27
7 Zbrojovka Brno U19 15 8 0 7 28 27 +1 25
8 Příbram U19 15 8 0 7 30 31 -1 24
9 Slovácko U19 15 8 0 7 19 25 -6 22
10 Pardubice U19 14 7 0 7 23 23 +0 21
11 Opava U19 15 7 0 8 22 27 -5 21
12 Zlín U19 15 4 0 11 25 35 -10 14
13 Karviná U19 15 4 0 11 15 32 -17 13
14 Meteor Praha U19 15 5 0 10 19 49 -30 13
15 Mladá Boleslav U19 15 2 0 13 18 45 -27 10
16 České Budějovi… 15 3 0 12 11 34 -23 9

Fixtures

February 19, 2020
Slavia Praha U19 11:00 Pardubice U19
February 22, 2020
České Budějovi… 10:30 Karviná U19
Slovácko U19 11:00 Baník Ostrava U19
Sparta Praha U19 11:00 Pardubice U19
Sigma Olomouc U19 11:00 Opava U19
Slavia Praha U19 11:00 Meteor Praha U19
Zbrojovka Brno U19 13:00 Příbram U19
February 23, 2020
Mladá Boleslav U19 11:00 Hradec Králové U19
February 28, 2020
Příbram U19 11:00 Slavia Praha U19
February 29, 2020
Opava U19 10:00 Slovácko U19
Zlín U19 11:00 Zbrojovka Brno U19
České Budějovi… 11:00 Sparta Praha U19
Baník Ostrava U19 11:00 Mladá Boleslav U19
Karviná U19 11:00 Sigma Olomouc U19
Meteor Praha U19 11:00 Pardubice U19
Hradec Králové U19 14:00 Viktoria Plzeň U19
March 3, 2020
Viktoria Plzeň U19 11:00 Zlín U19
March 6, 2020
Pardubice U19 11:00 Příbram U19

Results

November 23, 2019
Karviná U19 1 - 2 Sparta Praha U19
Slavia Praha U19 2 - 0 Slovácko U19
Baník Ostrava U19 3 - 1 Opava U19
November 16, 2019
Mladá Boleslav U19 2 - 2 Zlín U19
Zbrojovka Brno U19 2 - 3 Meteor Praha U19
České Budějovi… 1 - 1 Opava U19
Viktoria Plzeň U19 1 - 0 Příbram U19
November 9, 2019
Baník Ostrava U19 1 - 0 České Budějovi…
Zlín U19 1 - 1 Slovácko U19
Pardubice U19 3 - 3 Zbrojovka Brno U19
Sparta Praha U19 5 - 0 Slavia Praha U19
Meteor Praha U19 0 - 2 Viktoria Plzeň U19
Hradec Králové U19 3 - 2 Sigma Olomouc U19
November 8, 2019
Příbram U19 3 - 3 Mladá Boleslav U19
Opava U19 2 - 2 Karviná U19
November 5, 2019
Sparta Praha U19 3 - 0 Viktoria Plzeň U19
Sigma Olomouc U19 3 - 1 Baník Ostrava U19

Cyprus Division League

 

Cyprus 1. Division League

# Team MP W D L F A G P
1 Anorthosis 20 13 4 3 41 14 +27 43
2 Omonia Nicosia 20 11 6 3 28 13 +15 39
3 APOEL 20 11 5 4 35 13 +22 38
4 Apollon 20 10 2 8 32 26 +6 32
5 AEK Larnaca 20 8 7 5 34 25 +9 31
6 AEL 20 7 6 7 22 24 -2 27
7 Nea Salamis 20 7 3 10 24 33 -9 24
8 Pafos 20 6 6 8 20 26 -6 24
9 Olympiakos Nicosia 20 5 8 7 26 30 -4 23
10 Enosis 20 4 7 9 25 39 -14 19
11 Ethnikos Achna 20 4 5 11 23 40 -17 17
12 Doxa 20 2 5 13 11 38 -27 11

Fixtures

February 22, 2020
Omonia Nicosia 15:00 Enosis
Apollon 16:00 Doxa
February 23, 2020
Ethnikos Achna 15:00 Anorthosis
Pafos 15:00 APOEL
AEK Larnaca 17:00 Nea Salamis
Olympiakos Nicosia 17:00 AEL
February 29, 2020
Enosis 01:00 Olympiakos Nicosia
AEL 01:00 Ethnikos Achna
APOEL 01:00 Omonia Nicosia
Doxa 01:00 Pafos
Anorthosis 01:00 AEK Larnaca
Nea Salamis 01:00 Apollon

Results

February 16, 2020
Anorthosis 3 - 2 Nea Salamis
Doxa 0 - 1 AEK Larnaca
AEL 1 - 1 Omonia Nicosia
February 15, 2020
Enosis 1 - 1 Pafos
APOEL 4 - 1 Apollon
February 14, 2020
Ethnikos Achna 0 - 1 Olympiakos Nicosia
February 12, 2020
Pafos 3 - 2 Apollon
February 10, 2020
Nea Salamis 0 - 1 Doxa
February 9, 2020
Pafos 2 - 0 AEL
Apollon 0 - 1 Enosis
Omonia Nicosia 1 - 2 Ethnikos Achna
February 8, 2020
AEK Larnaca 1 - 0 APOEL
Olympiakos Nicosia 2 - 1 Anorthosis
February 5, 2020
APOEL 0 - 0 Anorthosis
February 3, 2020
Enosis 2 - 1 AEK Larnaca
February 2, 2020
APOEL 2 - 1 Nea Salamis
AEL 2 - 0 Apollon
February 1, 2020
Olympiakos Nicosia 0 - 2 Omonia Nicosia
Ethnikos Achna 0 - 3 Pafos
Anorthosis 3 - 0 Doxa

Cyprus 2. Division B1

# Team MP W D L F A G P
1 Ermis 14 12 2 0 31 8 +23 38
2 Onisilos 14 7 5 2 24 14 +10 26
3 Othellos 14 6 2 6 21 17 +4 20
4 Anagennisi Der… 14 4 3 7 12 13 -1 15
5 Digenis Morphou 14 5 3 6 18 20 -2 15
6 Akritas 14 3 6 5 19 26 -7 15
7 Xylotympou 14 3 4 7 14 22 -8 13
8 AE Zakakiou 14 2 3 9 11 30 -19 9

Fixtures

February 21, 2020
Aris 17:00 Ayia Napa
February 22, 2020
Karmiotissa 13:30 ASIL Lysi
Omonia Aradippou 14:00 Digenis Ypsonas
Anagennisi Der… 14:00 Onisilos
AE Zakakiou 14:00 Akritas
Xylotympou 14:00 Digenis Morphou
Alki Oroklini 14:00 Omonia Psevda
Othellos 14:00 Ermis
February 28, 2020
Digenis Ypsonas 14:00 AE Zakakiou
February 29, 2020
Akritas 14:00 Xylotympou
Digenis Morphou 14:00 Alki Oroklini
Omonia Psevda 14:00 Omonia Aradippou
Onisilos 14:00 Othellos
Ermis 14:00 Karmiotissa
ASIL Lysi 14:00 Aris
Ayia Napa 14:00 Anagennisi Der…

Results

February 16, 2020
Omonia Aradippou 0 - 0 AE Zakakiou
Digenis Ypsonas 1 - 5 Alki Oroklini
February 15, 2020
Aris 4 - 2 Anagennisi Der…
Ayia Napa 2 - 1 Karmiotissa
Omonia Psevda 1 - 2 Xylotympou
Digenis Morphou 2 - 0 Akritas
Ermis 1 - 0 Onisilos
February 14, 2020
ASIL Lysi 1 - 0 Othellos
February 8, 2020
Karmiotissa 2 - 0 Aris
Anagennisi Der… 0 - 1 Ermis
AE Zakakiou 2 - 0 Digenis Morphou
Alki Oroklini 1 - 0 Omonia Aradippou
Xylotympou 1 - 0 Digenis Ypsonas
Akritas 2 - 1 Omonia Psevda
Othellos 0 - 1 Ayia Napa
February 7, 2020
Onisilos 1 - 1 ASIL Lysi

Cyprus 2. Division B2

# Team MP W D L F A G P
1 Karmiotissa 28 17 7 4 55 23 +32 58
2 EN Parekklisias 28 13 8 7 41 33 +8 47
3 AE Zakakiou 28 13 8 7 38 26 +12 47
4 Digenis Oroklinis 28 11 7 10 28 29 -1 40
5 PAEEK 28 10 8 10 34 28 +6 38
6 ASIL Lysi 28 10 3 15 28 38 -10 33
7 Halkanoras 28 9 5 14 39 37 +2 32
8 Onisilos 28 3 6 19 13 62 -49 15

Fixtures

Results

April 12, 2014
Onisilos 0 - 2 Karmiotissa
Halkanoras 1 - 2 EN Parekklisias
AE Zakakiou 1 - 1 Digenis Oroklinis
ASIL Lysi 2 - 1 PAEEK
April 5, 2014
EN Parekklisias 4 - 0 Onisilos
PAEEK 1 - 1 Halkanoras
Karmiotissa 0 - 2 AE Zakakiou
Digenis Oroklinis 1 - 0 ASIL Lysi
March 29, 2014
Onisilos 0 - 8 PAEEK
Digenis Oroklinis 1 - 0 Karmiotissa
AE Zakakiou 4 - 0 EN Parekklisias
ASIL Lysi 2 - 0 Halkanoras
March 22, 2014
PAEEK 0 - 0 AE Zakakiou
Halkanoras 5 - 0 Onisilos
EN Parekklisias 2 - 1 Digenis Oroklinis
Karmiotissa 2 - 1 ASIL Lysi
March 15, 2014
Karmiotissa 2 - 1 EN Parekklisias
AE Zakakiou 2 - 1 Halkanoras
Digenis Oroklinis 1 - 0 PAEEK
ASIL Lysi 2 - 0 Onisilos

Cyprus 3. Division

# Team MP W D L F A G P
1 Ahironas 19 12 6 1 41 23 +18 42
2 PAEEK 19 12 5 2 42 17 +25 41
3 Kouris Erimi 19 11 6 2 36 20 +16 39
4 Halkanoras 19 11 2 6 41 28 +13 35
5 EN THOI Lakatamia 19 10 4 5 32 21 +11 34
6 MEAP Nisou 19 9 6 4 42 26 +16 33
7 Elpida Astrome… 19 10 2 7 32 29 +3 32
8 Elia Lythrodonta 19 7 7 5 29 21 +8 28
9 APONA Anagias 19 7 5 7 22 28 -6 26
10 Iraklis Yerolakkou 19 5 8 6 23 21 +2 23
11 Ormideia 19 5 8 6 32 23 +9 23
12 Ethnikos Assias 19 5 4 10 26 35 -9 19
13 Amathous 19 3 7 9 19 36 -17 16
14 O Kormakitis 19 4 2 13 17 38 -21 14
15 Digenis Oroklinis 19 2 3 14 17 50 -33 9
16 ENAD 19 1 1 17 15 50 -35 4

Fixtures

February 22, 2020
ENAD 14:00 Ormideia
O Kormakitis 14:00 Kouris Erimi
MEAP Nisou 14:00 Digenis Oroklinis
EN THOI Lakatamia 14:00 Amathous
Elia Lythrodonta 14:00 Ahironas
Ethnikos Assias 14:00 PAEEK
Elpida Astrome… 14:00 APONA Anagias
February 23, 2020
Iraklis Yerolakkou 14:00 Halkanoras
February 29, 2020
Kouris Erimi 14:00 Ethnikos Assias
O Kormakitis 14:00 ENAD
PAEEK 14:00 Elia Lythrodonta
Halkanoras 14:00 EN THOI Lakatamia
Amathous 14:00 Ormideia
APONA Anagias 14:00 MEAP Nisou
Ahironas 14:00 Elpida Astrome…
March 1, 2020
Digenis Oroklinis 14:00 Iraklis Yerolakkou

Results

February 16, 2020
Digenis Oroklinis 0 - 4 Elpida Astrome…
February 15, 2020
Amathous 1 - 1 Iraklis Yerolakkou
Ormideia 0 - 2 EN THOI Lakatamia
APONA Anagias 1 - 0 Elia Lythrodonta
Halkanoras 0 - 1 MEAP Nisou
Ahironas 1 - 0 Ethnikos Assias
Kouris Erimi 4 - 0 ENAD
PAEEK 1 - 0 O Kormakitis
February 9, 2020
Iraklis Yerolakkou 0 - 0 Ormideia
February 8, 2020
O Kormakitis 0 - 2 Ahironas
Elia Lythrodonta 3 - 0 Digenis Oroklinis
Kouris Erimi 2 - 0 PAEEK
ENAD 0 - 2 EN THOI Lakatamia
Elpida Astrome… 1 - 2 Halkanoras
MEAP Nisou 6 - 0 Amathous
February 7, 2020
Ethnikos Assias 0 - 1 APONA Anagias
February 2, 2020
Digenis Oroklinis 0 - 2 Ethnikos Assias

Cuba Primera

 

Cuba Primera Division

# Team MP W D L F A G P
1 Pinar del Río 7 5 1 1 12 3 +9 16
2 Villa Clara 7 5 0 2 13 4 +9 15
3 Matanzas 6 4 0 2 10 7 +3 12
4 Artemisa 7 3 2 2 11 6 +5 11
5 La Habana 6 2 3 1 9 7 +2 9
6 Cienfuegos 7 3 0 4 9 12 -3 9
7 Isla Juventud 7 0 2 5 1 9 -8 2
8 Mayabeque 7 0 2 5 2 19 -17 2

Fixtures

December 14, 2019
Matanzas 01:00 La Habana
February 7, 2020
Granma 01:00 Santiago de Cuba
La Habana 01:00 Artemisa
Villa Clara 01:00 Las Tunas
Pinar del Río 01:00 Ciego de Ávila
Matanzas 01:00 Cuba U20
February 8, 2020
La Habana 01:00 Santiago de Cuba
February 14, 2020
Cuba U20 01:00 La Habana
Pinar del Río 01:00 Santiago de Cuba
Las Tunas 01:00 Granma
Artemisa 01:00 Villa Clara
Ciego de Ávila 01:00 Matanzas
February 22, 2020
La Habana 01:00 Granma
Matanzas 01:00 Las Tunas
Villa Clara 01:00 Santiago de Cuba
Ciego de Ávila 01:00 Cuba U20
Pinar del Río 01:00 Artemisa

Croatia League

 

Croatia 1. HNL

# Team MP W D L F A G P
1 Dinamo Zagreb 22 17 2 3 40 9 +31 53
2 Hajduk Split 22 12 5 5 35 19 +16 41
3 Osijek 22 10 8 4 36 23 +13 38
4 Rijeka 22 11 5 6 35 26 +9 38
5 Lokomotiva Zagreb 22 10 4 8 31 27 +4 34
6 HNK Gorica 22 8 7 7 26 29 -3 31
7 Slaven Koprivnica 22 6 3 13 20 39 -19 21
8 Inter Zaprešić 22 3 8 11 25 40 -15 17
9 Istra 1961 22 3 6 13 17 34 -17 15
10 Varaždin 22 3 6 13 16 35 -19 15

Fixtures

February 21, 2020
Varaždin 18:00 Lokomotiva Zagreb
February 22, 2020
Hajduk Split 15:00 HNK Gorica
Rijeka 17:30 Osijek
February 23, 2020
Dinamo Zagreb 15:00 Inter Zaprešić
Istra 1961 17:30 Slaven Koprivnica
February 27, 2020
Inter Zaprešić 16:30 Lokomotiva Zagreb
February 28, 2020
Slaven Koprivnica 17:00 Varaždin
HNK Gorica 19:00 Istra 1961
February 29, 2020
Osijek 15:00 Hajduk Split
Dinamo Zagreb 17:30 Rijeka
March 3, 2020
Lokomotiva Zagreb 17:00 Slaven Koprivnica
Rijeka 19:00 Inter Zaprešić
March 4, 2020
Istra 1961 15:00 Osijek
Varaždin 17:00 HNK Gorica
Hajduk Split 19:00 Dinamo Zagreb
March 7, 2020
Inter Zaprešić 15:00 Slaven Koprivnica
Osijek 17:30 Varaždin
March 8, 2020
Dinamo Zagreb 15:00 Istra 1961
Rijeka 17:30 Hajduk Split
March 9, 2020
HNK Gorica 18:00 Lokomotiva Zagreb

Croatia 2. HNL

# Team MP W D L F A G P
1 Šibenik 16 13 0 3 21 9 +12 39
2 Orijent 1919 16 8 5 3 21 18 +3 29
3 Rudeš 16 8 4 4 21 14 +7 28
4 Hajduk Split II 16 7 5 4 25 16 +9 26
5 Dinamo Zagreb II 16 7 4 5 17 16 +1 25
6 Croatia Zmijavci 16 7 3 6 20 15 +5 24
7 Sesvete 16 6 5 5 22 17 +5 23
8 Međimurje Čakovec 16 6 4 6 23 20 +3 22
9 Osijek II 16 6 3 7 22 16 +6 21
10 Dugopolje 16 6 3 7 27 28 -1 21
11 Hrvatski Drago… 16 5 5 6 18 23 -5 20
12 Kustošija 16 5 3 8 14 23 -9 18
13 Dubrava Zagreb 16 4 5 7 17 19 -2 17
14 Bijelo Brdo 16 4 4 8 14 21 -7 16
15 Solin 16 4 2 10 17 24 -7 14
16 Cibalia 16 2 5 9 11 31 -20 11

Fixtures

February 21, 2020
Dubrava Zagreb 15:00 Cibalia
Međimurje Čakovec 18:00 Hrvatski Drago…
February 22, 2020
Šibenik 13:00 Rudeš
Dinamo Zagreb II 15:00 Orijent 1919
Solin 15:00 Sesvete
Kustošija 15:00 Hajduk Split II
February 23, 2020
Bijelo Brdo 15:00 Osijek II
Croatia Zmijavci 15:00 Dugopolje
February 28, 2020
Hrvatski Drago… 15:00 Dinamo Zagreb II
Sesvete 15:00 Međimurje Čakovec
February 29, 2020
Dugopolje 15:00 Dubrava Zagreb
Orijent 1919 15:00 Bijelo Brdo
Cibalia 15:00 Solin
March 1, 2020
Hajduk Split II 13:00 Croatia Zmijavci
Rudeš 15:00 Kustošija
Osijek II 15:00 Šibenik
March 6, 2020
Dubrava Zagreb 15:30 Hajduk Split II
Međimurje Čakovec 18:00 Solin

Croatia 3. HNL

# Team MP W D L F A G P
1 Vinogradar 15 11 1 3 29 14 +15 34
2 Kurilovec 15 7 6 2 24 16 +8 27
3 Maksimir Zagreb 15 8 3 4 28 22 +6 27
4 Mladost Petrinja 15 8 3 4 25 24 +1 27
5 Gaj 15 6 3 6 25 21 +4 21
6 Zagorec 15 6 3 6 17 20 -3 21
7 Jarun 15 5 5 5 27 22 +5 20
8 Ponikve 15 5 5 5 19 18 +1 20
9 Lučko 15 5 4 6 21 22 -1 19
10 Bistra 15 4 5 6 16 18 -2 17
11 Špansko Zagreb 15 4 5 6 16 21 -5 17
12 Vrapče Zagreb 15 3 7 5 21 24 -3 16
13 Dugo Selo 15 4 4 7 20 24 -4 16
14 Vrbovec 15 4 3 8 22 24 -2 15
15 Trnje 15 3 6 6 20 25 -5 15
16 HAŠK 15 4 3 8 12 27 -15 15

Fixtures

February 22, 2020
Junak 15:00 Zagora
Vodice 15:00 Urania Baška Voda
Neretva Metković 15:00 Neretvanac Opuzen
Primorac Biograd 15:00 Jadran LP
GOŠK Dubrovnik 15:00 Uskok Klis
Split 15:00 Zadar
February 23, 2020
Kamen Ivanbegovina 15:00 Zmaj Blato
Sloga Mravince 15:00 Hrvace

Croatia 1. HNL Juniori

# Team MP W D L F A G P
1 Dinamo Zagreb U19 15 12 1 2 34 10 +24 37
2 Hajduk Split U19 14 11 2 1 46 12 +34 35
3 Lokomotiva Zag… 14 9 1 4 31 15 +16 28
4 Varaždin U19 14 7 4 3 19 11 +8 25
5 Rudeš U19 14 7 2 5 20 20 +0 23
6 Rijeka U19 14 7 1 6 28 20 +8 22
7 Slaven Koprivn… 14 7 1 6 29 24 +5 22
8 Osijek U19 15 6 3 6 29 27 +2 21
9 Inter Zaprešić U19 14 5 2 7 20 36 -16 17
10 Sesvete U19 14 4 3 7 15 26 -11 15
11 Hrv Dragovolja… 14 3 3 8 21 31 -10 12
12 Istra 1961 U19 14 3 2 9 17 29 -12 11
13 Dugopolje U19 14 3 0 11 9 32 -23 9
14 Orijent 1919 U19 14 2 1 11 7 32 -25 7

Fixtures

February 22, 2020
Varaždin U19 10:00 Slaven Koprivn…
Osijek U19 10:00 Dugopolje U19
Rijeka U19 11:00 Orijent 1919 U19
Istra 1961 U19 13:30 Inter Zaprešić U19
February 23, 2020
Dinamo Zagreb U19 11:00 Rudeš U19
Hajduk Split U19 16:00 Hrv Dragovolja…
Lokomotiva Zag… 17:00 Sesvete U19
February 29, 2020
Inter Zaprešić U19 10:00 Varaždin U19
Orijent 1919 U19 10:00 Hajduk Split U19
Slaven Koprivn… 10:00 Lokomotiva Zag…
Hrv Dragovolja… 10:00 Istra 1961 U19
Sesvete U19 10:00 Osijek U19
Dugopolje U19 10:00 Dinamo Zagreb U19
Rudeš U19 10:00 Rijeka U19
March 7, 2020
Hajduk Split U19 10:00 Rudeš U19
Rijeka U19 10:00 Dugopolje U19
Istra 1961 U19 10:00 Orijent 1919 U19
Varaždin U19 10:00 Hrv Dragovolja…
Lokomotiva Zag… 10:00 Inter Zaprešić U19
Slaven Koprivn… 10:00 Sesvete U19

Cote D’Ivoire Ligue

 

Cote D’Ivoire Ligue 1

# Team MP W D L F A G P
1 Racing d'Abidjan 17 10 4 3 26 17 +9 34
2 SOA 17 8 6 3 21 13 +8 30
3 AFAD 17 9 3 5 26 19 +7 30
4 ASEC Mimosas 17 8 3 6 22 14 +8 27
5 Bassam 17 6 9 2 20 13 +7 27
6 San-Pédro 17 8 2 7 14 15 -1 26
7 Indenié Abengourou 17 6 7 4 16 14 +2 25
8 Africa Sports 17 6 7 4 19 21 -2 25
9 SOL 17 6 5 6 15 15 +0 23
10 Tanda 17 6 3 8 18 24 -6 21
11 Bouaké 17 4 6 7 18 20 -2 18
12 Sporting Gagnoa 17 2 8 7 16 20 -4 14
13 Issia Wazi 17 2 6 9 14 26 -12 12
14 WAC 17 1 5 11 13 27 -14 8

Fixtures

February 22, 2020
WAC 16:30 Tanda
Sporting Gagnoa 17:00 Racing d'Abidjan
San-Pédro 17:00 Africa Sports
Bouaké 17:00 Bassam
AFAD 19:00 Indenié Abengourou
February 23, 2020
SOA 16:30 Issia Wazi
ASEC Mimosas 19:00 SOL

 

Costa Rica Primera

 

Costa Rica Primera Division

# Team MP W D L F A G P
1 Alajuelense 22 16 4 2 49 21 +28 52
2 Deportivo Saprissa 22 12 4 6 50 30 +20 40
3 Herediano 22 10 5 7 40 23 +17 35
4 San Carlos 22 9 6 7 40 37 +3 33
5 Cartaginés 22 9 6 7 31 28 +3 33
6 Pérez Zeledón 22 7 7 8 24 32 -8 28
7 Jicaral 22 7 6 9 23 30 -7 27
8 Guadalupe 22 7 5 10 29 37 -8 26
9 Limón 22 7 4 11 24 40 -16 25
10 Santos de Guápiles 22 5 9 8 33 39 -6 24
11 Municipal Grecia 22 5 6 11 26 39 -13 21
12 La U Universit… 22 4 6 12 23 36 -13 18

Fixtures

February 12, 2020
Municipal Grecia 22:00 Limón
February 16, 2020
Municipal Grecia 21:00 Deportivo Saprissa
February 20, 2020
Guadalupe 03:00 Santos de Guápiles
February 22, 2020
Guadalupe 23:00 Cartaginés
February 23, 2020
Alajuelense 01:00 Jicaral
San Carlos 02:30 Municipal Grecia
Deportivo Saprissa 03:00 La U Universit…
Limón 22:00 Santos de Guápiles
Pérez Zeledón 23:00 Herediano
March 1, 2020
La U Universit… 18:00 Guadalupe
Santos de Guápiles 21:00 Cartaginés
Pérez Zeledón 21:00 Jicaral
Municipal Grecia 21:00 Herediano
Limón 22:00 Alajuelense
March 2, 2020
Deportivo Saprissa 02:00 San Carlos
March 4, 2020
Municipal Grecia 21:00 Santos de Guápiles
Jicaral 22:00 Herediano

Costa Rica Liga de Ascenso

# Team MP W D L F A G P
1 Carmelita 16 9 4 3 37 20 +17 31
2 Barrio México 16 8 3 5 28 19 +9 27
3 Rosario 16 8 3 5 25 21 +4 27
4 Cofutpa 16 7 5 4 29 24 +5 26
5 Municipal Liberia 16 5 6 5 19 20 -1 21
6 Guanacasteca 16 5 4 7 22 29 -7 19
7 Puntarenas 16 4 5 7 24 22 +2 17
8 FC Cartagena 16 5 1 10 21 40 -19 16
9 Santa Rosa 16 3 5 8 15 25 -10 14

Fixtures

February 19, 2020
Municipal Garabito 21:00 Escazuceña
FC Cartagena 21:00 Cofutpa
Barrio México 22:00 Carmelita
Consultants Mo… 22:00 Puerto Golfito
Turrialba 22:00 Sporting San José
Santa Ana 22:00 Uruguay
February 20, 2020
Puntarenas 01:00 Guanacasteca
Municipal Liberia 02:00 Santa Rosa
February 23, 2020
Puerto Golfito 01:00 Curridabat
Escazuceña 01:00 Santa Ana
Uruguay 01:00 Turrialba
Sporting San José 01:00 Consultants Mo…
Carmelita 01:00 FC Cartagena
Santa Rosa 01:00 Barrio México
Cofutpa 01:00 Rosario
Guanacasteca 01:00 Municipal Liberia

Congo Ligue

 

Congo Ligue 1

# Team MP W D L F A G P
1 Otôho d'Oyo 17 13 4 0 29 5 +24 43
2 JS Talangaï 17 10 4 3 28 7 +21 34
3 Kondzo 17 9 3 5 23 17 +6 30
4 Diables Noirs 17 8 5 4 18 13 +5 29
5 CARA Brazzaville 17 8 4 5 18 15 +3 28
6 Patronage Sain… 17 6 6 5 15 13 +2 24
7 Étoile du Congo 17 7 4 6 14 18 -4 24
8 Léopards de Do… 17 5 7 5 18 23 -5 22
9 Inter Club 17 5 6 6 14 16 -2 21
10 V.Club Mokanda 17 5 4 8 14 19 -5 19
11 Nico-Nicoyé 17 3 6 8 17 21 -4 15
12 Racing Club Br… 17 4 3 10 16 25 -9 15
13 Chéminots 17 2 6 9 8 19 -11 12
14 Tongo 17 0 6 11 5 26 -21 6

Fixtures

Colombia League

 

Colombia Primera A

# Team MP W D L F A G P
1 Deportivo Pasto 4 3 1 0 7 1 +6 10
2 Atlético Nacional 5 3 1 1 12 7 +5 10
3 América de Cali 5 3 1 1 9 5 +4 10
4 Deportivo Cali 5 2 3 0 6 3 +3 9
5 Alianza Petrolera 5 3 0 2 5 4 +1 9
6 Independiente … 5 2 2 1 6 3 +3 8
7 Rionegro 5 2 2 1 6 4 +2 8
8 Junior 5 2 2 1 4 3 +1 8
9 Jaguares de Có… 5 2 1 2 8 7 +1 7
10 Envigado 5 2 1 2 6 5 +1 7
11 Once Caldas 5 1 4 0 3 2 +1 7
12 Independiente … 5 2 1 2 7 7 +0 7
13 Deportivo Pereira 5 2 1 2 6 6 +0 7
14 Deportes Tolima 4 1 3 0 6 3 +3 6
15 Millonarios 5 1 2 2 7 10 -3 5
16 Cúcuta Deportivo 5 0 3 2 2 6 -4 3
17 Boyacá Chicó 5 1 0 4 2 7 -5 3
18 La Equidad 5 0 2 3 8 12 -4 2
19 Patriotas Boyacá 5 0 2 3 2 7 -5 2
20 Atlético Bucar… 5 0 2 3 1 11 -10 2

Fixtures

January 30, 2020
Deportivo Pasto 01:00 Deportes Tolima
February 22, 2020
Deportivo Pasto 00:05 Envigado
Independiente … 02:10 América de Cali
Boyacá Chicó 21:15 Deportivo Pereira
Independiente … 23:20 Atlético Nacional
February 23, 2020
Deportes Tolima 01:30 Junior
La Equidad 21:15 Cúcuta Deportivo
Atlético Bucar… 23:20 Rionegro
February 24, 2020
Once Caldas 01:30 Patriotas Boyacá
February 25, 2020
Jaguares de Có… 02:05 Alianza Petrolera
March 1, 2020
Cúcuta Deportivo 01:00 Atlético Bucar…
Alianza Petrolera 01:00 Deportes Tolima
Rionegro 01:00 Envigado
Deportivo Pereira 01:00 Once Caldas
Deportivo Pasto 01:00 La Equidad
América de Cali 01:00 Deportivo Cali
Millonarios 01:00 Independiente …
Patriotas Boyacá 01:00 Boyacá Chicó
Junior 01:00 Jaguares de Có…
Atlético Nacional 01:00 Independiente …

Colombia Primera B

# Team MP W D L F A G P
1 Real San Andrés 3 2 1 0 6 2 +4 7
2 Cortuluá 3 2 0 1 5 2 +3 6
3 Atlético Huila 3 1 2 0 6 2 +4 5
4 Deportes Quindío 3 1 2 0 4 1 +3 5
5 Leones 3 1 2 0 5 3 +2 5
6 Fortaleza CEIF 3 1 2 0 5 4 +1 5
7 Barranquilla 3 1 2 0 2 1 +1 5
8 Llaneros 3 1 1 1 5 4 +1 4
9 Real Cartagena 3 1 1 1 2 3 -1 4
10 Unión Magdalena 3 1 1 1 2 5 -3 4
11 Valledupar 3 0 3 0 2 2 +0 3
12 Orsomarso 3 0 3 0 1 1 +0 3
13 Atlético 3 1 0 2 2 5 -3 3
14 Boca Juniors d… 3 0 1 2 3 5 -2 1
15 Bogotá 3 0 1 2 0 6 -6 1
16 Tigres 3 0 0 3 2 6 -4 0

Fixtures

February 23, 2020
Fortaleza CEIF 21:00 Cortuluá
Real San Andrés 21:30 Barranquilla
Real Cartagena 21:30 Valledupar
Boca Juniors d… 21:30 Llaneros
February 24, 2020
Bogotá 21:30 Atlético
February 25, 2020
Orsomarso 00:00 Unión Magdalena
February 26, 2020
Leones 01:40 Atlético Huila
February 27, 2020
Deportes Quindío 01:40 Tigres
February 29, 2020
Unión Magdalena 01:00 Boca Juniors d…
Valledupar 01:00 Real San Andrés
Deportes Quindío 01:00 Orsomarso
Llaneros 01:00 Real Cartagena
Barranquilla 01:00 Bogotá
Atlético 01:00 Fortaleza CEIF
Cortuluá 01:00 Leones
Tigres 01:00 Atlético Huila

China League

 

China PR

# Team MP W D L F A G P
1 Beijing Guoan 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Chongqing Dang… 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Dalian Pro 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Guangzhou Ever… 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Guangzhou R&F 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Hebei CFFC 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Henan Jianye 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Jiangsu Suning 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Qingdao Huanghai 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Shandong Luneng 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Shanghai SIPG 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Shanghai Shenhua 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Shijiazhuang E… 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Tianjin Teda 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Tianjin Tianhai 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Wuhan Zall 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

February 22, 2020
Qingdao Huanghai 08:30 Shijiazhuang E…
Tianjin Teda 08:30 Wuhan Zall
Guangzhou R&F 10:30 Shandong Luneng
Jiangsu Suning 12:35 Dalian Pro
February 23, 2020
Beijing Guoan 08:30 Hebei CFFC
Henan Jianye 08:30 Shanghai Shenhua
Shanghai SIPG 12:35 Tianjin Tianhai
Guangzhou Ever… 12:35 Chongqing Dang…
February 28, 2020
Beijing Guoan 12:35 Shijiazhuang E…
Shanghai Shenhua 12:35 Shanghai SIPG
Guangzhou Ever… 12:35 Henan Jianye
February 29, 2020
Qingdao Huanghai 08:30 Tianjin Teda
Guangzhou R&F 12:35 Wuhan Zall
March 1, 2020
Tianjin Tianhai 08:30 Hebei CFFC
Chongqing Dang… 10:30 Dalian Pro
Shandong Luneng 12:35 Jiangsu Suning
March 6, 2020
Tianjin Teda 12:35 Chongqing Dang…
March 7, 2020
Shijiazhuang E… 08:30 Henan Jianye
Dalian Pro 08:30 Qingdao Huanghai
Jiangsu Suning 12:35 Wuhan Zall

China League One

# Team MP W D L F A G P
1 Beijing BSU 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Beijing Renhe 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Changchun Yatai 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Chengdu Bette… 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Guizhou Zhicheng 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Heilongjiang L… 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Liaoning Hongyun 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Meizhou Hakka 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Nantong Zhiyun 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Nei Mongol Zho… 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Shaanxi Chang'an 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Shenyang Urban 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Shenzhen 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Taizhou Yuanda 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Xinjiang Tianshan 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Zhejiang Greentown 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

Chinese Taipei Inter city League

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Chinese Taipei Entrerprise

# Team MP W D L F A G P
1 Taipower 14 11 2 1 34 6 +28 35
2 Tatung 14 11 2 1 29 6 +23 35
3 NTCPE 14 10 0 4 32 8 +24 30
4 I Shou University 14 6 1 7 21 31 -10 19
5 Hun Sing 14 4 4 6 13 20 -7 16
6 NSTC 14 3 2 9 7 21 -14 11
7 Ming Chuan Uni… 14 3 0 11 11 34 -23 9
8 Fubon Financial 14 2 1 11 10 31 -21 7

Fixtures

Chile Primera Division

 

Chile Primera Division

Fixtures

January 31, 2020
Coquimbo Unido 22:30 Audax Italiano
February 16, 2020
Colo Colo 22:00 Universidad Ca…
February 21, 2020
Deportivo Anto… 22:00 Universidad Co…
February 22, 2020
Universidad Ca… 00:30 Deportes Iquique
Huachipato 16:00 Cobresal
February 23, 2020
Everton 00:30 Unión La Calera
La Serena 16:00 Santiago Wanderers
Universidad d… 21:30 Coquimbo Unido
February 24, 2020
Audax Italiano 00:00 Palestino
Curicó Unido 22:00 Colo Colo
February 25, 2020
O'Higgins 00:30 Unión Española
February 28, 2020
Palestino 21:30 Deportivo Anto…
February 29, 2020
Unión La Calera 00:00 Universidad Ca…
Cobresal 16:00 Deportes Iquique
Colo Colo 22:00 Universidad Co…
March 1, 2020
Unión Española 00:30 Everton
Coquimbo Unido 16:00 La Serena
O'Higgins 22:00 Universidad d…
March 2, 2020
Santiago Wanderers 22:00 Audax Italiano
March 3, 2020
Curicó Unido 00:30 Huachipato

Chile Primera B

# Team MP W D L F A G P
1 Barnechea 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Cobreloa 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Copiapó 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Deportes Sant… 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Deportes Temuco 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Deportes Valdivia 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Magallanes 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Melipilla 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Puerto Montt 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Rangers 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 San Luis de Quillota 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 San Marcos de Arica 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Santiago Morning 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Unión San Felipe 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Ñublense 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

February 22, 2020
Magallanes 21:30 Puerto Montt
Copiapó 22:00 Melipilla
February 23, 2020
San Luis de Quillota 00:00 Barnechea
Deportes Valdivia 23:00 Deportes Sant…
February 24, 2020
Deportes Temuco 01:30 Ñublense
February 25, 2020
Santiago Morning 22:00 Cobreloa
February 26, 2020
Rangers 00:30 Unión San Felipe
February 29, 2020
Puerto Montt 22:00 Deportes Temuco
Deportes Sant… 23:00 Rangers
March 1, 2020
Ñublense 22:00 Magallanes
Cobreloa 22:00 San Marcos de Arica
March 2, 2020
Unión San Felipe 00:30 Copiapó
March 3, 2020
Barnechea 22:00 Santiago Morning
March 4, 2020
Melipilla 00:30 Deportes Valdivia

Chile Segunda Division

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Chile Tercera A

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

 

you're currently offline