Czech Republic

 

Czech Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Slavia Praha 24 18 4 2 48 8 +40 58
2 Viktoria Plzen 24 15 5 4 45 20 +25 50
3 Jablonec 24 11 7 6 42 31 +11 40
4 Baník Ostrava 24 11 5 8 36 27 +9 38
5 Mladá Boleslav 24 11 4 9 42 37 +5 37
6 Slovácko 24 10 7 7 30 27 +3 37
7 Slovan Liberec 23 11 3 9 42 31 +11 36
8 České Budějovice 24 11 3 10 39 38 +1 36
9 Sparta Praha 24 9 8 7 42 32 +10 35
10 Sigma Olomouc 24 7 11 6 31 29 +2 32
11 Bohemians 1905 24 7 6 11 25 37 -12 27
12 Teplice 23 5 9 9 19 35 -16 24
13 Karviná 24 5 8 11 20 30 -10 23
14 Zlín 24 6 4 14 22 40 -18 22
15 Opava 24 4 5 15 11 41 -30 17
16 Příbram 24 3 5 16 15 46 -31 14

Fixtures

March 11, 2020
Teplice 18:00 Slovan Liberec
March 13, 2020
Jablonec 19:00 Zlín
March 14, 2020
Slovácko 15:30 Sigma Olomouc
Příbram 15:30 Baník Ostrava
Opava 15:30 Karviná
Mladá Boleslav 18:00 Slavia Praha
March 15, 2020
České Budějovice 15:30 Slovan Liberec
Sparta Praha 18:00 Viktoria Plzen
March 16, 2020
Bohemians 1905 19:00 Teplice
March 20, 2020
Slovan Liberec 19:00 Slovácko
March 21, 2020
Zlín 15:30 Baník Ostrava
Sigma Olomouc 15:30 Příbram
Slavia Praha 18:00 Jablonec
March 22, 2020
Bohemians 1905 15:30 České Budějovice
Teplice 15:30 Opava
Karviná 15:30 Sparta Praha
Viktoria Plzen 18:00 Mladá Boleslav

Results

March 9, 2020
Baník Ostrava 2 - 3 Mladá Boleslav
March 8, 2020
Slavia Praha 1 - 1 Sparta Praha
Teplice 0 - 0 Slovácko
Slovan Liberec 4 - 0 Opava
Karviná 2 - 0 Příbram
March 7, 2020
Viktoria Plzen 1 - 0 České Budějovice
Zlín 2 - 3 Bohemians 1905
Sigma Olomouc 1 - 1 Jablonec
March 1, 2020
Bohemians 1905 0 - 0 Karviná
Slovácko 2 - 0 Slavia Praha
February 29, 2020
Sparta Praha 2 - 2 Zlín
Jablonec 1 - 2 Viktoria Plzen
Příbram 0 - 0 Mladá Boleslav
Opava 2 - 1 Sigma Olomouc
February 28, 2020
České Budějovice 0 - 2 Baník Ostrava
February 24, 2020
Baník Ostrava 1 - 1 Jablonec
February 23, 2020
Sigma Olomouc 1 - 0 Sparta Praha
Karviná 3 - 0 Teplice
Zlín 2 - 3 České Budějovice

Czech 2. Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Pardubice 17 12 2 3 30 11 +19 38
2 Vysočina Jihlava 17 10 5 2 34 20 +14 35
3 Zbrojovka Brno 17 10 4 3 36 17 +19 34
4 Hradec Králové 17 9 4 4 32 17 +15 31
5 Dukla Praha 17 10 1 6 36 26 +10 31
6 Viktoria Žižkov 17 9 2 6 31 23 +8 29
7 Ústí nad Labem 17 7 5 5 26 20 +6 26
8 Líšeň 17 6 6 5 32 28 +4 24
9 Třinec 17 5 7 5 24 23 +1 22
10 Chrudim 17 6 3 8 23 35 -12 21
11 Slavoj Vyšehrad 17 6 2 9 25 28 -3 20
12 Prostějov 17 4 7 6 17 27 -10 19
13 Varnsdorf 17 3 6 8 23 42 -19 15
14 Vlašim 17 4 2 11 15 28 -13 14
15 Vítkovice 17 2 4 11 18 36 -18 10
16 Baník Sokolov 17 1 4 12 14 35 -21 7

Fixtures

March 13, 2020
Vítkovice 15:30 Viktoria Žižkov
Ústí nad Labem 19:00 Zbrojovka Brno
March 14, 2020
Pardubice 11:15 Prostějov
Třinec 11:15 Chrudim
Dukla Praha 11:15 Vysočina Jihlava
Baník Sokolov 11:15 Slavoj Vyšehrad
Líšeň 15:30 Vlašim
March 15, 2020
Varnsdorf 15:30 Hradec Králové
March 20, 2020
Vysočina Jihlava 19:00 Varnsdorf
Zbrojovka Brno 19:00 Dukla Praha
March 21, 2020
Slavoj Vyšehrad 11:15 Líšeň
Pardubice 11:15 Ústí nad Labem
Prostějov 16:00 Vítkovice
March 22, 2020
Viktoria Žižkov 11:15 Chrudim
Vlašim 16:00 Baník Sokolov
Hradec Králové 16:00 Třinec
April 3, 2020
Vítkovice 15:30 Zbrojovka Brno
Ústí nad Labem 17:00 Vlašim

Results

March 8, 2020
Zbrojovka Brno 1 - 0 Baník Sokolov
Hradec Králové 1 - 1 Líšeň
Vlašim 0 - 1 Pardubice
March 7, 2020
Prostějov 1 - 1 Ústí nad Labem
Slavoj Vyšehrad 4 - 1 Vítkovice
Chrudim 5 - 2 Varnsdorf
Viktoria Žižkov 5 - 2 Dukla Praha
March 6, 2020
Vysočina Jihlava 2 - 0 Třinec
November 24, 2019
Vlašim 2 - 0 Prostějov
November 23, 2019
Baník Sokolov 1 - 2 Viktoria Žižkov
Dukla Praha 1 - 2 Hradec Králové
Pardubice 1 - 2 Zbrojovka Brno
Třinec 1 - 1 Varnsdorf
November 22, 2019
Ústí nad Labem 1 - 2 Slavoj Vyšehrad
Vítkovice 1 - 1 Vysočina Jihlava
November 16, 2019
Líšeň 2 - 0 Chrudim
November 10, 2019
Hradec Králové 3 - 0 Vítkovice
Varnsdorf 1 - 1 Dukla Praha
Viktoria Žižkov 2 - 1 Ústí nad Labem

Czech 3. Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Blansko 18 11 3 4 33 12 +21 36
2 Odra Petřkovice 18 10 4 4 32 17 +15 34
3 Frýdek-Místek 18 10 4 4 29 16 +13 34
4 Uničov 18 9 6 3 32 24 +8 33
5 Slovan Rosice 18 9 5 4 19 12 +7 32
6 Baník Ostrava II 18 9 4 5 39 19 +20 31
7 Hanácká 18 9 3 6 31 23 +8 30
8 Sigma Olomouc II 18 9 2 7 36 22 +14 29
9 Vrchovina 18 8 4 6 22 19 +3 28
10 Vyškov 18 5 9 4 27 24 +3 24
11 Velké Meziříčí 18 6 5 7 22 35 -13 23
12 Viktoria Otrok… 18 6 4 8 27 37 -10 22
13 Znojmo 18 5 5 8 17 32 -15 20
14 Uherský Brod 18 5 3 10 28 31 -3 18
15 Hlučín 18 5 3 10 11 25 -14 18
16 Slovácko II 18 5 3 10 19 36 -17 18
17 Zlín II 18 4 2 12 20 34 -14 14
18 Dolní Benešov 18 1 3 14 18 44 -26 6

Fixtures

March 7, 2020
Zbuzany 11:15 Sokol Živanice
March 8, 2020
Štěchovice 15:30 Králův Dvůr
March 14, 2020
Loko Vltavín 11:15 Slavia Praha II
Viktoria Otrok… 11:15 Hlučín
Vyškov 11:15 Blansko
Benešov 12:00 Štěchovice
Jiskra Domažlice 15:30 Písek
Slovan Velvary 15:30 Teplice II
Pardubice II 15:30 Dukla Praha II
Slovan Rosice 15:30 Odra Petřkovice
Ústí nad Orlicí 15:30 Jablonec II
Dolní Benešov 15:30 Uherský Brod
Hanácká 15:30 Slovácko II

Results

March 15, 2020
Králův Dvůr 0 - 0 Sparta Praha II
March 8, 2020
Příbram II 0 - 1 Karlovy Vary
Táborsko 5 - 1 Benešov
Frýdek-Místek 3 - 1 Dolní Benešov
Viktoria Plzeň II 3 - 0 Rakovník
Uničov 1 - 0 Blansko
Slavia Praha II 1 - 1 Admira Praha
Sparta Praha II 3 - 1 Jiskra Domažlice
Bohemians 1905 II 0 - 2 Sokol Brozany
Slovan Liberec II 0 - 1 Slovan Velvary
Mladá Boleslav II 1 - 1 Hradec Králové II
Dukla Praha II 3 - 3 Sokol Zápy

Czech 4. Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Přeštice 16 13 0 3 36 13 +23 35
2 České Budějovi… 16 12 0 4 41 24 +17 34
3 Otava Katovice 16 10 0 6 34 23 +11 32
4 Spartak Soběslav 16 9 0 7 40 16 +24 30
5 Rokycany 16 10 0 6 30 24 +6 29
6 Slavoj Mýto 16 11 0 5 32 24 +8 29
7 Doubravka 16 9 0 7 24 26 -2 26
8 Český lev - Un… 16 8 0 8 25 34 -9 24
9 Sokol Čížová 16 8 0 8 30 23 +7 23
10 Klatovy 16 7 0 9 22 24 -2 23
11 Petřín Plzeň 16 7 0 9 34 33 +1 22
12 Mariánské Lázně 16 7 0 9 23 33 -10 19
13 Tatran Sedlčany 16 6 0 10 29 38 -9 19
14 Hvězda Cheb 16 4 0 12 27 45 -18 14
15 Jindřichův Hradec 16 4 0 12 22 49 -27 13
16 Hořovicko 16 3 0 13 23 43 -20 12

Fixtures

March 14, 2020
Sokol Libiš 11:15 Čáslav
Kladno 11:15 Neratovice-Byš…
Petřín Plzeň 11:15 Doubravka
Tatran Rakovník 11:15 Štětí
Hořovicko 11:30 Tatran Sedlčany
Slavoj Mýto 12:00 Klatovy
Český Brod 15:30 Slaný
Dobříš 15:30 Aritma Praha
Vysoké Mýto 15:30 Kolín
Náchod 15:30 Polaban Nymburk
Ostrá 15:30 Horky nad Jizerou
Arsenal Česká Lípa 15:30 Brandýs nad Labem
Mariánské Lázně 15:30 Otava Katovice
Baník Souš 15:30 Olympie Březová
Rokycany 15:30 Přeštice
Český lev - Un… 15:30 Sokol Čížová
Ostrov 15:30 Louny
Spartak Soběslav 15:30 Jindřichův Hradec
Hvězda Cheb 18:00 České Budějovi…

Results

March 8, 2020
Louny 0 - 1 Český Brod
Polaban Nymburk 1 - 3 Ostrá
Čáslav 1 - 1 Hlinsko
Tatran Sedlčany 0 - 3 Spartak Soběslav
Meteor Praha 2 - 2 Ostrov

Czech Jumiorska

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Czech 1. U19

# Team MP W D L F A G P
1 Sparta Praha U19 18 15 0 3 64 14 +50 46
2 Slavia Praha U19 19 15 0 4 58 25 +33 44
3 Sigma Olomouc U19 18 13 0 5 51 28 +23 37
4 Viktoria Plzeň U19 18 12 0 6 31 19 +12 37
5 Baník Ostrava U19 18 11 0 7 41 24 +17 34
6 Zbrojovka Brno U19 18 10 0 8 34 30 +4 32
7 Slovácko U19 18 11 0 7 27 28 -1 30
8 Hradec Králové U19 18 11 0 7 30 30 +0 29
9 Pardubice U19 18 8 0 10 28 32 -4 25
10 Příbram U19 18 8 0 10 32 36 -4 24
11 Opava U19 19 7 0 12 26 43 -17 21
12 Zlín U19 18 5 0 13 27 41 -14 16
13 Mladá Boleslav U19 18 4 0 14 27 50 -23 16
14 České Budějovi… 18 5 0 13 18 37 -19 15
15 Meteor Praha U19 18 6 0 12 24 58 -34 15
16 Karviná U19 18 4 0 14 18 41 -23 14

Fixtures

March 13, 2020
Příbram U19 12:00 Meteor Praha U19
March 14, 2020
Hradec Králové U19 11:00 Slavia Praha U19
Opava U19 12:00 Viktoria Plzeň U19
Karviná U19 12:00 Mladá Boleslav U19
Baník Ostrava U19 12:00 Zbrojovka Brno U19
Sigma Olomouc U19 13:30 Sparta Praha U19
České Budějovi… 14:00 Slovácko U19
Zlín U19 15:30 Pardubice U19
March 18, 2020
Karviná U19 13:30 Zbrojovka Brno U19
March 21, 2020
Viktoria Plzeň U19 11:30 Karviná U19
Sparta Praha U19 12:00 Příbram U19
Mladá Boleslav U19 13:00 České Budějovi…
Meteor Praha U19 14:00 Zlín U19
Slavia Praha U19 14:00 Baník Ostrava U19
Pardubice U19 14:00 Hradec Králové U19
Zbrojovka Brno U19 14:00 Opava U19
Slovácko U19 14:00 Sigma Olomouc U19
March 27, 2020
Zlín U19 15:00 Příbram U19

Results

March 11, 2020
Opava U19 1 - 3 Slavia Praha U19
March 7, 2020
Sigma Olomouc U19 1 - 3 České Budějovi…
Slavia Praha U19 3 - 0 Zlín U19
Slovácko U19 4 - 1 Karviná U19
Zbrojovka Brno U19 2 - 0 Hradec Králové U19
Sparta Praha U19 1 - 0 Meteor Praha U19
Mladá Boleslav U19 6 - 1 Opava U19
Viktoria Plzeň U19 2 - 1 Baník Ostrava U19
March 6, 2020
Pardubice U19 1 - 0 Příbram U19
March 3, 2020
Viktoria Plzeň U19 1 - 0 Zlín U19
February 29, 2020
Hradec Králové U19 0 - 0 Viktoria Plzeň U19
Karviná U19 1 - 1 Sigma Olomouc U19
České Budějovi… 0 - 1 Sparta Praha U19
Zlín U19 2 - 2 Zbrojovka Brno U19
Baník Ostrava U19 4 - 1 Mladá Boleslav U19
Meteor Praha U19 3 - 3 Pardubice U19
Opava U19 0 - 2 Slovácko U19
February 28, 2020
Příbram U19 1 - 2 Slavia Praha U19
February 23, 2020
Mladá Boleslav U19 2 - 0 Hradec Králové U19

Cyprus Division League

 

Cyprus 1. Division League

# Team MP W D L F A G P
1 Omonia Nicosia 22 12 7 3 31 13 +18 43
2 Anorthosis 22 13 4 5 42 21 +21 43
3 APOEL 22 11 6 5 35 15 +20 39
4 Apollon 22 12 2 8 38 29 +9 38
5 AEK Larnaca 22 9 8 5 36 26 +10 35
6 AEL 22 8 7 7 27 26 +1 31
7 Pafos 22 8 6 8 26 26 +0 30
8 Nea Salamis 22 7 4 11 25 36 -11 25
9 Olympiakos Nicosia 22 5 9 8 27 34 -7 24
10 Enosis 22 5 7 10 28 42 -14 22
11 Ethnikos Achna 22 5 5 12 29 44 -15 20
12 Doxa 22 2 5 15 13 45 -32 11

Fixtures

March 14, 2020
Ethnikos Achna 17:00 Doxa
APOEL 17:00 Anorthosis
AEK Larnaca 19:00 AEL
March 15, 2020
Pafos 16:00 Enosis
Olympiakos Nicosia 16:00 Nea Salamis
Omonia Nicosia 18:00 Apollon
March 21, 2020
Doxa 17:00 Enosis
Ethnikos Achna 17:00 Olympiakos Nicosia
Anorthosis 17:00 Omonia Nicosia
AEL 18:30 Apollon
March 22, 2020
AEK Larnaca 16:00 APOEL
Nea Salamis 18:00 Pafos
April 4, 2020
Apollon 15:00 Anorthosis
Enosis 16:00 Nea Salamis
Doxa 16:00 Olympiakos Nicosia
Pafos 16:00 Ethnikos Achna
April 5, 2020
Omonia Nicosia 14:00 AEK Larnaca
AEL 16:00 APOEL

Results

March 9, 2020
Doxa 2 - 0 Pafos
March 8, 2020
Apollon 1 - 1 APOEL
Anorthosis 3 - 0 AEK Larnaca
March 7, 2020
Enosis 1 - 1 Olympiakos Nicosia
AEL 0 - 3 Omonia Nicosia
Nea Salamis 2 - 2 Ethnikos Achna
March 2, 2020
APOEL 0 - 0 Omonia Nicosia
March 1, 2020
Anorthosis 1 - 2 AEK Larnaca
Enosis 3 - 0 Olympiakos Nicosia
February 29, 2020
Nea Salamis 1 - 3 Apollon
Doxa 0 - 4 Pafos
AEL 4 - 1 Ethnikos Achna
February 23, 2020
Olympiakos Nicosia 1 - 1 AEL
AEK Larnaca 0 - 0 Nea Salamis
Ethnikos Achna 5 - 0 Anorthosis
Pafos 2 - 0 APOEL
February 22, 2020
Apollon 3 - 2 Doxa
Omonia Nicosia 3 - 0 Enosis

Cyprus 2. Division B1

# Team MP W D L F A G P
1 Ermis 14 12 2 0 31 8 +23 38
2 Onisilos 14 7 5 2 24 14 +10 26
3 Othellos 14 6 2 6 21 17 +4 20
4 Anagennisi Der… 14 4 3 7 12 13 -1 15
5 Digenis Morphou 14 5 3 6 18 20 -2 15
6 Akritas 14 3 6 5 19 26 -7 15
7 Xylotympou 14 3 4 7 14 22 -8 13
8 AE Zakakiou 14 2 3 9 11 30 -19 9

Fixtures

March 13, 2020
Onisilos 18:00 Aris
March 14, 2020
Ermis 14:30 Ayia Napa
Digenis Morphou 15:30 Digenis Ypsonas
Xylotympou 15:30 Alki Oroklini
Akritas 15:30 Omonia Aradippou
Othellos 15:30 Karmiotissa
Omonia Psevda 15:30 AE Zakakiou
March 15, 2020
ASIL Lysi 15:30 Anagennisi Der…
March 20, 2020
Othellos 18:00 Aris
March 21, 2020
Xylotympou 15:30 Omonia Aradippou
Anagennisi Der… 15:30 Karmiotissa
Ermis 15:30 ASIL Lysi
Akritas 15:30 Digenis Ypsonas
AE Zakakiou 15:30 Alki Oroklini
Onisilos 15:30 Ayia Napa
March 22, 2020
Digenis Morphou 15:30 Omonia Psevda
April 3, 2020
Aris 16:00 Karmiotissa

Results

March 8, 2020
Alki Oroklini 2 - 1 Akritas
March 7, 2020
Ayia Napa 0 - 0 ASIL Lysi
Karmiotissa 4 - 1 Onisilos
AE Zakakiou 1 - 1 Xylotympou
Digenis Ypsonas 2 - 1 Omonia Psevda
Anagennisi Der… 5 - 1 Othellos
Omonia Aradippou 1 - 0 Digenis Morphou
March 6, 2020
Aris 1 - 0 Ermis
March 1, 2020
Digenis Morphou 2 - 1 Alki Oroklini
February 29, 2020
Onisilos 1 - 2 Othellos
Ayia Napa 1 - 0 Anagennisi Der…
Akritas 3 - 1 Xylotympou
Omonia Psevda 2 - 3 Omonia Aradippou
Ermis 2 - 3 Karmiotissa
February 28, 2020
ASIL Lysi 0 - 1 Aris
Digenis Ypsonas 0 - 0 AE Zakakiou

Cyprus 2. Division B2

# Team MP W D L F A G P
1 Karmiotissa 28 17 7 4 55 23 +32 58
2 EN Parekklisias 28 13 8 7 41 33 +8 47
3 AE Zakakiou 28 13 8 7 38 26 +12 47
4 Digenis Oroklinis 28 11 7 10 28 29 -1 40
5 PAEEK 28 10 8 10 34 28 +6 38
6 ASIL Lysi 28 10 3 15 28 38 -10 33
7 Halkanoras 28 9 5 14 39 37 +2 32
8 Onisilos 28 3 6 19 13 62 -49 15

Fixtures

Results

April 12, 2014
Onisilos 0 - 2 Karmiotissa
Halkanoras 1 - 2 EN Parekklisias
AE Zakakiou 1 - 1 Digenis Oroklinis
ASIL Lysi 2 - 1 PAEEK
April 5, 2014
EN Parekklisias 4 - 0 Onisilos
PAEEK 1 - 1 Halkanoras
Karmiotissa 0 - 2 AE Zakakiou
Digenis Oroklinis 1 - 0 ASIL Lysi
March 29, 2014
Onisilos 0 - 8 PAEEK
Digenis Oroklinis 1 - 0 Karmiotissa
AE Zakakiou 4 - 0 EN Parekklisias
ASIL Lysi 2 - 0 Halkanoras
March 22, 2014
PAEEK 0 - 0 AE Zakakiou
Halkanoras 5 - 0 Onisilos
EN Parekklisias 2 - 1 Digenis Oroklinis
Karmiotissa 2 - 1 ASIL Lysi
March 15, 2014
Karmiotissa 2 - 1 EN Parekklisias
AE Zakakiou 2 - 1 Halkanoras
Digenis Oroklinis 1 - 0 PAEEK
ASIL Lysi 2 - 0 Onisilos

Cyprus 3. Division

# Team MP W D L F A G P
1 Ahironas 22 14 7 1 49 26 +23 49
2 PAEEK 22 13 7 2 48 20 +28 46
3 Kouris Erimi 22 13 6 3 43 23 +20 45
4 EN THOI Lakatamia 22 12 5 5 39 23 +16 41
5 Halkanoras 22 12 3 7 45 31 +14 39
6 MEAP Nisou 22 10 7 5 47 31 +16 37
7 Elpida Astrome… 22 11 3 8 39 36 +3 36
8 Elia Lythrodonta 22 8 8 6 31 25 +6 32
9 Iraklis Yerolakkou 22 7 9 6 29 25 +4 30
10 APONA Anagias 22 7 7 8 26 36 -10 28
11 Ormideia 22 5 10 7 33 26 +7 25
12 Ethnikos Assias 22 6 5 11 32 41 -9 23
13 Amathous 22 3 8 11 21 42 -21 17
14 O Kormakitis 22 5 2 15 20 45 -25 17
15 Digenis Oroklinis 22 2 3 17 20 59 -39 9
16 ENAD 22 2 2 18 18 51 -33 8

Fixtures

March 13, 2020
Ethnikos Assias 17:00 ENAD
March 14, 2020
Kouris Erimi 15:30 Elpida Astrome…
O Kormakitis 15:30 Elia Lythrodonta
Ahironas 15:30 Iraklis Yerolakkou
APONA Anagias 15:30 EN THOI Lakatamia
PAEEK 15:30 MEAP Nisou
Halkanoras 15:30 Amathous
March 15, 2020
Digenis Oroklinis 15:30 Ormideia
March 21, 2020
Amathous 15:30 Digenis Oroklinis
ENAD 15:30 Halkanoras
Ormideia 15:30 APONA Anagias
EN THOI Lakatamia 15:30 Ahironas
Elpida Astrome… 15:30 O Kormakitis
MEAP Nisou 15:30 Kouris Erimi
Elia Lythrodonta 15:30 Ethnikos Assias
March 22, 2020
Iraklis Yerolakkou 15:30 PAEEK

Results

March 8, 2020
Iraklis Yerolakkou 1 - 1 APONA Anagias
March 7, 2020
Elpida Astrome… 1 - 1 PAEEK
Elia Lythrodonta 1 - 0 Kouris Erimi
MEAP Nisou 2 - 3 Ahironas
Ormideia 0 - 2 Halkanoras
ENAD 3 - 0 Amathous
Ethnikos Assias 4 - 0 O Kormakitis
EN THOI Lakatamia 5 - 1 Digenis Oroklinis
March 1, 2020
Digenis Oroklinis 1 - 2 Iraklis Yerolakkou
February 29, 2020
Halkanoras 0 - 0 EN THOI Lakatamia
Amathous 1 - 1 Ormideia
Ahironas 4 - 0 Elpida Astrome…
APONA Anagias 1 - 1 MEAP Nisou
PAEEK 3 - 0 Elia Lythrodonta
Kouris Erimi 4 - 0 Ethnikos Assias
O Kormakitis 1 - 0 ENAD
February 23, 2020
Iraklis Yerolakkou 3 - 2 Halkanoras

Cuba Primera

 

Cuba Primera Division

# Team MP W D L F A G P
1 Pinar del Río 7 5 1 1 12 3 +9 16
2 Villa Clara 7 5 0 2 13 4 +9 15
3 Matanzas 6 4 0 2 10 7 +3 12
4 Artemisa 7 3 2 2 11 6 +5 11
5 La Habana 6 2 3 1 9 7 +2 9
6 Cienfuegos 7 3 0 4 9 12 -3 9
7 Isla Juventud 7 0 2 5 1 9 -8 2
8 Mayabeque 7 0 2 5 2 19 -17 2

Fixtures

December 14, 2019
Matanzas 22:00 La Habana
March 21, 2020
Granma 22:00 Artemisa
La Habana 22:00 Ciego de Ávila
Santiago de Cuba 22:00 Las Tunas
Villa Clara 22:00 Cuba U20
Matanzas 22:00 Pinar del Río
April 4, 2020
Granma 20:00 Cuba U20
Las Tunas 20:00 Artemisa
La Habana 20:00 Pinar del Río
Santiago de Cuba 20:00 Matanzas
Villa Clara 20:00 Ciego de Ávila
April 11, 2020
Ciego de Ávila 20:00 Granma
Matanzas 20:00 La Habana
Pinar del Río 20:00 Villa Clara
Artemisa 20:00 Santiago de Cuba
Cuba U20 20:00 Las Tunas

Croatia League

 

Croatia 1. HNL

# Team MP W D L F A G P
1 Dinamo Zagreb 26 21 2 3 51 11 +40 65
2 Rijeka 26 14 5 7 42 31 +11 47
3 Lokomotiva Zagreb 26 14 4 8 41 28 +13 46
4 Hajduk Split 26 13 6 7 41 23 +18 45
5 Osijek 26 11 9 6 38 25 +13 42
6 HNK Gorica 26 9 8 9 32 40 -8 35
7 Slaven Koprivnica 26 7 5 14 23 43 -20 26
8 Istra 1961 26 4 7 15 19 40 -21 19
9 Inter Zaprešić 26 3 8 15 28 51 -23 17
10 Varaždin 26 3 8 15 18 41 -23 17

Fixtures

March 13, 2020
Lokomotiva Zagreb 19:00 Osijek
March 14, 2020
Slaven Koprivnica 16:00 HNK Gorica
Istra 1961 18:30 Rijeka
March 15, 2020
Hajduk Split 16:00 Inter Zaprešić
Varaždin 18:30 Dinamo Zagreb
March 20, 2020
Inter Zaprešić 19:00 HNK Gorica
March 21, 2020
Istra 1961 16:00 Hajduk Split
Lokomotiva Zagreb 18:30 Dinamo Zagreb
March 22, 2020
Varaždin 16:00 Rijeka
Slaven Koprivnica 18:30 Osijek
April 3, 2020
Istra 1961 17:00 Inter Zaprešić
April 4, 2020
Dinamo Zagreb 15:30 Slaven Koprivnica
Rijeka 18:00 Lokomotiva Zagreb
April 5, 2020
Hajduk Split 15:30 Varaždin
Osijek 18:00 HNK Gorica
April 9, 2020
Inter Zaprešić 15:30 Osijek
April 10, 2020
Varaždin 15:30 Istra 1961
HNK Gorica 18:00 Dinamo Zagreb
April 11, 2020
Slaven Koprivnica 15:30 Rijeka
Lokomotiva Zagreb 18:00 Hajduk Split

Croatia 2. HNL

# Team MP W D L F A G P
1 Šibenik 19 13 2 4 26 15 +11 41
2 Croatia Zmijavci 19 10 3 6 28 17 +11 33
3 Orijent 1919 19 9 6 4 26 23 +3 33
4 Sesvete 19 8 5 6 28 22 +6 29
5 Rudeš 19 8 5 6 25 20 +5 29
6 Hajduk Split II 19 7 6 6 29 23 +6 27
7 Osijek II 19 7 5 7 26 19 +7 26
8 Dinamo Zagreb II 19 7 5 7 20 21 -1 26
9 Hrvatski Drago… 19 7 5 7 21 26 -5 26
10 Dugopolje 19 7 4 8 30 31 -1 25
11 Međimurje Čakovec 19 6 5 8 26 26 +0 23
12 Dubrava Zagreb 19 6 5 8 21 24 -3 23
13 Kustošija 19 6 5 8 19 27 -8 23
14 Bijelo Brdo 19 6 4 9 18 23 -5 22
15 Solin 19 5 4 10 22 27 -5 19
16 Cibalia 19 2 7 10 13 34 -21 13

Fixtures

March 13, 2020
Sesvete 16:30 Bijelo Brdo
Hrvatski Drago… 16:30 Šibenik
March 14, 2020
Osijek II 16:30 Croatia Zmijavci
Orijent 1919 16:30 Kustošija
Solin 16:30 Dinamo Zagreb II
Cibalia 16:30 Međimurje Čakovec
March 15, 2020
Rudeš 14:00 Dubrava Zagreb
March 16, 2020
Hajduk Split II 16:30 Dugopolje
March 20, 2020
Dubrava Zagreb 16:30 Osijek II
March 21, 2020
Šibenik 16:30 Sesvete
Dugopolje 16:30 Rudeš
Kustošija 16:30 Hrvatski Drago…
March 22, 2020
Dinamo Zagreb II 14:00 Međimurje Čakovec
Croatia Zmijavci 16:30 Orijent 1919
Bijelo Brdo 16:30 Solin
Hajduk Split II 16:30 Cibalia
April 3, 2020
Hrvatski Drago… 15:30 Croatia Zmijavci
Sesvete 15:30 Kustošija
Međimurje Čakovec 17:00 Bijelo Brdo

Croatia 3. HNL

# Team MP W D L F A G P
1 Vinogradar 17 13 1 3 33 15 +18 40
2 Kurilovec 17 9 6 2 28 18 +10 33
3 Mladost Petrinja 17 10 3 4 29 25 +4 33
4 Maksimir Zagreb 17 8 4 5 31 27 +4 28
5 Zagorec 17 8 3 6 22 22 +0 27
6 Jarun 17 6 5 6 30 24 +6 23
7 Ponikve 17 6 5 6 22 20 +2 23
8 Lučko 17 6 5 6 23 23 +0 23
9 Gaj 17 6 4 7 27 24 +3 22
10 Vrapče Zagreb 17 4 8 5 24 26 -2 20
11 Vrbovec 17 5 3 9 25 27 -2 18
12 Bistra 17 4 6 7 18 21 -3 18
13 Špansko Zagreb 17 4 5 8 18 25 -7 17
14 Trnje 17 3 7 7 23 30 -7 16
15 Dugo Selo 17 4 4 9 21 28 -7 16
16 HAŠK 17 4 3 10 13 32 -19 15

Fixtures

Croatia 1. HNL Juniori

# Team MP W D L F A G P
1 Hajduk Split U19 17 13 3 1 50 13 +37 42
2 Dinamo Zagreb U19 16 13 1 2 36 10 +26 40
3 Lokomotiva Zag… 17 11 1 5 42 18 +24 34
4 Rijeka U19 17 9 2 6 37 25 +12 29
5 Varaždin U19 17 8 5 4 21 14 +7 29
6 Osijek U19 17 7 3 7 33 29 +4 24
7 Rudeš U19 17 7 3 7 23 27 -4 24
8 Slaven Koprivn… 17 7 2 8 31 32 -1 23
9 Inter Zaprešić U19 17 7 2 8 26 40 -14 23
10 Sesvete U19 17 6 3 8 20 33 -13 21
11 Istra 1961 U19 17 5 3 9 25 35 -10 18
12 Hrv Dragovolja… 17 3 4 10 22 34 -12 13
13 Dugopolje U19 16 3 0 13 10 38 -28 9
14 Orijent 1919 U19 17 2 2 13 12 40 -28 8

Fixtures

March 13, 2020
Rudeš U19 16:30 Istra 1961 U19
March 14, 2020
Inter Zaprešić U19 11:00 Slaven Koprivn…
Sesvete U19 12:00 Dinamo Zagreb U19
Orijent 1919 U19 14:00 Varaždin U19
Hrv Dragovolja… 16:30 Lokomotiva Zag…
March 15, 2020
Osijek U19 12:00 Rijeka U19
Dugopolje U19 12:00 Hajduk Split U19
March 21, 2020
Hajduk Split U19 11:00 Osijek U19
Istra 1961 U19 11:00 Dugopolje U19
Rijeka U19 11:00 Dinamo Zagreb U19
Slaven Koprivn… 11:00 Hrv Dragovolja…
Inter Zaprešić U19 11:00 Sesvete U19
Varaždin U19 11:00 Rudeš U19
Lokomotiva Zag… 11:00 Orijent 1919 U19

Cote D’Ivoire Ligue

 

Cote D’Ivoire Ligue 1

# Team MP W D L F A G P
1 Racing d'Abidjan 20 11 5 4 28 20 +8 38
2 San-Pédro 20 11 2 7 22 17 +5 35
3 ASEC Mimosas 20 10 4 6 29 16 +13 34
4 SOA 20 9 6 5 25 18 +7 33
5 AFAD 20 9 5 6 27 21 +6 32
6 Bassam 20 7 9 4 21 15 +6 30
7 Tanda 20 9 3 8 30 28 +2 30
8 Indenié Abengourou 20 6 9 5 16 17 -1 27
9 SOL 20 7 6 7 17 19 -2 27
10 Africa Sports 20 5 8 7 21 29 -8 23
11 Sporting Gagnoa 20 4 9 7 21 22 -1 21
12 Bouaké 20 4 7 9 19 23 -4 19
13 WAC 20 3 6 11 19 35 -16 15
14 Issia Wazi 20 2 7 11 16 31 -15 13

Fixtures

 

Costa Rica Primera

 

Costa Rica Primera Division

# Team MP W D L F A G P
1 Alajuelense 22 16 4 2 49 21 +28 52
2 Deportivo Saprissa 22 12 4 6 50 30 +20 40
3 Herediano 22 10 5 7 40 23 +17 35
4 San Carlos 22 9 6 7 40 37 +3 33
5 Cartaginés 22 9 6 7 31 28 +3 33
6 Pérez Zeledón 22 7 7 8 24 32 -8 28
7 Jicaral 22 7 6 9 23 30 -7 27
8 Guadalupe 22 7 5 10 29 37 -8 26
9 Limón 22 7 4 11 24 40 -16 25
10 Santos de Guápiles 22 5 9 8 33 39 -6 24
11 Municipal Grecia 22 5 6 11 26 39 -13 21
12 La U Universit… 22 4 6 12 23 36 -13 18

Fixtures

March 19, 2020
Guadalupe 00:00 Limón
San Carlos 02:00 Jicaral
Cartaginés 03:00 Alajuelense
La U Universit… 23:00 Santos de Guápiles
Municipal Grecia 23:00 Pérez Zeledón
March 20, 2020
Deportivo Saprissa 03:00 Herediano
March 25, 2020
Santos de Guápiles 22:00 Deportivo Saprissa
Limón 22:00 La U Universit…
Pérez Zeledón 22:00 Cartaginés
Herediano 22:00 Guadalupe
Jicaral 22:00 Municipal Grecia
Alajuelense 22:00 San Carlos
April 1, 2020
Deportivo Saprissa 20:00 Limón
La U Universit… 20:00 Herediano
San Carlos 20:00 Santos de Guápiles
Guadalupe 20:00 Pérez Zeledón
Municipal Grecia 20:00 Alajuelense
Cartaginés 20:00 Jicaral

Costa Rica Liga de Ascenso

# Team MP W D L F A G P
1 Carmelita 16 9 4 3 37 20 +17 31
2 Barrio México 16 8 3 5 28 19 +9 27
3 Rosario 16 8 3 5 25 21 +4 27
4 Cofutpa 16 7 5 4 29 24 +5 26
5 Municipal Liberia 16 5 6 5 19 20 -1 21
6 Guanacasteca 16 5 4 7 22 29 -7 19
7 Puntarenas 16 4 5 7 24 22 +2 17
8 FC Cartagena 16 5 1 10 21 40 -19 16
9 Santa Rosa 16 3 5 8 15 25 -10 14

Fixtures

March 18, 2020
Consultants Mo… 19:00 Uruguay
Sporting San José 19:00 Escazuceña
Rosario 19:00 Municipal Liberia
Puntarenas 19:00 Barrio México
FC Cartagena 19:00 Santa Rosa
Municipal Garabito 21:00 Turrialba
Carmelita 23:00 Guanacasteca
Curridabat 23:00 Santa Ana
March 22, 2020
Uruguay 02:00 Curridabat
Turrialba 02:00 Puerto Golfito
Escazuceña 02:00 Consultants Mo…
Municipal Liberia 02:00 Puntarenas
Guanacasteca 02:00 FC Cartagena
Santa Rosa 02:00 Rosario
Barrio México 02:00 Cofutpa
Santa Ana 02:00 Municipal Garabito

Congo Ligue

 

Congo Ligue 1

# Team MP W D L F A G P
1 Otôho d'Oyo 22 17 5 0 40 6 +34 56
2 Diables Noirs 22 12 6 4 27 15 +12 42
3 JS Talangaï 22 12 5 5 34 12 +22 41
4 Kondzo 22 10 7 5 26 19 +7 37
5 CARA Brazzaville 22 9 6 7 24 22 +2 33
6 Étoile du Congo 22 9 5 8 21 24 -3 31
7 Patronage Sain… 22 7 7 8 21 21 +0 28
8 V.Club Mokanda 22 7 5 10 17 25 -8 26
9 Léopards de Do… 22 6 8 8 20 31 -11 26
10 Inter Club 22 5 9 8 18 23 -5 24
11 Nico-Nicoyé 22 5 7 10 21 26 -5 22
12 Racing Club Br… 22 6 3 13 20 31 -11 21
13 Chéminots 22 4 8 10 12 23 -11 20
14 Tongo 22 1 7 14 9 32 -23 10

Fixtures

March 18, 2020
Diables Noirs 02:00 CARA Brazzaville
Inter Club 02:00 Patronage Sain…
March 19, 2020
JS Talangaï 02:00 Léopards de Do…
Kondzo 02:00 Otôho d'Oyo
March 20, 2020
V.Club Mokanda 02:00 Racing Club Br…
Étoile du Congo 02:00 Nico-Nicoyé
Tongo 02:00 Chéminots
March 22, 2020
Nico-Nicoyé 02:00 JS Talangaï
Léopards de Do… 02:00 Inter Club
Kondzo 02:00 Diables Noirs
Étoile du Congo 02:00 Chéminots
Otôho d'Oyo 02:00 Patronage Sain…
March 23, 2020
CARA Brazzaville 02:00 V.Club Mokanda
Racing Club Br… 02:00 Tongo
March 25, 2020
Inter Club 02:00 Diables Noirs
JS Talangaï 02:00 Otôho d'Oyo
March 27, 2020
Chéminots 02:00 Nico-Nicoyé
Léopards de Do… 02:00 V.Club Mokanda
Kondzo 02:00 Étoile du Congo
Racing Club Br… 02:00 CARA Brazzaville

Colombia League

 

Colombia Primera A

# Team MP W D L F A G P
1 Atlético Nacional 8 4 3 1 18 11 +7 15
2 Deportivo Pasto 7 4 2 1 10 4 +6 14
3 Independiente … 8 3 4 1 10 5 +5 13
4 Deportes Tolima 7 3 4 0 8 3 +5 13
5 Alianza Petrolera 8 4 1 3 10 8 +2 13
6 Junior 8 3 4 1 8 6 +2 13
7 Once Caldas 8 2 6 0 7 4 +3 12
8 América de Cali 8 3 3 2 11 9 +2 12
9 Deportivo Cali 7 2 5 0 9 6 +3 11
10 Deportivo Pereira 8 3 2 3 10 11 -1 11
11 Independiente … 8 3 2 3 10 11 -1 11
12 Rionegro 8 2 4 2 9 9 +0 10
13 La Equidad 8 2 3 3 15 15 +0 9
14 Envigado 8 2 3 3 9 9 +0 9
15 Atlético Bucar… 8 2 3 3 5 12 -7 9
16 Jaguares de Có… 8 2 1 5 11 16 -5 7
17 Millonarios 7 1 3 3 7 11 -4 6
18 Cúcuta Deportivo 8 1 3 4 6 11 -5 6
19 Boyacá Chicó 8 1 2 5 5 11 -6 5
20 Patriotas Boyacá 8 0 4 4 3 9 -6 4

Fixtures

January 30, 2020
Deportivo Pasto 02:00 Deportes Tolima
March 14, 2020
Millonarios 02:40 Once Caldas
Patriotas Boyacá 21:00 Envigado
Cúcuta Deportivo 23:05 Deportivo Cali
March 15, 2020
Alianza Petrolera 01:10 Independiente …
Atlético Nacional 03:15 Deportes Tolima
Deportivo Pereira 23:05 Independiente …
March 16, 2020
Junior 01:10 Rionegro
América de Cali 03:15 Atlético Bucar…
March 18, 2020
La Equidad 01:00 Boyacá Chicó
Deportivo Pasto 03:05 Jaguares de Có…
March 19, 2020
Deportivo Cali 03:10 Millonarios

Colombia Primera B

# Team MP W D L F A G P
1 Deportes Quindío 7 4 3 0 16 5 +11 15
2 Leones 7 4 3 0 16 8 +8 15
3 Unión Magdalena 7 4 2 1 13 8 +5 14
4 Atlético Huila 7 3 3 1 9 7 +2 12
5 Fortaleza CEIF 7 3 3 1 9 7 +2 12
6 Cortuluá 7 3 2 2 11 8 +3 11
7 Llaneros 7 3 2 2 9 7 +2 11
8 Real San Andrés 7 3 1 3 10 10 +0 10
9 Valledupar 7 2 3 2 5 7 -2 9
10 Bogotá 6 2 1 3 6 8 -2 7
11 Atlético 7 2 1 4 5 9 -4 7
12 Orsomarso 7 0 6 1 7 9 -2 6
13 Barranquilla 6 1 2 3 4 7 -3 5
14 Boca Juniors d… 7 1 2 4 8 12 -4 5
15 Real Cartagena 7 1 1 5 3 13 -10 4
16 Tigres 7 0 3 4 3 9 -6 3

Fixtures

February 29, 2020
Barranquilla 22:30 Bogotá
March 14, 2020
Boca Juniors d… 22:00 Tigres
March 15, 2020
Leones 21:00 Valledupar
Fortaleza CEIF 22:00 Llaneros
Real San Andrés 22:30 Deportes Quindío
Real Cartagena 22:30 Orsomarso
March 16, 2020
Cortuluá 01:30 Atlético
March 17, 2020
Atlético Huila 01:00 Barranquilla
Bogotá 03:05 Unión Magdalena
March 21, 2020
Deportes Quindío 22:00 Bogotá
Orsomarso 22:00 Real San Andrés
Unión Magdalena 22:00 Fortaleza CEIF
Boca Juniors d… 22:00 Real Cartagena
Tigres 22:00 Atlético
Llaneros 22:00 Leones
Barranquilla 22:00 Cortuluá
Valledupar 22:00 Atlético Huila

China League

 

China PR

# Team MP W D L F A G P
1 Beijing Guoan 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Chongqing Dang… 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Dalian Pro 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Guangzhou Ever… 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Guangzhou R&F 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Hebei CFFC 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Henan Jianye 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Jiangsu Suning 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Qingdao Huanghai 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Shandong Luneng 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Shanghai SIPG 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Shanghai Shenhua 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Shijiazhuang E… 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Tianjin Teda 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Tianjin Tianhai 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Wuhan Zall 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

February 22, 2020
Qingdao Huanghai 02:00 Shijiazhuang E…
Jiangsu Suning 02:00 Dalian Pro
Guangzhou R&F 02:00 Shandong Luneng
Tianjin Teda 02:00 Wuhan Zall
February 23, 2020
Shanghai SIPG 02:00 Tianjin Tianhai
Guangzhou Ever… 02:00 Chongqing Dang…
Beijing Guoan 02:00 Hebei CFFC
Henan Jianye 02:00 Shanghai Shenhua
February 28, 2020
Shanghai Shenhua 02:00 Shanghai SIPG
Guangzhou Ever… 02:00 Henan Jianye
Beijing Guoan 02:00 Shijiazhuang E…
February 29, 2020
Guangzhou R&F 02:00 Wuhan Zall
Qingdao Huanghai 02:00 Tianjin Teda
March 1, 2020
Shandong Luneng 02:00 Jiangsu Suning
Chongqing Dang… 02:00 Dalian Pro
Tianjin Tianhai 02:00 Hebei CFFC
March 6, 2020
Tianjin Teda 02:00 Chongqing Dang…
March 7, 2020
Jiangsu Suning 02:00 Wuhan Zall
Dalian Pro 02:00 Qingdao Huanghai
Shijiazhuang E… 02:00 Henan Jianye

China League One

# Team MP W D L F A G P
1 Beijing BSU 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Beijing Renhe 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Changchun Yatai 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Chengdu Bette… 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Guizhou Zhicheng 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Heilongjiang L… 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Liaoning Hongyun 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Meizhou Hakka 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Nantong Zhiyun 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Nei Mongol Zho… 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Shaanxi Chang'an 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Shenyang Urban 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Shenzhen 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Taizhou Yuanda 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Xinjiang Tianshan 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Zhejiang Greentown 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

Chinese Taipei Inter city League

# Team MP W D L F A G P
1 Hang Yuen 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Ming Chuan Uni… 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 NTUPES 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Taichung Futuro 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Tainan City 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Taipei Red Lions 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Taipower 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Tatung 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

April 12, 2020
Taichung Futuro 09:00 NTUPES
Ming Chuan Uni… 09:00 Tainan City
Tatung 09:00 Taipower
Hang Yuen 09:00 Taipei Red Lions
April 19, 2020
Ming Chuan Uni… 09:00 NTUPES
Tatung 09:00 Taipei Red Lions
Hang Yuen 09:00 Taichung Futuro
Tainan City 09:00 Taipower
April 26, 2020
Hang Yuen 09:00 NTUPES
Ming Chuan Uni… 09:00 Taipower
Taichung Futuro 09:00 Tatung
Tainan City 09:00 Taipei Red Lions
May 3, 2020
Taipei Red Lions 09:00 Taipower
Hang Yuen 09:00 Ming Chuan Uni…
Tatung 09:00 NTUPES
Tainan City 09:00 Taichung Futuro
May 10, 2020
Taichung Futuro 09:00 Taipower
Taipei Red Lions 09:00 Ming Chuan Uni…
Tainan City 09:00 NTUPES
Tatung 09:00 Hang Yuen

Chinese Taipei Entrerprise

# Team MP W D L F A G P
1 Taipower 14 11 2 1 34 6 +28 35
2 Tatung 14 11 2 1 29 6 +23 35
3 NTCPE 14 10 0 4 32 8 +24 30
4 I Shou University 14 6 1 7 21 31 -10 19
5 Hun Sing 14 4 4 6 13 20 -7 16
6 NSTC 14 3 2 9 7 21 -14 11
7 Ming Chuan Uni… 14 3 0 11 11 34 -23 9
8 Fubon Financial 14 2 1 11 10 31 -21 7

Fixtures

Chile Primera Division

 

Chile Primera Division

Fixtures

March 6, 2020
Universidad Ca… 23:00 Unión Española
March 14, 2020
Palestino 22:30 Universidad d…
March 15, 2020
Colo Colo 02:00 Santiago Wanderers
March 16, 2020
O'Higgins 23:00 Deportivo Anto…
March 17, 2020
Curicó Unido 01:30 Unión La Calera
March 19, 2020
Palestino 22:30 Everton
March 20, 2020
Universidad Co… 01:00 Unión Española
Unión La Calera 23:30 Cobresal
March 21, 2020
Santiago Wanderers 17:00 Curicó Unido
Universidad Ca… 23:00 Coquimbo Unido
March 22, 2020
Deportes Iquique 02:00 Huachipato
Universidad d… 17:00 Colo Colo
Deportivo Anto… 23:00 Audax Italiano
March 23, 2020
La Serena 01:30 O'Higgins
March 28, 2020
Coquimbo Unido 17:00 Huachipato

Chile Primera B

# Team MP W D L F A G P
1 Ñublense 4 3 0 1 6 4 +2 9
2 Magallanes 4 3 0 1 4 2 +2 9
3 Cobreloa 4 2 1 1 6 4 +2 7
4 Rangers 4 2 1 1 5 3 +2 7
5 Unión San Felipe 4 1 3 0 7 6 +1 6
6 Melipilla 4 2 0 2 4 5 -1 6
7 Deportes Temuco 4 1 2 1 9 9 +0 5
8 San Luis de Quillota 3 1 1 1 6 4 +2 4
9 Santiago Morning 3 1 1 1 7 6 +1 4
10 Puerto Montt 3 1 1 1 5 4 +1 4
11 Copiapó 4 1 1 2 8 8 +0 4
12 Deportes Valdivia 4 1 1 2 4 6 -2 4
13 San Marcos de Arica 3 1 0 2 3 5 -2 3
14 Deportes Sant… 3 0 1 2 1 4 -3 1
15 Barnechea 3 0 1 2 4 9 -5 1

Fixtures

March 17, 2020
Puerto Montt 23:00 Santiago Morning
March 21, 2020
Magallanes 22:30 Barnechea
March 22, 2020
Deportes Valdivia 01:00 Puerto Montt
San Marcos de Arica 23:00 Ñublense
March 23, 2020
Rangers 00:00 Deportes Temuco
Santiago Morning 23:00 San Luis de Quillota
March 24, 2020
Copiapó 01:30 Cobreloa
March 25, 2020
Deportes Sant… 00:00 Melipilla
April 5, 2020
Puerto Montt 01:00 Rangers
Ñublense 01:00 Santiago Morning
Barnechea 01:00 Copiapó
Deportes Temuco 01:00 Deportes Valdivia
Cobreloa 01:00 Deportes Sant…
San Luis de Quillota 01:00 San Marcos de Arica
Melipilla 01:00 Unión San Felipe

Chile Segunda Division

# Team MP W D L F A G P
1 Colchagua 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Colina 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Concepción 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Deportes Vallenar 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Fernández Vial 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 General Velásquez 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Iberia 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Independiente 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Lautaro de Buin 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Linares Unido 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Recoleta 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 San Antonio Unido 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

March 21, 2020
Colina 22:30 Independiente
Linares Unido 23:00 General Velásquez
March 22, 2020
Deportes Vallenar 01:00 Lautaro de Buin
Colchagua 23:00 Concepción
Fernández Vial 23:00 Iberia
March 23, 2020
Recoleta 22:30 San Antonio Unido
April 5, 2020
Iberia 01:00 Recoleta
General Velásquez 01:00 Deportes Vallenar
San Antonio Unido 01:00 Colina
Independiente 01:00 Colchagua
Concepción 01:00 Linares Unido
Lautaro de Buin 01:00 Fernández Vial
April 12, 2020
Colina 01:00 Concepción
Colchagua 01:00 General Velásquez
Recoleta 01:00 Lautaro de Buin
Fernández Vial 01:00 San Antonio Unido
Iberia 01:00 Independiente
Deportes Vallenar 01:00 Linares Unido

Chile Tercera A

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

 

you're currently offline