Argentina

 

Argentina Primera Division

# Team MP W D L F A G P
1 River Plate 20 13 3 4 37 16 +21 42
2 Boca Juniors 20 11 6 3 27 8 +19 39
3 Argentinos Juniors 20 9 8 3 19 13 +6 35
4 Lanús 20 9 7 4 26 22 +4 34
5 Rosario Central 20 8 9 3 27 23 +4 33
6 Racing Club 20 7 11 2 24 21 +3 32
7 Arsenal 20 8 7 5 32 25 +7 31
8 Newell's Old Boys 20 8 7 5 28 22 +6 31
9 Vélez Sarsfield 19 8 6 5 18 13 +5 30
10 San Lorenzo 20 9 3 8 25 25 +0 30
11 Estudiantes 20 8 5 7 21 17 +4 29
12 Defensa y Justicia 20 8 5 7 20 17 +3 29
13 Talleres de Có… 20 8 4 8 26 25 +1 28
14 Atlético Tucumán 20 7 6 7 19 21 -2 27
15 Independiente 20 7 5 8 24 23 +1 26
16 Banfield 20 6 7 7 18 18 +0 25
17 Central Córdob… 20 6 6 8 20 25 -5 24
18 Unión 20 6 5 9 18 26 -8 23
19 Aldosivi 20 5 4 11 18 28 -10 19
20 Atlético Patronato 20 4 7 9 18 29 -11 19
21 Colón 20 5 3 12 17 29 -12 18
22 Gimnasia La Plata 20 4 5 11 20 22 -2 17
23 Huracán 20 3 7 10 11 23 -12 16
24 Godoy Cruz 19 4 0 15 18 40 -22 12
 

Fixtures

February 21, 2020
Banfield 23:00 Aldosivi
February 22, 2020
Argentinos Juniors 01:10 Atlético Patronato
San Lorenzo 21:35 Racing Club
Independiente 23:40 Gimnasia La Plata
February 23, 2020
Newell's Old Boys 01:45 Colón
Atlético Tucumán 01:50 Lanús
Arsenal 21:35 Vélez Sarsfield
Boca Juniors 23:40 Godoy Cruz
February 24, 2020
Estudiantes 01:45 River Plate
Defensa y Justicia 23:40 Rosario Central
February 25, 2020
Unión 01:45 Central Córdob…
Talleres de Có… 01:50 Huracán
February 28, 2020
Racing Club 23:00 Newell's Old Boys
February 29, 2020
Colón 01:10 Boca Juniors
Gimnasia La Plata 21:35 Atlético Tucumán
River Plate 23:40 Defensa y Justicia

Argentina Primera B Nacional

# Team MP W D L F A G P
1 Estudiantes Rí… 17 9 5 3 27 17 +10 32
2 Atlanta 16 9 4 3 29 18 +11 31
3 Estudiantes Ca… 17 9 2 6 26 22 +4 29
4 Platense 17 9 1 7 20 20 +0 28
5 Temperley 17 7 6 4 16 13 +3 27
6 San Martín Sa… 17 6 6 5 16 16 +0 24
7 Ferro Carril Oeste 17 7 3 7 15 16 -1 24
8 Alvarado 17 6 5 6 25 22 +3 23
9 Agropecuario 17 6 5 6 17 15 +2 23
10 Deportivo Morón 17 6 5 6 15 17 -2 23
11 Belgrano 17 3 10 4 20 21 -1 19
12 Guillermo Brown 17 5 4 8 14 19 -5 19
13 Barracas Central 17 4 6 7 15 19 -4 18
14 Independiente … 16 5 3 8 22 27 -5 18
15 Mitre Santiag… 17 3 6 8 11 16 -5 15
16 Nueva Chicago 17 1 9 7 13 23 -10 12
 

Fixtures

February 10, 2020
Independiente … 00:00 Atlanta
February 22, 2020
Atlético Rafaela 00:05 Defensores de …
Gimnasia Jujuy 01:30 Brown de Adrogué
Barracas Central 21:00 Belgrano
Independiente … 22:00 Estudiantes Rí…
Agropecuario 23:00 Estudiantes Ca…
Instituto 23:00 Deportivo Riestra
All Boys 23:35 Tigre
February 23, 2020
Deportivo Morón 01:00 Alvarado
Atlanta 01:35 Ferro Carril Oeste
Almagro 21:00 Villa Dálmine
Quilmes 22:30 Gimnasia Mendoza
San Martín Sa… 23:00 Mitre Santiag…
February 24, 2020
Platense 21:00 Nueva Chicago
Temperley 23:05 Guillermo Brown
February 25, 2020
Deportivo Sant… 00:30 Chacarita Juniors
San Martín Tucumán 01:50 Sarmiento

Argentina Prim B Metro

# Team MP W D L F A G P
1 Almirante Brown 17 9 6 2 16 7 +9 33
2 Villa San Carlos 17 8 6 3 17 9 +8 30
3 Comunicaciones 17 8 5 4 22 14 +8 29
4 Talleres Remedios 17 8 5 4 20 16 +4 29
5 JJ Urquiza 17 8 4 5 21 17 +4 28
6 San Telmo 17 8 2 7 20 17 +3 26
7 Tristán Suárez 17 7 5 5 20 17 +3 26
8 Los Andes 17 7 4 6 19 16 +3 25
9 Defensores Unidos 17 6 7 4 17 15 +2 25
10 Deportivo Armenio 17 6 5 6 22 22 +0 23
11 Flandria 17 5 7 5 24 19 +5 22
12 Acassuso 17 4 9 4 20 18 +2 21
13 UAI Urquiza 17 5 6 6 21 22 -1 21
14 Argentino Quilmes 17 5 4 8 14 25 -11 19
15 San Miguel 17 3 7 7 11 18 -7 16
16 Fénix 17 4 4 9 11 19 -8 16
17 Colegiales 17 1 7 9 15 27 -12 10
18 Sacachispas 17 1 7 9 11 23 -12 10
 

Fixtures

February 22, 2020
UAI Urquiza 21:00 Flandria
Villa San Carlos 21:00 Colegiales
Talleres Remedios 21:00 Los Andes
Argentino Quilmes 21:00 San Miguel
Acassuso 21:00 Comunicaciones
February 23, 2020
Sacachispas 21:00 Tristán Suárez
Fénix 21:00 San Telmo
Defensores Unidos 21:00 JJ Urquiza
February 25, 2020
Acassuso 21:00 Flandria
Almirante Brown 21:35 Deportivo Armenio
February 29, 2020
San Miguel 01:00 Defensores Unidos
Comunicaciones 01:00 Argentino Quilmes
Los Andes 01:00 UAI Urquiza
Villa San Carlos 01:00 Acassuso
JJ Urquiza 01:00 Talleres Remedios
Colegiales 01:00 Tristán Suárez
San Telmo 01:00 Almirante Brown
Deportivo Armenio 01:00 Sacachispas
Flandria 01:00 Fénix

Argentina Argentino A

# Team MP W D L F A G P
1 Club Atlético … 18 8 7 3 25 16 +9 31
2 Chaco For Ever 17 9 3 5 24 17 +7 30
3 Douglas Haig 18 8 5 5 21 21 +0 29
4 Sarmiento Resi… 17 7 8 2 18 11 +7 29
5 Sportivo Las P… 18 6 9 3 20 12 +8 27
6 Def. de Pronun… 18 7 6 5 20 20 +0 27
7 Central Norte 18 6 6 6 24 20 +4 24
8 Boca Unidos 17 7 3 7 23 26 -3 24
9 San Martín Formosa 18 7 3 8 21 26 -5 24
10 Unión Sunchales 18 5 8 5 22 20 +2 23
11 Crucero del Norte 18 5 7 6 17 19 -2 22
12 Defensores Bel… 18 5 7 6 14 15 -1 22
13 Sportivo Belgrano 18 4 6 8 18 23 -5 18
14 Juventud Unida G. 17 3 6 8 14 19 -5 15
15 Gimnasia Conce… 18 2 4 12 10 26 -16 10
 

Fixtures

February 23, 2020
Ferro Carril O… 01:00 Deportivo Madryn
Unión Sunchales 01:00 Chaco For Ever
Cipolletti 01:00 Olimpo
Deportivo Maipú 01:00 Huracán Las Heras
Villa Mitre 01:00 Sansinena
Deportivo Cami… 01:00 Sol de Mayo
Sarmiento Resi… 01:00 San Martín Formosa
Gimnasia Conce… 01:00 Douglas Haig
Sportivo Belgrano 01:00 Boca Unidos
Juventud Unida G. 01:00 Sportivo Las P…
Defensores Bel… 01:00 Def. de Pronun…
Central Norte 01:00 Club Atlético …
February 24, 2020
Sportivo Peñarol 01:00 Estudiantes d…
Circulo Deportivo 01:00 Sportivo Desam…

Argentina Prim C Metro

# Team MP W D L F A G P
1 Cañuelas 18 12 3 3 25 15 +10 39
2 Deportivo Lafe… 18 11 4 3 23 13 +10 37
3 Dock Sud 18 9 6 3 26 13 +13 33
4 Real Pilar 18 8 6 4 25 16 +9 30
5 Argentino Merlo 18 8 5 5 29 17 +12 29
6 General Lamadrid 18 8 5 5 20 15 +5 29
7 Berazategui 18 7 7 4 28 20 +8 28
8 Sportivo Italiano 18 7 4 7 17 20 -3 25
9 Central Córdoba 18 5 9 4 23 20 +3 24
10 Deportivo Merlo 18 6 6 6 14 19 -5 24
11 Deportivo Español 18 5 8 5 17 24 -7 23
12 Midland 18 5 7 6 21 19 +2 22
13 San Martín Burzaco 18 5 6 7 16 18 -2 21
14 Leandro Nicéfo… 18 5 5 8 20 22 -2 20
15 Victoriano Arenas 18 5 5 8 15 24 -9 20
16 Luján 18 4 5 9 19 23 -4 17
17 Ituzaingó 18 4 5 9 12 19 -7 17
18 Excursionistas 18 4 3 11 16 28 -12 15
19 El Porvenir 18 1 5 12 8 29 -21 8
 

Fixtures

February 9, 2020
Cañuelas 21:00 San Martín Burzaco
February 17, 2020
Luján 21:00 Argentino Merlo
February 21, 2020
Dock Sud 21:00 Central Córdoba
February 22, 2020
Midland 21:00 Berazategui
February 23, 2020
Leandro Nicéfo… 21:00 Luján
General Lamadrid 21:00 Deportivo Lafe…
February 24, 2020
El Porvenir 21:00 Deportivo Merlo
Argentino Merlo 21:00 San Martín Burzaco
Sportivo Italiano 21:00 Real Pilar
Cañuelas 21:00 Excursionistas
February 25, 2020
Deportivo Español 21:00 Victoriano Arenas
February 29, 2020
Excursionistas 01:00 Sportivo Italiano
Victoriano Arenas 01:00 Cañuelas
Ituzaingó 01:00 Deportivo Español
San Martín Burzaco 01:00 Leandro Nicéfo…
Real Pilar 01:00 Argentino Merlo
Central Córdoba 01:00 Midland
Deportivo Merlo 01:00 General Lamadrid
Deportivo Lafe… 01:00 Dock Sud
Luján 01:00 El Porvenir

Argentina Argentino B

# Team MP W D L F A G P
1 Sportivo Fernández 3 2 1 0 9 4 +5 7
2 Independiente … 3 1 1 1 7 7 +0 4
3 Unión Santiago 3 1 1 1 5 5 +0 4
4 La Costanera 3 0 1 2 4 9 -5 1
 

Fixtures

February 9, 2020
CA Américo Tes… 20:00 Barrio Argentino
Peñarol de Belén 21:00 Tiro Federal …
February 10, 2020
Deportivo Llorens 21:00 Sportivo Guzmán
February 15, 2020
Atlético Posadas 21:00 La Picada
February 19, 2020
Fontana 21:00 Libertad Charata
Deportivo Muni… 21:30 Atlético Falucho
February 20, 2020
Ex Alumnos 185 01:00 Villa Alvear
Juventud Unida C. 02:00 Sportivo Pampa

Argentina Prim D Metro

# Team MP W D L F A G P
1 Liniers 13 9 1 3 20 11 +9 28
2 Sportivo Barracas 13 8 3 2 20 9 +11 27
3 Claypole 13 8 3 2 18 8 +10 27
4 Atlas 13 6 2 5 14 13 +1 20
5 Juventud Unida 13 6 2 5 16 16 +0 20
6 Centro Español 13 5 3 5 15 16 -1 18
7 Yupanqui 13 4 5 4 12 10 +2 17
8 Defensores de … 13 4 4 5 19 18 +1 16
9 Lugano 13 3 7 3 7 10 -3 16
10 Deportivo Para… 13 4 3 6 15 17 -2 15
11 Puerto Nuevo 13 3 4 6 10 17 -7 13
12 Central Ballester 13 3 3 7 11 17 -6 12
13 Argentino Rosario 13 3 2 8 7 14 -7 11
14 Deportivo Muñiz 13 2 4 7 9 17 -8 10
 

Fixtures

February 17, 2020
Claypole 21:00 Argentino Rosario
Sportivo Barracas 21:00 Lugano
February 19, 2020
Juventud Unida 21:00 Puerto Nuevo
Deportivo Muñiz 21:00 Deportivo Para…
February 21, 2020
Argentino Rosario 21:00 Sportivo Barracas
February 23, 2020
Lugano 21:00 Liniers
Puerto Nuevo 21:00 Centro Español
February 24, 2020
Deportivo Para… 21:00 Juventud Unida
Central Ballester 21:00 Deportivo Muñiz
Atlas 21:00 Claypole
February 25, 2020
Yupanqui 21:00 Defensores de …
February 29, 2020
Liniers 01:00 Argentino Rosario
Central Ballester 01:00 Lugano
Deportivo Muñiz 01:00 Juventud Unida
Sportivo Barracas 01:00 Atlas
Claypole 01:00 Yupanqui
Centro Español 01:00 Deportivo Para…
Defensores de … 01:00 Puerto Nuevo

Antigua and Barbuda

 

Antigua and Barbuda

# Team MP W D L F A G P
1 Grenades 13 8 2 3 26 18 +8 26
2 Ottos Rangers 13 6 4 3 22 18 +4 22
3 Hoppers 12 6 2 4 27 23 +4 20
4 Swetes 13 5 3 5 24 18 +6 18
5 Old Road 12 5 3 4 17 17 +0 18
6 Pigotts Bullets 12 5 2 5 16 16 +0 17
7 Liberta 13 4 4 5 20 20 +0 16
8 Five Islands 12 4 2 6 16 22 -6 14
9 All Saints United 13 3 4 6 18 23 -5 13
10 Parham 13 1 6 6 16 27 -11 9
 

Fixtures

November 16, 2019
All Saints United 22:00 Old Road
November 17, 2019
Hoppers 00:00 Parham
Swetes 20:00 Ottos Rangers
Grenades 22:00 Five Islands
November 18, 2019
Pigotts Bullets 00:00 Liberta
November 30, 2019
Five Islands 22:00 Old Road
December 1, 2019
Liberta 00:00 Swetes
Pigotts Bullets 20:00 Hoppers
Grenades 22:00 All Saints United
December 2, 2019
Parham 00:00 Ottos Rangers
January 18, 2020
Five Islands 22:00 All Saints United
January 19, 2020
Grenades 01:00 Old Road
Liberta 20:00 Parham
Pigotts Bullets 22:00 Ottos Rangers
January 20, 2020
Hoppers 01:00 Swetes
January 26, 2020
Pigotts Bullets 20:00 Five Islands
February 16, 2020
Hoppers 00:00 Old Road
February 22, 2020
Swetes 22:00 All Saints United

Angola

 

Angola Girabola

# Team MP W D L F A G P
1 Petro de Luanda 17 12 4 1 29 6 +23 40
2 1º de Agosto 18 12 3 3 33 9 +24 39
3 Onze Bravos 19 10 4 5 21 16 +5 34
4 Desportivo Huíla 18 8 6 4 21 14 +7 30
5 Académica do L… 17 8 5 4 13 8 +5 29
6 Interclube 18 7 5 6 20 18 +2 26
7 Wiliete 18 6 7 5 16 18 -2 25
8 Recreativo do … 17 7 3 7 19 24 -5 24
9 Sagrada Esperança 17 5 6 6 13 12 +1 21
10 Recreativo da … 18 5 3 10 12 18 -6 18
11 Sporting de Ca… 15 4 5 6 17 19 -2 17
12 Cuando Cubango 17 3 6 8 13 19 -6 15
13 Ferroviário d… 19 3 6 10 7 23 -16 15
14 Progresso 17 4 2 11 10 23 -13 14
15 Santa Rita 19 2 7 10 13 30 -17 13
16 1º de Maio 0 0 0 0 0 0 +0 0
 

Fixtures

August 18, 2019
1º de Maio 14:00 Académica do L…
August 25, 2019
Recreativo da … 14:00 1º de Maio
August 30, 2019
1º de Maio 14:00 Sporting de Ca…
September 18, 2019
Cuando Cubango 14:00 1º de Maio
September 21, 2019
1º de Maio 14:00 Wiliete
September 28, 2019
Interclube 14:00 1º de Maio
October 5, 2019
1º de Maio 14:00 Progresso
October 12, 2019
Onze Bravos 14:00 1º de Maio
October 22, 2019
1º de Maio 14:00 Desportivo Huíla
October 27, 2019
1º de Agosto 17:30 1º de Maio
November 2, 2019
1º de Maio 13:00 Sagrada Esperança
November 23, 2019
Petro de Luanda 17:30 1º de Maio
November 30, 2019
1º de Maio 15:00 Ferroviário d…
December 7, 2019
1º de Maio 15:00 Recreativo do …
December 22, 2019
Santa Rita 15:00 1º de Maio

Andorra

 

Andorra  1A Division

# Team MP W D L F A G P
1 Inter Club d'E… 15 10 4 1 25 7 +18 34
2 FC Santa Coloma 15 9 3 3 28 8 +20 30
3 Sant Julià 15 9 2 4 20 13 +7 29
4 Engordany 15 8 3 4 24 17 +7 27
5 UE Santa Coloma 15 6 4 5 15 15 +0 22
6 Atlètic Club d… 15 3 4 8 12 22 -10 13
7 Carroi 15 1 3 11 7 27 -20 6
8 Ordino 15 1 3 11 11 33 -22 6
 

Fixtures

February 23, 2020
Sant Julià 12:00 Inter Club d'E…
UE Santa Coloma 14:00 FC Santa Coloma
Carroi 16:00 Ordino
Atlètic Club d… 18:00 Engordany
March 1, 2020
FC Santa Coloma 12:00 Carroi
Inter Club d'E… 14:00 Ordino
Engordany 16:00 UE Santa Coloma
Sant Julià 18:00 Atlètic Club d…
March 8, 2020
Atlètic Club d… 12:00 Inter Club d'E…
Carroi 14:00 Engordany
UE Santa Coloma 16:00 Sant Julià
Ordino 18:00 FC Santa Coloma
March 15, 2020
Atlètic Club d… 01:00 UE Santa Coloma
Inter Club d'E… 01:00 FC Santa Coloma
Engordany 01:00 Ordino
Sant Julià 01:00 Carroi
March 22, 2020
FC Santa Coloma 01:00 Engordany
Ordino 01:00 Sant Julià
Carroi 01:00 Atlètic Club d…
Inter Club d'E… 01:00 UE Santa Coloma

Andorra 2A Division

# Team MP W D L F A G P
1 Penya Encarnada 14 13 1 0 43 6 +37 40
2 La Massana 13 12 0 1 70 15 +55 36
3 Encamp 14 7 3 4 37 32 +5 24
4 Lusitanos 13 7 2 4 48 16 +32 23
5 Ranger's 14 7 0 7 28 37 -9 21
6 Inter Club d'E… 14 5 2 7 25 31 -6 17
7 UE Santa Coloma II 14 5 1 8 35 46 -11 16
8 Atlètic Amèrica 14 3 0 11 28 49 -21 9
9 Carroi II 14 3 1 10 22 45 -23 7
10 Extremenya 14 2 0 12 9 68 -59 3
 

Fixtures

January 11, 2020
La Massana 20:30 Lusitanos
February 22, 2020
La Massana 20:30 Encamp
February 23, 2020
Lusitanos 12:00 Ranger's
Inter Club d'E… 18:00 Extremenya
Penya Encarnada 20:00 Atlètic Amèrica
February 29, 2020
Carroi II 20:00 UE Santa Coloma II
March 7, 2020
Ranger's 20:30 Extremenya
March 8, 2020
Atlètic Amèrica 12:00 La Massana
Penya Encarnada 15:00 Inter Club d'E…
Encamp 17:00 Carroi II
UE Santa Coloma II 18:00 Lusitanos
March 22, 2020
Ranger's 01:00 Inter Club d'E…
Carroi II 01:00 Atlètic Amèrica
La Massana 01:00 Penya Encarnada
Lusitanos 01:00 Encamp
Extremenya 01:00 UE Santa Coloma II

Algeria

 

Algeria Ligue 1

# Team MP W D L F A G P
1 Belouizdad 18 10 6 2 25 12 +13 36
2 MC Alger 17 9 3 5 26 19 +7 30
3 Kabylie 18 8 5 5 20 14 +6 29
4 ES Sétif 18 8 3 7 29 19 +10 27
5 CS Constantine 18 7 6 5 25 20 +5 27
6 MC Oran 18 6 7 5 22 17 +5 25
7 USM Alger 18 8 4 6 20 21 -1 25
8 USM Bel Abbès 18 8 1 9 21 27 -6 25
9 ASO Chlef 18 6 6 6 12 10 +2 24
10 Aïn M'lila 18 5 8 5 21 22 -1 23
11 Saoura 18 6 5 7 15 17 -2 23
12 Paradou AC 17 6 4 7 18 16 +2 22
13 CA Bordj Bou A… 18 5 7 6 18 23 -5 22
14 NC Magra 18 4 6 8 13 24 -11 18
15 NA Hussein Dey 18 3 6 9 12 23 -11 15
16 US Biskra 18 4 3 11 15 28 -13 15
 

Fixtures

February 8, 2020
MC Alger 01:00 Paradou AC
February 22, 2020
NC Magra 15:00 ES Sétif
US Biskra 15:00 Belouizdad
Kabylie 16:00 ASO Chlef
NA Hussein Dey 16:00 USM Bel Abbès
Paradou AC 16:00 Saoura
MC Oran 17:00 Aïn M'lila
USM Alger 17:45 MC Alger
CA Bordj Bou A… 18:45 CS Constantine
February 27, 2020
ASO Chlef 01:00 Paradou AC
February 29, 2020
MC Alger 01:00 MC Oran
Belouizdad 01:00 Kabylie
Aïn M'lila 01:00 CA Bordj Bou A…
ES Sétif 01:00 NA Hussein Dey
Saoura 01:00 USM Alger
USM Bel Abbès 01:00 US Biskra
CS Constantine 01:00 NC Magra
   

Algeria Ligue 2

# Team MP W D L F A G P
1 Olympique Médéa 19 12 2 5 32 18 +14 38
2 WA Tlemcen 19 11 2 6 28 16 +12 35
3 RC Arbaâ 19 9 5 5 22 17 +5 32
4 JSM Skikda 19 8 6 5 25 20 +5 30
5 Relizane 19 8 5 6 21 18 +3 29
6 El Eulma 19 7 6 6 16 18 -2 27
7 Amal Bou Saâda 19 7 5 7 24 17 +7 26
8 AS Khroub 19 7 5 7 20 22 -2 26
9 Annaba 19 7 5 7 19 21 -2 26
10 ASM Oran 19 7 5 7 17 23 -6 26
11 Arzew 19 5 7 7 18 21 -3 22
12 MC Saïda 19 5 7 7 14 20 -6 22
13 Tadjenanet 19 6 3 10 23 28 -5 21
14 JSM Béjaïa 19 5 6 8 18 24 -6 21
15 MO Béjaïa 19 6 2 11 17 19 -2 20
16 USM El Harrach 19 3 7 9 16 28 -12 16
 

Fixtures

February 22, 2020
ASM Oran 15:00 WA Tlemcen
MC Saïda 15:00 Amal Bou Saâda
JSM Skikda 15:00 JSM Béjaïa
Tadjenanet 15:00 Olympique Médéa
MO Béjaïa 15:00 Relizane
USM El Harrach 15:00 Arzew
Annaba 15:00 El Eulma
AS Khroub 15:00 RC Arbaâ
February 27, 2020
ASM Oran 01:00 MC Saïda
February 29, 2020
WA Tlemcen 01:00 Olympique Médéa
RC Arbaâ 01:00 Tadjenanet
Amal Bou Saâda 01:00 JSM Skikda
Arzew 01:00 Annaba
JSM Béjaïa 01:00 USM El Harrach
El Eulma 01:00 MO Béjaïa
Relizane 01:00 AS Khroub
   

Albania

 

Albania Superliga

# Team MP W D L F A G P
1 Kukësi 22 12 6 4 35 16 +19 42
2 Tirana 22 12 5 5 38 23 +15 41
3 Partizani Tirana 22 11 4 7 29 18 +11 37
4 Teuta Durrës 22 9 8 5 19 17 +2 35
5 Bylis 22 8 9 5 30 20 +10 33
6 Laçi 22 9 5 8 31 21 +10 32
7 Skënderbeu Korçë 22 8 5 9 22 32 -10 29
8 Vllaznia Shkodër 22 7 7 8 20 20 +0 28
9 Luftëtari Gjir… 22 2 7 13 11 39 -28 13
10 Flamurtari 22 1 6 15 15 44 -29 9
 

Fixtures

February 21, 2020
Kukësi 18:00 Tirana
February 22, 2020
Flamurtari 14:00 Laçi
Vllaznia Shkodër 14:00 Luftëtari Gjir…
Partizani Tirana 17:00 Bylis
Skënderbeu Korçë 17:00 Teuta Durrës
February 28, 2020
Tirana 19:00 Partizani Tirana
February 29, 2020
Luftëtari Gjir… 14:00 Laçi
Bylis 14:00 Flamurtari
Vllaznia Shkodër 17:00 Skënderbeu Korçë
Teuta Durrës 17:00 Kukësi
March 4, 2020
Laçi 01:00 Bylis
Skënderbeu Korçë 01:00 Luftëtari Gjir…
Flamurtari 01:00 Tirana
Partizani Tirana 01:00 Teuta Durrës
Kukësi 01:00 Vllaznia Shkodër
March 8, 2020
Luftëtari Gjir… 01:00 Bylis
Skënderbeu Korçë 01:00 Kukësi
Tirana 01:00 Laçi
Vllaznia Shkodër 01:00 Partizani Tirana
Teuta Durrës 01:00 Flamurtari
   

 

Albania 1st Division

# Team MP W D L F A G P
1 Kastrioti Krujë 14 10 3 1 18 4 +14 33
2 Besëlidhja Lezhë 14 8 4 2 18 8 +10 28
3 Burreli 14 6 4 4 15 14 +1 22
4 Korabi Peshkopi 14 7 1 6 15 14 +1 22
5 Erzeni Shijak 14 6 3 5 16 9 +7 21
6 Egnatia Rrogozhinë 15 4 7 4 14 12 +2 19
7 Tërbuni Pukë 15 3 5 7 10 15 -5 14
8 Veleçiku Koplik 14 2 3 9 7 20 -13 9
9 Dinamo Tirana 14 2 2 10 6 23 -17 8
10 Shkumbini Peqin 0 0 0 0 0 0 +0 -3
 

Fixtures

September 14, 2019
Shkumbini Peqin 14:00 Burreli
September 21, 2019
Dinamo Tirana 14:00 Shkumbini Peqin
September 28, 2019
Shkumbini Peqin 14:00 Erzeni Shijak
October 5, 2019
Korabi Peshkopi 12:00 Shkumbini Peqin
October 19, 2019
Shkumbini Peqin 12:00 Kastrioti Krujë
October 27, 2019
Besëlidhja Lezhë 13:00 Shkumbini Peqin
November 2, 2019
Shkumbini Peqin 14:00 Veleçiku Koplik
November 9, 2019
Tërbuni Pukë 13:00 Shkumbini Peqin
November 23, 2019
Shkumbini Peqin 13:00 Egnatia Rrogozhinë
December 7, 2019
Burreli 13:00 Shkumbini Peqin
December 14, 2019
Shkumbini Peqin 13:00 Dinamo Tirana
December 21, 2019
Erzeni Shijak 13:00 Shkumbini Peqin
January 25, 2020
Shkumbini Peqin 13:00 Korabi Peshkopi
February 1, 2020
Kastrioti Krujë 14:00 Shkumbini Peqin
February 8, 2020
Shkumbini Peqin 14:00 Besëlidhja Lezhë
February 15, 2020
Veleçiku Koplik 14:00 Shkumbini Peqin
   

 

Albania 2nd Division

# Team MP W D L F A G P
1 Vora 13 12 0 1 34 9 +25 36
2 Luzi 2008 13 11 0 2 30 9 +21 33
3 Sopoti Librazhd 13 9 2 2 24 9 +15 29
4 Partizani Tira… 13 8 1 4 29 12 +17 25
5 Mirdita 12 8 0 4 25 17 +8 24
6 Gramshi 13 6 1 6 15 13 +2 19
7 Tirana II 13 5 2 6 13 19 -6 17
8 Klosi 12 5 1 6 22 21 +1 16
9 Vllaznia Shkod… 13 3 1 9 16 30 -14 10
10 Ada Velipojë 13 3 1 9 15 31 -16 10
11 Internacional … 13 3 0 10 20 31 -11 9
12 Spartaku Tiranë 12 2 1 9 10 25 -15 7
13 Kamza 11 2 0 9 11 38 -27 3
 

Fixtures

February 8, 2020
Klosi 14:00 Kamza
February 15, 2020
Mirdita 14:00 Kamza
February 23, 2020
Maliqi 14:00 Tepelena
Këlcyra 14:00 Naftëtari Kuçovë
Skrapari 14:00 Tomori Berat
Butrinti Sarandë 14:00 Selenicë
Gramozi Ersekë 14:00 Albpetrol Patos
Përmeti 14:00 Delvina
Vllaznia Shkod… 14:00 Mirdita
Kamza 14:00 Luzi 2008
Gramshi 14:00 Sopoti Librazhd
Ada Velipojë 14:00 Klosi
Internacional … 14:00 Spartaku Tiranë
Tirana II 14:00 Partizani Tira…
   

you're currently offline