Category: A

Azerbaijan

 

Azerbaijan – Premyer

# Team MP W D L F A G P
1 Qarabag 14 9 4 1 24 7 +17 31
2 Neftçi 14 7 4 3 22 11 +11 25
3 Keşlə 14 6 5 3 18 12 +6 23
4 Sumqayıt 14 5 3 6 18 20 -2 18
5 Zira 14 4 5 5 18 22 -4 17
6 Sabah 14 3 4 7 14 18 -4 13
7 Qəbələ 14 3 4 7 14 24 -10 13
8 Səbail 14 3 3 8 10 24 -14 12

Fixtures

February 1, 2020
Zira 12:00 Sabah
Neftçi 14:30 Sumqayıt
February 2, 2020
Qəbələ 12:00 Keşlə
Səbail 14:30 Qarabag
February 8, 2020
Keşlə 01:00 Səbail
Sabah 01:00 Qəbələ
February 9, 2020
Qarabag 01:00 Neftçi
Sumqayıt 01:00 Zira
February 15, 2020
Zira 01:00 Qarabag
Sumqayıt 01:00 Sabah
February 16, 2020
Neftçi 01:00 Keşlə
Səbail 01:00 Qəbələ
February 22, 2020
Qəbələ 01:00 Neftçi
Keşlə 01:00 Zira
February 23, 2020
Sabah 01:00 Səbail
Qarabag 01:00 Sumqayıt
February 29, 2020
Qarabag 01:00 Sabah
Sumqayıt 01:00 Keşlə
March 1, 2020
Zira 01:00 Qəbələ
Neftçi 01:00 Səbail
er

Azerbaijan – Birinci Dasta

# Team MP W D L F A G P
1 Səbail II 12 8 3 1 26 9 +17 27
2 Zaqatala 12 8 1 3 22 10 +12 25
3 Turan 12 8 0 4 23 16 +7 24
4 Sabah II 12 7 1 4 18 14 +4 22
5 Neftçi II 12 5 3 4 16 11 +5 18
6 Sumqayıt II 12 5 3 4 16 16 +0 18
7 Keşlə II 12 5 3 4 19 15 +4 18
8 Kapaz 12 5 3 4 14 13 +1 18
9 Qarabağ II 12 5 0 7 26 18 +8 15
10 MOIK 12 3 4 5 14 18 -4 13
11 Ağsu 12 4 1 7 13 27 -14 13
12 Zirə II 12 2 1 9 13 31 -18 7
13 Qaradağ Lökbatan 12 1 1 10 5 27 -22 4

Fixtures

February 6, 2020
MOIK 01:00 Kapaz
Sumqayıt II 01:00 Qaradağ Lökbatan
Keşlə II 01:00 Neftçi II
February 7, 2020
Sabah II 01:00 Zaqatala
Ağsu 01:00 Zirə II
Turan 01:00 Səbail II
February 13, 2020
Kapaz 01:00 Keşlə II
Neftçi II 01:00 Sumqayıt II
Qaradağ Lökbatan 01:00 Turan
February 14, 2020
Səbail II 01:00 Ağsu
Zaqatala 01:00 Qarabağ II
Zirə II 01:00 Sabah II
February 20, 2020
Sabah II 01:00 Səbail II
Qarabağ II 01:00 Zirə II
Ağsu 01:00 Qaradağ Lökbatan
February 21, 2020
Turan 01:00 Neftçi II
Sumqayıt II 01:00 Kapaz
Keşlə II 01:00 MOIK

Austria

 

Austria – Bundesliga

# Team MP W D L F A G P
1 Red Bull Salzburg 18 13 5 0 66 18 +48 44
2 LASK 18 13 3 2 37 16 +21 42
3 Rapid Wien 18 9 5 4 38 21 +17 32
4 Wolfsberger AC 18 9 4 5 41 23 +18 31
5 Puntigamer Sturm Graz 18 8 4 6 33 23 +10 28
6 Hartberg 18 8 4 6 33 37 -4 28
7 Austria Wien 18 5 6 7 28 31 -3 21
8 Rheindorf Altach 18 6 1 11 29 38 -9 19
9 St. Pölten 18 3 6 9 18 44 -26 15
10 Trenkwalder Admira 18 3 5 10 17 38 -21 14
11 Mattersburg 18 4 2 12 23 47 -24 14
12 Swarovski Tirol 18 3 3 12 20 47 -27 12

Fixtures

February 14, 2020
Red Bull Salzburg 19:00 LASK
February 15, 2020
Rheindorf Altach 17:00 Austria Wien
Wolfsberger AC 17:00 Hartberg
February 16, 2020
St. Pölten 14:30 Trenkwalder Admira
Puntigamer Sturm Graz 14:30 Mattersburg
Rapid Wien 17:00 Swarovski Tirol
February 22, 2020
Mattersburg 17:00 Rheindorf Altach
Swarovski Tirol 17:00 Wolfsberger AC
Trenkwalder Admira 17:00 Puntigamer Sturm Graz
February 23, 2020
Hartberg 14:30 Rapid Wien
LASK 14:30 St. Pölten
Austria Wien 17:00 Red Bull Salzburg
March 1, 2020
Rheindorf Altach 17:00 Red Bull Salzburg
LASK 17:00 Hartberg
Rapid Wien 17:00 Mattersburg
Swarovski Tirol 17:00 Trenkwalder Admira
St. Pölten 17:00 Wolfsberger AC
Puntigamer Sturm Graz 17:00 Austria Wien

Austria – 1. Liga

# Team MP W D L F A G P
1 SV Josko Ried 16 12 2 2 36 16 +20 38
2 Austria Klagenfurt 16 10 5 1 35 20 +15 35
3 Vorwärts Steyr 16 7 4 5 25 18 +7 25
4 Lafnitz 16 6 6 4 23 18 +5 24
5 Austria Lustenau 16 7 2 7 32 33 -1 23
6 Wacker Innsbruck 16 7 2 7 21 25 -4 23
7 Juniors OÖ 16 6 4 6 30 30 +0 22
8 Dornbirn 16 5 6 5 26 26 +0 21
9 Amstetten 16 5 6 5 27 29 -2 21
10 Liefering 16 5 5 6 30 31 -1 20
11 Grazer AK 16 4 6 6 21 25 -4 18
12 Blau-Weiß Linz 16 5 3 8 30 37 -7 18
13 Austria Wien II 16 5 2 9 30 31 -1 17
14 Floridsdorfer AC 16 4 5 7 17 24 -7 17
15 Horn 16 4 4 8 30 34 -4 16
16 Kapfenberger SV 16 4 2 10 19 35 -16 14

Fixtures

February 21, 2020
Horn 01:00 Austria Wien II
Grazer AK 01:00 Floridsdorfer AC
Wacker Innsbruck 01:00 Vorwärts Steyr
Austria Klagenfurt 01:00 SV Josko Ried
Amstetten 01:00 Liefering
Austria Lustenau 01:00 Dornbirn
Kapfenberger SV 01:00 Blau-Weiß Linz
Juniors OÖ 01:00 Lafnitz
February 28, 2020
Vorwärts Steyr 01:00 Juniors OÖ
Dornbirn 01:00 Wacker Innsbruck
Austria Wien II 01:00 Amstetten
Lafnitz 01:00 Kapfenberger SV
Liefering 01:00 Austria Klagenfurt
Floridsdorfer AC 01:00 Horn
Blau-Weiß Linz 01:00 Grazer AK
SV Josko Ried 01:00 Austria Lustenau

Austria – Landesliga

# Team MP W D L F A G P
1 Gmünd 16 10 3 3 30 14 +16 33
2 St. Jakob Rosental 16 10 2 4 33 20 +13 32
3 Treibach 16 9 3 4 33 23 +10 30
4 ATUS Ferlach 16 8 3 5 25 19 +6 27
5 Lendorf 16 7 4 5 29 21 +8 25
6 Bleiburg 16 7 4 5 23 21 +2 25
7 St. Michael Bl… 16 7 4 5 27 29 -2 25
8 Maria Saal 16 5 7 4 31 24 +7 22
9 Dellach im Gailtal 16 6 4 6 38 34 +4 22
10 Spittal 16 5 6 5 28 28 +0 21
11 Völkermarkt 16 5 6 5 21 23 -2 21
12 Feldkirchen Kä… 16 4 6 6 24 32 -8 18
13 KAC 16 4 5 7 18 27 -9 17
14 Köttmannsdorf 16 2 6 8 12 19 -7 12
15 Kraig 16 3 2 11 16 37 -21 11
16 SAK Klagenfurt 16 3 1 12 17 34 -17 10

Fixtures

February 22, 2020
Kohfidisch 16:00 Bad Sauerbrunn
February 28, 2020
Schwechat 18:00 Gerasdorf Stam…
First Vienna 19:30 Favoritner AC
February 29, 2020
Union Mauer 14:00 Wienerberg
Austria XIII 14:00 Donau
Stadlau 15:00 Elektra
March 1, 2020
Vorwärts Brigi… 10:30 ASV 13
Slovan HAC 10:30 Mannswörth
Fach-Donaufeld 23:00 Post
March 6, 2020
Mannswörth 18:00 Austria XIII
SV Wallern 19:00 Zebau Bad Ischl
Krems 19:30 Spratzern
Waidhofen / Thaya 19:30 Ardagger
Langenrohr 19:30 Schrems
Deutschkreutz 19:30 Klingenbach
Oberwart / Rot… 19:30 Kohfidisch
Kottingbrunn 19:30 Gaflenz
Zwettl 19:30 Mannersdorf

Austria – Regionaliga

# Team MP W D L F A G P
1 Sturm Graz II 16 10 3 3 37 18 +19 33
2 Gurten 16 9 3 4 34 18 +16 30
3 Allerheiligen 16 9 3 4 33 22 +11 30
4 Hertha 16 9 2 5 36 23 +13 29
5 St. Anna 16 8 4 4 29 17 +12 28
6 Bad Gleichenberg 16 9 1 6 42 31 +11 28
7 Gleisdorf 09 16 8 2 6 33 25 +8 26
8 Wolfsberger AC II 16 8 2 6 37 30 +7 26
9 Union Vöcklamarkt 16 8 2 6 37 33 +4 26
10 Weiz 16 7 3 6 34 29 +5 24
11 Deutschlandsbe… 16 6 4 6 29 21 +8 22
12 Kalsdorf 16 5 5 6 18 26 -8 20
13 Ried II 16 4 3 9 24 30 -6 15
14 Wolfsberg 16 3 5 8 23 30 -7 14
15 Wels 16 1 3 12 12 47 -35 6
16 Stadl-Paura 16 1 1 14 12 70 -58 4

Fixtures

February 28, 2020
Rapid Wien II 19:00 Traiskirchen
Draßburg 19:30 Mattersburg II
Ebreichsdorf 19:30 Team Wiener Linien
Wiener Neustadt 19:30 Wiener SC
Mauerwerk 19:30 Stripfing
February 29, 2020
Bruck/Leitha 15:00 Leobendorf
Wiener Viktoria 15:00 Neusiedl
Mannsdorf-Groß… 15:00 Admira II
March 6, 2020
Mattersburg II 19:00 Mauerwerk
Union Vöcklamarkt 19:00 Wels
Weiz 19:00 St. Anna
Neusiedl 19:00 Rapid Wien II
Wiener SC 19:30 Ebreichsdorf
Traiskirchen 19:30 Mannsdorf-Groß…

Austria – Jugendliga

# Team MP W D L F A G P
1 Red Bull Akade… 10 9 1 0 42 9 +33 28
2 Admira U18 11 8 0 3 26 20 +6 24
3 Rapid Wien U18 11 7 2 2 33 20 +13 23
4 Sturm Graz U18 11 7 2 2 25 16 +9 23
5 Austria Wien U18 11 6 1 4 36 25 +11 19
6 St. Pölten U18 11 6 0 5 24 30 -6 18
7 Wolfsberger AC U18 11 4 2 5 18 19 -1 14
8 Tirol U18 11 4 0 7 21 34 -13 12
9 LASK Juniors O… 11 3 1 7 27 32 -5 10
10 Ried U18 11 3 0 8 20 32 -12 9
11 Vorarlberg U18 10 2 0 8 9 29 -20 6
12 Burgenland U18 11 1 1 9 12 27 -15 4

Fixtures

February 29, 2020
Red Bull Akade… 15:00 Vorarlberg U18
March 7, 2020
Tirol U18 15:00 Vorarlberg U18
Ried U18 15:00 Red Bull Akade…
Austria Wien U18 15:00 Burgenland U18
Rapid Wien U18 15:00 Wolfsberger AC U18
St. Pölten U18 15:00 Admira U18
Sturm Graz U18 16:00 LASK Juniors O…
March 14, 2020
Red Bull Akade… 15:00 Austria Wien U18
LASK Juniors O… 15:00 Admira U18
St. Pölten U18 15:00 Ried U18
Burgenland U18 15:00 Vorarlberg U18
Rapid Wien U18 15:00 Tirol U18
Wolfsberger AC U18 15:00 Sturm Graz U18
March 21, 2020
Admira U18 15:00 Wolfsberger AC U18
Tirol U18 15:00 Burgenland U18
Vorarlberg U18 15:00 Red Bull Akade…
Ried U18 15:00 LASK Juniors O…
Austria Wien U18 15:00 St. Pölten U18
Sturm Graz U18 16:00 Rapid Wien U18

 

Australia

 

Australia A. League

# Team MP W D L F A G P
1 Sydney 14 12 1 1 33 13 +20 37
2 Melbourne City 15 8 3 4 29 22 +7 27
3 Perth Glory 14 7 4 3 25 12 +13 25
4 Wellington Phoenix 15 7 3 5 22 18 +4 24
5 Western United 14 6 2 6 20 18 +2 20
6 Brisbane Roar 14 5 4 5 16 19 -3 19
7 Adelaide United 13 6 0 7 20 21 -1 18
8 Melbourne Victory 15 4 3 8 17 22 -5 15
9 Western Sydney Wanderers 14 4 2 8 14 21 -7 14
10 Central Coast Mariners 14 4 1 9 13 25 -12 13
11 Newcastle United Jets 14 2 3 9 13 31 -18 9

Fixtures

January 26, 2020
Western United 08:00 Adelaide United
January 31, 2020
Sydney 09:30 Brisbane Roar
February 1, 2020
Newcastle United Jets 07:00 Western United
Adelaide United 09:30 Melbourne City
Perth Glory 11:45 Melbourne Victory
February 2, 2020
Central Coast Mariners 06:00 Western Sydney Wanderers
February 7, 2020
Melbourne City 09:30 Melbourne Victory
Perth Glory 11:45 Wellington Phoenix
February 8, 2020
Sydney 07:00 Western Sydney Wanderers
Brisbane Roar 09:30 Adelaide United
February 9, 2020
Newcastle United Jets 06:00 Central Coast Mariners
February 14, 2020
Adelaide United 09:30 Central Coast Mariners
February 15, 2020
Wellington Phoenix 07:00 Melbourne City
Western Sydney Wanderers 09:30 Newcastle United Jets
February 16, 2020
Western United 06:00 Brisbane Roar
February 21, 2020
Wellington Phoenix 07:15 Western United
Western Sydney Wanderers 09:30 Adelaide United
February 22, 2020
Brisbane Roar 07:00 Perth Glory
Newcastle United Jets 09:30 Melbourne Victory
February 23, 2020
Central Coast Mariners 08:00 Sydney

Australia Capital Teritary

# Team MP W D L F A G P
1 Belconnen United 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Canberra 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Canberra Olympic 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Cooma Tigers 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Gungahlin United 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Monaro Panthers 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Tuggeranong United 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Woden Weston 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

March 28, 2020
Monaro Panthers 07:30 Canberra
Belconnen United 07:30 Cooma Tigers
Woden Weston 08:25 Tuggeranong United
March 29, 2020
Gungahlin United 04:00 Canberra Olympic
April 5, 2020
Canberra Olympic 05:00 Belconnen United
Tuggeranong United 05:00 Gungahlin United
Cooma Tigers 05:00 Monaro Panthers
Canberra 06:15 Woden Weston
April 11, 2020
Woden Weston 05:45 Canberra Olympic
Monaro Panthers 07:30 Belconnen United
April 12, 2020
Gungahlin United 05:00 Canberra
Cooma Tigers 05:00 Tuggeranong United
April 18, 2020
Woden Weston 05:45 Monaro Panthers
April 19, 2020
Tuggeranong United 05:00 Canberra Olympic
Gungahlin United 05:00 Cooma Tigers
Canberra 05:15 Belconnen United
April 25, 2020
Monaro Panthers 07:30 Tuggeranong United
April 26, 2020
Canberra Olympic 05:00 Canberra
Cooma Tigers 05:00 Woden Weston
Belconnen United 07:30 Gungahlin United

Australia New South Wales

# Team MP W D L F A G P
1 APIA Leichhard… 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Blacktown City 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Manly United 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Marconi Stallions 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Mt Druitt Town 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 North Shore Ma… 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Rockdale City Suns 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Sutherland Sharks 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Sydney II 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Sydney Olympic 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Sydney United 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Wollongong Wolves 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

February 29, 2020
North Shore Ma… 08:00 APIA Leichhard…
March 1, 2020
Mt Druitt Town 04:00 Sydney II
Blacktown City 05:00 Sydney United
Sydney Olympic 06:00 Wollongong Wolves
Rockdale City Suns 06:30 Manly United
Marconi Stallions 09:00 Sutherland Sharks
March 7, 2020
Sutherland Sharks 06:30 Rockdale City Suns
Manly United 09:00 Blacktown City
March 8, 2020
Wollongong Wolves 04:30 North Shore Ma…
Sydney United 08:00 Mt Druitt Town
Sydney II 08:30 Marconi Stallions
APIA Leichhard… 09:30 Sydney Olympic
March 14, 2020
Manly United 09:00 Sydney United
Marconi Stallions 09:00 Sydney Olympic
March 15, 2020
Mt Druitt Town 04:00 Wollongong Wolves
Blacktown City 05:00 Sutherland Sharks
North Shore Ma… 05:00 Sydney II
Rockdale City Suns 06:30 APIA Leichhard…

Australian Northern

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Australian Brisbanbe

# Team MP W D L F A G P
1 Acacia Ridge 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Albany Creek 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Bayside United 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Brisbane Knights 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Caboolture 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Centenary Stormers 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Grange Thistle 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 North Star 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 St George Will… 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Taringa Rovers 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 The Gap 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Toowong 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

March 6, 2020
Taringa Rovers 11:30 Acacia Ridge
March 7, 2020
Albany Creek 09:00 St George Will…
North Star 10:00 Caboolture
Toowong 10:00 Centenary Stormers
March 8, 2020
Bayside United 08:00 Grange Thistle
Brisbane Knights 09:00 The Gap
March 13, 2020
Albany Creek 10:30 Caboolture
March 14, 2020
Taringa Rovers 07:00 Centenary Stormers
Acacia Ridge 08:00 Bayside United
The Gap 08:00 North Star
March 15, 2020
Grange Thistle 06:00 Brisbane Knights
St George Will… 08:00 Toowong
March 20, 2020
Brisbane Knights 10:30 Acacia Ridge
Taringa Rovers 10:30 Toowong
March 21, 2020
Bayside United 07:00 Centenary Stormers
North Star 08:00 Grange Thistle
March 22, 2020
Albany Creek 07:00 The Gap
St George Will… 08:00 Caboolture
March 27, 2020
Centenary Stormers 10:30 Brisbane Knights

Austrtalia Northern NSW

# Team MP W D L F A G P
1 Hamilton Olympic 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Edgeworth Eagles 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Lake Macquarie 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Broadmeadow Magic 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Weston Bears 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Valentine 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Charlestown Ci… 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Lambton Jaffas 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Adamstown Rosebuds 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Maitland 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

March 19, 2020
Weston Bears 10:00 Valentine
March 21, 2020
Charlestown Ci… 04:30 Hamilton Olympic
Lambton Jaffas 04:30 Broadmeadow Magic
March 22, 2020
Adamstown Rosebuds 04:30 Lake Macquarie
Edgeworth Eagles 06:00 Maitland
March 28, 2020
Hamilton Olympic 08:00 Weston Bears
Lake Macquarie 09:25 Lambton Jaffas
March 29, 2020
Broadmeadow Magic 03:30 Charlestown Ci…
Edgeworth Eagles 03:30 Valentine
Maitland 03:30 Adamstown Rosebuds
April 4, 2020
Weston Bears 07:00 Broadmeadow Magic
April 5, 2020
Charlestown Ci… 04:30 Lambton Jaffas
Adamstown Rosebuds 04:30 Valentine
Hamilton Olympic 04:30 Edgeworth Eagles
Lake Macquarie 04:45 Maitland
April 18, 2020
Lambton Jaffas 04:30 Weston Bears
Hamilton Olympic 08:00 Adamstown Rosebuds
Lake Macquarie 09:25 Charlestown Ci…
April 19, 2020
Broadmeadow Magic 04:30 Edgeworth Eagles
Valentine 04:30 Maitland

Australia NSL

# Team MP W D L F A G P
1 Perth Glory 24 18 3 3 56 22 +34 57
2 Parramatta 24 16 3 5 58 30 +28 51
3 Adelaide United 24 11 7 6 28 25 +3 40
4 Marconi Stallions 24 10 8 6 29 25 +4 38
5 South Melbourne 24 11 4 9 39 21 +18 37
6 Brisbane Strikers 24 9 5 10 28 33 -5 32
7 Northern Spirit 24 9 3 12 31 33 -2 30
8 Sydney Olympic 24 7 8 9 26 31 -5 29
9 Wollongong Wolves 24 8 5 11 34 41 -7 29
10 Sydney United 24 7 8 9 18 25 -7 29
11 Newcastle Utd 24 6 6 12 18 33 -15 24
12 Melbourne Knights 24 6 5 13 21 41 -20 23
13 Kingz 24 4 3 17 25 51 -26 15

Fixtures

Australia Queensland

# Team MP W D L F A G P
1 Brisbane City 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Brisbane Roar II 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Brisbane Strikers 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Capalaba 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Eastern Suburbs 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Gold Coast Knights 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Gold Coast United 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Lions 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Magpies Crusaders 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Moreton Bay United 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Olympic 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Peninsula Power 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Redlands United 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Sunshine Coast 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

February 8, 2020
Sunshine Coast 07:00 Brisbane Roar II
Brisbane Strikers 09:30 Gold Coast Knights
Peninsula Power 09:30 Magpies Crusaders
Lions 10:00 Moreton Bay United
Redlands United 10:00 Brisbane City
February 9, 2020
Olympic 09:00 Gold Coast United
February 15, 2020
Brisbane City 08:30 Peninsula Power
Moreton Bay United 09:00 Sunshine Coast
Gold Coast United 09:00 Gold Coast Knights
Redlands United 10:00 Lions
Magpies Crusaders 10:30 Brisbane Strikers
February 16, 2020
Olympic 09:00 Eastern Suburbs
February 22, 2020
Moreton Bay United 09:30 Magpies Crusaders
Gold Coast Knights 09:30 Olympic
Brisbane Strikers 09:30 Brisbane City
Eastern Suburbs 10:00 Gold Coast United
February 23, 2020
Brisbane Roar II 05:00 Lions
Peninsula Power 07:30 Sunshine Coast

Australia South Australian

# Team MP W D L F A G P
1 Adelaide Blue … 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Adelaide City 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Adelaide Comets 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Adelaide Olympic 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Adelaide Raiders 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Adelaide United II 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Campbelltown City 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Croydon Kings 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Cumberland United 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 MetroStars 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Modbury Jets 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Para Hills Knights 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

February 21, 2020
Campbelltown City 10:00 Adelaide Blue …
February 22, 2020
Adelaide United II 05:30 Adelaide Raiders
Para Hills Knights 05:30 Croydon Kings
Modbury Jets 05:30 Adelaide Comets
Adelaide City 05:30 Cumberland United
MetroStars 10:00 Adelaide Olympic
February 28, 2020
Adelaide Raiders 10:00 Campbelltown City
Modbury Jets 10:45 Para Hills Knights
Croydon Kings 10:45 Adelaide United II
February 29, 2020
Cumberland United 05:30 MetroStars
Adelaide Olympic 09:30 Adelaide Comets
March 2, 2020
Adelaide Blue … 10:45 Adelaide City
March 6, 2020
Campbelltown City 10:00 Croydon Kings
Para Hills Knights 10:00 Adelaide Olympic
Adelaide Comets 10:30 Cumberland United
MetroStars 10:45 Adelaide City
March 8, 2020
Adelaide United II 05:30 Modbury Jets
March 9, 2020
Adelaide Blue … 10:45 Adelaide Raiders
March 13, 2020
Modbury Jets 10:45 Campbelltown City
Croydon Kings 10:45 Adelaide Raiders

Australia T-League (Victory)

# Team MP W D L F A G P
1 South Hobart 21 18 2 1 79 25 +54 56
2 Devonport City 21 13 2 6 68 38 +30 41
3 Hobart Zebras 21 11 6 4 68 41 +27 39
4 Olympia Warriors 21 10 4 7 51 35 +16 34
5 Northern Rangers 21 7 6 8 56 39 +17 27
6 Kingborough Lions 21 6 5 10 38 54 -16 23
7 Glenorchy Knights 21 4 4 13 30 56 -26 16
8 Launceston City 21 0 1 20 13 115 -102 1

Fixtures

Australia Tasmania

# Team MP W D L F A G P
1 Clarence United 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Devonport City 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Glenorchy Knights 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Kingborough Lions 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Launceston City 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Olympia Warriors 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Riverside 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 South Hobart 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

March 21, 2020
Devonport City 04:15 South Hobart
Olympia Warriors 04:15 Riverside
Glenorchy Knights 06:30 Clarence United
Launceston City 06:30 Kingborough Lions
March 28, 2020
South Hobart 04:00 Launceston City
Riverside 04:15 Devonport City
Kingborough Lions 06:30 Glenorchy Knights
March 29, 2020
Clarence United 03:30 Olympia Warriors
April 4, 2020
South Hobart 04:00 Kingborough Lions
Riverside 04:15 Glenorchy Knights
Devonport City 04:15 Clarence United
Olympia Warriors 06:30 Launceston City
April 17, 2020
Launceston City 09:00 Riverside
April 18, 2020
Clarence United 04:00 Kingborough Lions
Devonport City 04:15 Olympia Warriors
Glenorchy Knights 07:15 South Hobart
April 25, 2020
Clarence United 04:00 South Hobart
Kingborough Lions 04:15 Riverside
Launceston City 06:30 Devonport City
Glenorchy Knights 07:30 Olympia Warriors

Australia Victoria

# Team MP W D L F A G P
1 Altona Magic 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Avondale 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Bentleigh Greens 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Dandenong City 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Dandenong Thunder 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Eastern Lions 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Green Gully 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Heidelberg United 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Hume City 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Melbourne Knights 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Oakleigh Cannons 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Port Melbourne 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 South Melbourne 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 St. Albans Saints 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

February 13, 2020
Oakleigh Cannons 09:45 Avondale
February 14, 2020
South Melbourne 09:30 Heidelberg United
Port Melbourne 09:45 Melbourne Knights
February 15, 2020
Dandenong Thunder 09:00 Dandenong City
Hume City 10:00 Altona Magic
February 16, 2020
Eastern Lions 05:00 Bentleigh Greens
St. Albans Saints 07:00 Green Gully
February 21, 2020
Melbourne Knights 09:30 Dandenong Thunder
Port Melbourne 09:45 Bentleigh Greens
Green Gully 10:00 Hume City
Oakleigh Cannons 10:30 Heidelberg United
Dandenong City 10:30 St. Albans Saints
February 22, 2020
Altona Magic 08:00 Avondale
February 23, 2020
South Melbourne 07:00 Eastern Lions
February 28, 2020
Heidelberg United 02:00 Altona Magic
Port Melbourne 09:45 Eastern Lions
Green Gully 10:00 Avondale
Oakleigh Cannons 10:30 South Melbourne
February 29, 2020
Dandenong Thunder 09:00 Bentleigh Greens
Hume City 10:00 Dandenong City

Australia Western Australia

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Australia National Youth League

# Team MP W D L F A G P
1 Melbourne Vict… 8 5 1 2 17 16 +1 16
2 Brisbane Roar U21 8 4 2 2 22 9 +13 14
3 Adelaide Unite… 8 4 1 3 15 15 +0 13
4 Melbourne City U21 7 1 4 2 14 16 -2 7
5 Perth Glory U21 7 0 2 5 11 23 -12 2

Fixtures

January 26, 2020
Perth Glory U21 03:30 Melbourne City U21

Aruba

 

Aruba Division di Honor

# Team MP W D L F A G P
1 RCA 9 8 1 0 15 1 +14 25
2 Dakota 9 7 1 1 22 9 +13 22
3 Nacional 9 4 3 2 40 11 +29 15
4 Estrella 9 4 3 2 18 14 +4 15
5 Bubali 9 4 2 3 20 15 +5 14
6 Britannia 9 3 2 4 16 15 +1 11
7 Caravel 9 3 1 5 12 18 -6 10
8 La Fama 9 2 2 5 19 17 +2 8
9 Brazil Juniors 9 2 1 6 18 34 -16 7
10 United 9 0 0 9 7 53 -46 0
 

Fixtures

Armenia

 

Armenia  Premier

# Team MP W D L F A G P
1 Lori 15 8 4 3 25 16 +9 28
2 Ararat-Armenia 15 8 3 4 26 15 +11 27
3 Alashkert 15 8 3 4 28 17 +11 27
4 Ararat 15 8 3 4 24 15 +9 27
5 Shirak 15 7 4 4 21 15 +6 25
6 Noah 15 7 3 5 20 14 +6 24
7 Pyunik 15 6 2 7 31 29 +2 20
8 Urartu 15 4 5 6 17 23 -6 17
9 Gandzasar 15 3 5 7 15 21 -6 14
10 Yerevan 15 0 0 15 11 53 -42 0
 

Fixtures

February 28, 2020
Yerevan 11:00 Alashkert
February 29, 2020
Shirak 11:00 Noah
Pyunik 11:45 Gandzasar
March 2, 2020
Ararat 11:45 Ararat-Armenia
Urartu 14:00 Lori
March 6, 2020
Gandzasar 12:15 Alashkert
March 7, 2020
Noah 11:15 Pyunik
Ararat-Armenia 12:00 Shirak
Urartu 14:30 Yerevan
March 8, 2020
Ararat 11:45 Lori
March 13, 2020
Shirak 09:00 Lori
Ararat 09:00 Urartu
Alashkert 09:00 Noah
Yerevan 09:00 Gandzasar
Pyunik 09:00 Ararat-Armenia

Armenia First League

# Team MP W D L F A G P
1 West Armenia 17 15 1 1 57 22 +35 46
2 Lokomotiv 17 14 2 1 46 17 +29 44
3 Van 17 13 2 2 50 14 +36 41
4 Alashkert II 17 10 2 5 51 26 +25 32
5 Ararat-Armenia II 17 10 1 6 42 31 +11 31
6 Sevan 17 9 4 4 29 21 +8 31
7 Urartu II 17 9 3 5 50 17 +33 30
8 BKMA 17 9 1 7 39 27 +12 28
9 Ararat II 17 7 3 7 37 33 +4 24
10 Torpedo Yerevan 17 7 0 10 28 50 -22 21
11 Aragats 17 5 5 7 39 40 -1 20
12 Lernayin Artsakh 17 5 3 9 32 29 +3 18
13 Pyunik II 16 4 2 10 29 35 -6 14
14 Shirak II 17 3 4 10 19 37 -18 13
15 Dilijan 16 2 1 13 18 74 -56 7
16 Ani Yerevan 17 1 2 14 9 62 -53 5
17 Masis 16 1 2 13 21 61 -40 5
18 Makaravank 0 0 0 0 0 0 +0 0
 

Fixtures

August 6, 2019
Masis 13:00 Dilijan
August 16, 2019
Ararat-Armenia II 13:00 Makaravank
August 20, 2019
Makaravank 13:00 Lokomotiv
August 27, 2019
Ararat II 13:00 Makaravank
August 31, 2019
Makaravank 13:00 Aragats
September 16, 2019
BKMA 12:30 Makaravank
September 24, 2019
Makaravank 12:30 Van
September 30, 2019
Torpedo Yerevan 12:00 Makaravank
October 4, 2019
Dilijan 12:00 Makaravank
October 16, 2019
Makaravank 11:30 Alashkert II
October 22, 2019
West Armenia 11:30 Makaravank
October 30, 2019
Makaravank 13:00 Ani Yerevan
November 5, 2019
Masis 13:00 Makaravank
November 22, 2019
Makaravank 13:00 Urartu II
November 29, 2019
Sevan 13:00 Makaravank
December 3, 2019
Makaravank 12:00 Shirak II
December 4, 2019
Makaravank 10:00 Lernayin Artsakh
Pyunik II 10:00 Makaravank
December 8, 2019
Makaravank 12:00 Pyunik II

 

Argentina

 

Argentina Primera Division

# Team MP W D L F A G P
1 River Plate 16 9 3 4 31 15 +16 30
2 Argentinos Juniors 17 8 6 3 16 12 +4 30
3 Boca Juniors 16 8 5 3 19 7 +12 29
4 Rosario Central 17 7 8 2 25 17 +8 29
5 Vélez Sarsfield 17 8 5 4 17 11 +6 29
6 Lanús 17 8 5 4 23 21 +2 29
7 Arsenal 16 8 3 5 27 20 +7 27
8 Racing Club 16 6 8 2 20 18 +2 26
9 San Lorenzo 16 8 2 6 23 22 +1 26
10 Newell's Old Boys 16 7 4 5 25 20 +5 25
11 Atlético Tucumán 16 7 4 5 17 15 +2 25
12 Talleres de Có… 16 7 3 6 22 18 +4 24
13 Estudiantes 16 7 3 6 16 13 +3 24
14 Unión 17 6 5 6 16 20 -4 23
15 Defensa y Justicia 16 6 3 7 13 14 -1 21
16 Independiente 16 6 3 7 18 21 -3 21
17 Banfield 16 5 5 6 13 13 +0 20
18 Central Córdob… 16 4 6 6 17 19 -2 18
19 Colón 16 5 1 10 16 26 -10 16
20 Gimnasia La Plata 17 4 3 10 18 19 -1 15
21 Huracán 17 3 6 8 9 18 -9 15
22 Aldosivi 17 4 3 10 15 25 -10 15
23 Atlético Patronato 16 3 4 9 11 23 -12 13
24 Godoy Cruz 16 3 0 13 16 36 -20 9
 

Fixtures

January 25, 2020
Arsenal 21:35 Newell's Old Boys
Central Córdob… 23:40 Colón
San Lorenzo 23:40 Estudiantes
January 26, 2020
Godoy Cruz 01:45 River Plate
Defensa y Justicia 21:35 Talleres de Có…
Banfield 21:35 Atlético Patronato
Racing Club 23:40 Atlético Tucumán
January 27, 2020
Boca Juniors 01:45 Independiente
January 31, 2020
Vélez Sarsfield 01:10 Aldosivi
February 1, 2020
Huracán 01:10 Gimnasia La Plata
Independiente 21:35 Rosario Central
Atlético Tucumán 23:40 Defensa y Justicia
Estudiantes 23:40 Unión
February 2, 2020
Argentinos Juniors 01:45 Racing Club
River Plate 21:35 Central Córdob…
Lanús 23:40 Godoy Cruz
Colón 23:40 Banfield
February 3, 2020
Talleres de Có… 01:45 Boca Juniors
Atlético Patronato 23:00 Arsenal
February 4, 2020
Newell's Old Boys 01:10 San Lorenzo

Argentina Primera B Nacional

# Team MP W D L F A G P
1 Atlanta 15 8 4 3 28 18 +10 28
2 Estudiantes Rí… 15 8 4 3 24 15 +9 28
3 Platense 15 9 1 5 18 14 +4 28
4 Temperley 15 7 4 4 15 12 +3 25
5 San Martín Sa… 15 6 6 3 13 10 +3 24
6 Estudiantes Ca… 15 7 2 6 18 17 +1 23
7 Alvarado 15 5 5 5 23 21 +2 20
8 Agropecuario 15 5 4 6 15 14 +1 19
9 Deportivo Morón 15 5 4 6 13 16 -3 19
10 Independiente … 15 5 3 7 22 26 -4 18
11 Guillermo Brown 15 5 3 7 12 16 -4 18
12 Ferro Carril Oeste 15 5 3 7 11 16 -5 18
13 Barracas Central 15 4 5 6 14 16 -2 17
14 Belgrano 15 2 9 4 18 20 -2 15
15 Mitre Santiag… 15 3 6 6 9 12 -3 15
16 Nueva Chicago 15 1 7 7 12 22 -10 10
 

Fixtures

February 8, 2020
All Boys 21:00 Chacarita Juniors
Gimnasia Jujuy 21:00 Deportivo Riestra
Deportivo Sant… 21:00 Sarmiento
Atlético Rafaela 21:00 Brown de Adrogué
Quilmes 21:00 Tigre
Estudiantes Ca… 21:00 Mitre Santiag…
Defensores de … 21:00 Gimnasia Mendoza
San Martín Tucumán 21:00 Almagro
Instituto 21:00 Villa Dálmine
Temperley 21:00 Estudiantes Rí…
Platense 21:00 Ferro Carril Oeste
Barracas Central 21:00 Guillermo Brown
Agropecuario 21:00 Alvarado
San Martín Sa… 21:00 Belgrano
Independiente … 21:00 Atlanta
Deportivo Morón 21:00 Nueva Chicago

Argentina Prim B Metro

# Team MP W D L F A G P
1 Almirante Brown 17 9 6 2 16 7 +9 33
2 Villa San Carlos 17 8 6 3 17 9 +8 30
3 Comunicaciones 17 8 5 4 22 14 +8 29
4 Talleres Remedios 17 8 5 4 20 16 +4 29
5 JJ Urquiza 17 8 4 5 21 17 +4 28
6 San Telmo 17 8 2 7 20 17 +3 26
7 Tristán Suárez 17 7 5 5 20 17 +3 26
8 Los Andes 17 7 4 6 19 16 +3 25
9 Defensores Unidos 17 6 7 4 17 15 +2 25
10 Deportivo Armenio 17 6 5 6 22 22 +0 23
11 Flandria 17 5 7 5 24 19 +5 22
12 Acassuso 17 4 9 4 20 18 +2 21
13 UAI Urquiza 17 5 6 6 21 22 -1 21
14 Argentino Quilmes 17 5 4 8 14 25 -11 19
15 San Miguel 17 3 7 7 11 18 -7 16
16 Fénix 17 4 4 9 11 19 -8 16
17 Colegiales 17 1 7 9 15 27 -12 10
18 Sacachispas 17 1 7 9 11 23 -12 10
 

Fixtures

January 25, 2020
Acassuso 21:00 Flandria
January 26, 2020
Defensores Unidos 21:00 Deportivo Armenio
Fénix 21:05 Almirante Brown
January 29, 2020
Talleres Remedios 01:05 Tristán Suárez
February 1, 2020
Los Andes 01:00 Acassuso
JJ Urquiza 01:00 Villa San Carlos
San Miguel 01:00 Comunicaciones
Flandria 01:00 Argentino Quilmes
San Telmo 01:00 Defensores Unidos
Colegiales 01:00 Almirante Brown
Tristán Suárez 01:00 UAI Urquiza
Sacachispas 01:00 Fénix
Deportivo Armenio 01:00 Talleres Remedios

Argentina Argentino A

# Team MP W D L F A G P
1 Chaco For Ever 14 7 3 4 19 12 +7 24
2 Club Atlético … 14 6 5 3 20 15 +5 23
3 Douglas Haig 14 6 4 4 15 17 -2 22
4 Sarmiento Resi… 14 5 7 2 16 11 +5 22
5 Boca Unidos 14 6 3 5 20 23 -3 21
6 Sportivo Las P… 14 4 7 3 13 10 +3 19
7 Central Norte 14 4 6 4 18 16 +2 18
8 San Martín Formosa 14 5 3 6 17 19 -2 18
9 Def. de Pronun… 14 4 6 4 14 15 -1 18
10 Unión Sunchales 14 4 6 4 17 15 +2 18
11 Defensores Bel… 14 4 5 5 11 11 +0 17
12 Sportivo Belgrano 14 4 5 5 16 17 -1 17
13 Crucero del Norte 14 3 7 4 12 14 -2 16
14 Juventud Unida G. 14 3 6 5 13 14 -1 15
15 Gimnasia Conce… 14 2 3 9 8 20 -12 9
 

Fixtures

January 26, 2020
Sportivo Belgrano 00:30 Sportivo Las P…
Deportivo Cami… 21:00 Deportivo Madryn
Gimnasia Conce… 21:30 San Martín Formosa
Circulo Deportivo 21:30 Olimpo
Crucero del Norte 22:00 Def. de Pronun…
Unión Sunchales 23:00 Club Atlético …
Chaco For Ever 23:30 Douglas Haig
Cipolletti 23:30 Ferro Carril O…
January 27, 2020
Defensores Bel… 00:00 Sarmiento Resi…
Central Norte 00:00 Juventud Unida G.
Juventud Unid… 01:30 Huracán Las Heras
January 28, 2020
Villa Mitre 01:00 Estudiantes d…
Deportivo Maipú 01:40 Sportivo Peñarol
Sportivo Desam… 01:45 Sansinena
January 31, 2020
San Martín Formosa 00:00 Defensores Bel…
Boca Unidos 00:00 Chaco For Ever
Douglas Haig 00:00 Crucero del Norte
Sarmiento Resi… 00:00 Central Norte

Argentina Prim C Metro

# Team MP W D L F A G P
1 Cañuelas 18 12 3 3 25 15 +10 39
2 Deportivo Lafe… 18 11 4 3 23 13 +10 37
3 Dock Sud 18 9 6 3 26 13 +13 33
4 Real Pilar 18 8 6 4 25 16 +9 30
5 Argentino Merlo 18 8 5 5 29 17 +12 29
6 General Lamadrid 18 8 5 5 20 15 +5 29
7 Berazategui 18 7 7 4 28 20 +8 28
8 Sportivo Italiano 18 7 4 7 17 20 -3 25
9 Central Córdoba 18 5 9 4 23 20 +3 24
10 Deportivo Merlo 18 6 6 6 14 19 -5 24
11 Deportivo Español 18 5 8 5 17 24 -7 23
12 Midland 18 5 7 6 21 19 +2 22
13 San Martín Burzaco 18 5 6 7 16 18 -2 21
14 Leandro Nicéfo… 18 5 5 8 20 22 -2 20
15 Victoriano Arenas 18 5 5 8 15 24 -9 20
16 Luján 18 4 5 9 19 23 -4 17
17 Ituzaingó 18 4 5 9 12 19 -7 17
18 Excursionistas 18 4 3 11 16 28 -12 15
19 El Porvenir 18 1 5 12 8 29 -21 8
 

Fixtures

January 25, 2020
San Martín Burzaco 21:00 Victoriano Arenas
Central Córdoba 21:00 Sportivo Italiano
Luján 21:00 Ituzaingó
Deportivo Merlo 21:00 Deportivo Español
Deportivo Lafe… 21:00 Cañuelas
January 26, 2020
Real Pilar 21:00 Excursionistas
Midland 21:00 Leandro Nicéfo…
January 27, 2020
Berazategui 21:00 Argentino Merlo
February 1, 2020
Leandro Nicéfo… 01:00 Berazategui
El Porvenir 01:00 Midland
General Lamadrid 01:00 Dock Sud
Argentino Merlo 01:00 Central Córdoba
Deportivo Español 01:00 Luján
Victoriano Arenas 01:00 Real Pilar
Sportivo Italiano 01:00 Deportivo Lafe…
Ituzaingó 01:00 San Martín Burzaco
Cañuelas 01:00 Deportivo Merlo

Argentina Argentino B

# Team MP W D L F A G P
1 Independiente … 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 La Costanera 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Sportivo Fernández 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Unión Santiago 0 0 0 0 0 0 +0 0
 

Fixtures

Argentina Prim D Metro

# Team MP W D L F A G P
1 Liniers 13 9 1 3 20 11 +9 28
2 Sportivo Barracas 13 8 3 2 20 9 +11 27
3 Claypole 13 8 3 2 18 8 +10 27
4 Atlas 13 6 2 5 14 13 +1 20
5 Juventud Unida 13 6 2 5 16 16 +0 20
6 Centro Español 13 5 3 5 15 16 -1 18
7 Yupanqui 13 4 5 4 12 10 +2 17
8 Defensores de … 13 4 4 5 19 18 +1 16
9 Lugano 13 3 7 3 7 10 -3 16
10 Deportivo Para… 13 4 3 6 15 17 -2 15
11 Puerto Nuevo 13 3 4 6 10 17 -7 13
12 Central Ballester 13 3 3 7 11 17 -6 12
13 Argentino Rosario 13 3 2 8 7 14 -7 11
14 Deportivo Muñiz 13 2 4 7 9 17 -8 10
 

Fixtures

February 8, 2020
Puerto Nuevo 01:00 Deportivo Para…
Liniers 01:00 Deportivo Muñiz
Yupanqui 01:00 Juventud Unida
Atlas 01:00 Centro Español
Central Ballester 01:00 Sportivo Barracas
Lugano 01:00 Claypole
Argentino Rosario 01:00 Defensores de …
February 15, 2020
Sportivo Barracas 01:00 Lugano
Liniers 01:00 Central Ballester
Defensores de … 01:00 Atlas
Claypole 01:00 Argentino Rosario
Deportivo Muñiz 01:00 Deportivo Para…
Juventud Unida 01:00 Puerto Nuevo
Centro Español 01:00 Yupanqui

Antigua and Barbuda

 

Antigua and Barbuda

# Team MP W D L F A G P
1 Hoppers 9 6 1 2 22 15 +7 19
2 Grenades 9 6 1 2 18 11 +7 19
3 Pigotts Bullets 9 4 1 4 13 13 +0 13
4 Swetes 9 3 3 3 15 9 +6 12
5 Liberta 9 3 3 3 14 13 +1 12
6 Ottos Rangers 9 3 3 3 12 12 +0 12
7 All Saints United 9 3 2 4 14 17 -3 11
8 Old Road 9 3 2 4 12 16 -4 11
9 Five Islands 9 3 1 5 10 16 -6 10
10 Parham 9 0 5 4 9 17 -8 5
 

Fixtures

November 16, 2019
All Saints United 22:00 Old Road
November 17, 2019
Hoppers 00:00 Parham
Swetes 20:00 Ottos Rangers
Grenades 22:00 Five Islands
November 18, 2019
Pigotts Bullets 00:00 Liberta
November 30, 2019
Five Islands 22:00 Old Road
December 1, 2019
Liberta 00:00 Swetes
Pigotts Bullets 20:00 Hoppers
Grenades 22:00 All Saints United
December 2, 2019
Parham 00:00 Ottos Rangers
January 18, 2020
Five Islands 22:00 All Saints United
January 19, 2020
Grenades 01:00 Old Road
Liberta 20:00 Parham
Pigotts Bullets 22:00 Ottos Rangers
January 20, 2020
Hoppers 01:00 Swetes

Angola

 

Angola Girabola

# Team MP W D L F A G P
1 1º de Agosto 16 13 1 2 35 8 +27 40
2 Petro de Luanda 16 12 3 1 29 6 +23 39
3 Académica do L… 15 8 4 3 15 7 +8 28
4 Recreativo do … 15 7 4 4 17 17 +0 25
5 Onze Bravos 16 7 4 5 17 17 +0 25
6 Desportivo Huíla 16 6 6 4 17 13 +4 24
7 Interclube 16 6 5 5 19 17 +2 23
8 Sagrada Esperança 16 5 5 6 13 12 +1 20
9 Wiliete 16 4 7 5 11 16 -5 19
10 Sporting de Ca… 15 4 6 5 16 17 -1 18
11 Cuando Cubango 16 4 6 6 16 18 -2 18
12 Recreativo da … 16 4 3 9 11 16 -5 15
13 Ferroviário d… 16 3 6 7 7 17 -10 15
14 Santa Rita 16 2 6 8 14 26 -12 12
15 Progresso 16 3 3 10 10 23 -13 12
16 1º de Maio 15 1 5 9 7 24 -17 8
 

Fixtures

January 10, 2020
Académica do L… 16:00 Ferroviário d…
Onze Bravos 16:00 Interclube
Progresso 16:00 1º de Maio
Petro de Luanda 16:00 Recreativo da …
1º de Agosto 16:00 Cuando Cubango
Wiliete 16:00 Desportivo Huíla
Sporting de Ca… 16:00 Sagrada Esperança
Recreativo do … 16:00 Santa Rita
January 11, 2020
Sagrada Esperança 15:00 Petro de Luanda
Ferroviário d… 15:00 1º de Agosto
Santa Rita 15:00 Onze Bravos
Recreativo da … 15:00 Interclube
Wiliete 15:00 Sporting de Ca…
Desportivo Huíla 15:00 Recreativo do …
Progresso 15:00 Académica do L…
1º de Maio 15:00 Cuando Cubango

Andorra

 

Andorra  1A Division

# Team MP W D L F A G P
1 FC Santa Coloma 12 8 2 2 22 6 +16 26
2 Engordany 12 8 2 2 23 13 +10 26
3 Inter Club d'E… 12 7 4 1 19 7 +12 25
4 Sant Julià 12 6 2 4 15 11 +4 20
5 UE Santa Coloma 12 4 4 4 10 13 -3 16
6 Atlètic Club d… 12 3 3 6 10 14 -4 12
7 Ordino 12 1 2 9 8 27 -19 5
8 Carroi 12 0 3 9 5 21 -16 3
 

Fixtures

February 2, 2020
Engordany 12:00 FC Santa Coloma
Atlètic Club d… 14:00 Carroi
Sant Julià 16:00 Ordino
UE Santa Coloma 18:00 Inter Club d'E…
February 9, 2020
Ordino 12:00 Atlètic Club d…
Inter Club d'E… 14:00 Engordany
Carroi 16:00 UE Santa Coloma
FC Santa Coloma 18:00 Sant Julià
February 16, 2020
Engordany 12:00 Sant Julià
Ordino 14:00 UE Santa Coloma
FC Santa Coloma 16:00 Atlètic Club d…
Inter Club d'E… 18:00 Carroi
February 23, 2020
Sant Julià 12:00 Inter Club d'E…
UE Santa Coloma 14:00 FC Santa Coloma
Carroi 16:00 Ordino
Atlètic Club d… 18:00 Engordany
March 1, 2020
FC Santa Coloma 01:00 Carroi
Inter Club d'E… 01:00 Ordino
Engordany 01:00 UE Santa Coloma
Sant Julià 01:00 Atlètic Club d…

Andorra 2A Division

# Team MP W D L F A G P
1 Penya Encarnada 11 10 1 0 33 5 +28 31
2 La Massana 10 9 0 1 47 10 +37 27
3 Lusitanos 10 6 2 2 42 9 +33 20
4 Encamp 11 5 3 3 26 24 +2 18
5 Ranger's 11 6 0 5 23 25 -2 18
6 UE Santa Coloma II 11 4 1 6 28 35 -7 13
7 Inter Club d'E… 11 3 2 6 19 24 -5 11
8 Atlètic Amèrica 11 3 0 8 23 38 -15 9
9 Carroi II 11 3 1 7 20 38 -18 7
10 Extremenya 11 0 0 11 3 56 -53 0
 

Fixtures

January 11, 2020
La Massana 20:30 Lusitanos
February 1, 2020
Lusitanos 20:30 Carroi II
February 2, 2020
Encamp 12:00 Inter Club d'E…
Ranger's 12:00 Penya Encarnada
Extremenya 15:00 La Massana
UE Santa Coloma II 20:00 Atlètic Amèrica
February 8, 2020
Penya Encarnada 20:30 UE Santa Coloma II
February 9, 2020
Carroi II 12:00 Extremenya
La Massana 15:00 Ranger's
Atlètic Amèrica 18:00 Encamp
Inter Club d'E… 20:00 Lusitanos
February 15, 2020
Atlètic Amèrica 20:30 Inter Club d'E…
February 16, 2020
Encamp 12:00 Penya Encarnada
UE Santa Coloma II 12:00 La Massana
Extremenya 15:00 Lusitanos
Ranger's 18:00 Carroi II

you're currently offline