Category: C

Czech Republic

 

Czech Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Slavia Praha 12 10 2 0 25 2 +23 32
2 Viktoria Plzen 12 8 2 2 23 12 +11 26
3 Mladá Boleslav 12 7 1 4 25 16 +9 22
4 Baník Ostrava 12 7 0 5 22 13 +9 21
5 Jablonec 12 6 2 4 20 17 +3 20
6 Slovácko 12 5 3 4 14 19 -5 18
7 Sparta Praha 12 5 2 5 22 18 +4 17
8 Sigma Olomouc 12 4 5 3 17 15 +2 17
9 Teplice 12 4 5 3 10 12 -2 17
10 Slovan Liberec 12 4 2 6 16 17 -1 14
11 Bohemians 1905 12 3 3 6 16 22 -6 12
12 Karviná 12 2 5 5 11 14 -3 11
13 České Budějovice 12 3 2 7 15 24 -9 11
14 Příbram 12 3 2 7 11 22 -11 11
15 Zlín 12 3 1 8 9 19 -10 10
16 Opava 12 2 3 7 7 21 -14 9

Fixtures

October 19, 2019
Slovan Liberec 13:30 Jablonec
Zlín 15:30 Mladá Boleslav
Sigma Olomouc 15:30 České Budějovice
Slavia Praha 18:00 Příbram
October 20, 2019
Viktoria Plzen 14:30 Baník Ostrava
Karviná 14:30 Slovácko
Bohemians 1905 14:30 Opava
Teplice 17:00 Sparta Praha
October 25, 2019
Jablonec 17:00 Teplice
October 26, 2019
Příbram 13:30 Zlín
Baník Ostrava 13:30 Sigma Olomouc
Slovácko 13:30 Opava
Sparta Praha 16:00 Bohemians 1905
October 27, 2019
Mladá Boleslav 15:30 Slovan Liberec
České Budějovice 15:30 Karviná
Viktoria Plzen 18:00 Slavia Praha
November 1, 2019
Bohemians 1905 19:00 Slovácko
November 2, 2019
Sigma Olomouc 15:30 Mladá Boleslav
Slavia Praha 18:00 Baník Ostrava

Results

October 6, 2019
Jablonec 0 - 2 Slavia Praha
České Budějovice 3 - 2 Bohemians 1905
Mladá Boleslav 2 - 1 Viktoria Plzen
October 5, 2019
Sparta Praha 4 - 0 Karviná
Opava 0 - 1 Teplice
Baník Ostrava 4 - 0 Zlín
Příbram 0 - 0 Sigma Olomouc
October 4, 2019
Slovácko 3 - 1 Slovan Liberec
September 30, 2019
Baník Ostrava 3 - 0 Příbram
Slovan Liberec 4 - 2 České Budějovice
September 29, 2019
Viktoria Plzen 1 - 0 Sparta Praha
Karviná 1 - 1 Opava
September 28, 2019
Slavia Praha 1 - 0 Mladá Boleslav
Zlín 0 - 1 Jablonec
Sigma Olomouc 2 - 2 Slovácko
September 27, 2019
Teplice 1 - 0 Bohemians 1905
September 23, 2019
Jablonec 2 - 2 Sigma Olomouc
September 22, 2019
Sparta Praha 0 - 3 Slavia Praha
Mladá Boleslav 2 - 0 Baník Ostrava

Czech 2. Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Pardubice 11 8 2 1 19 6 +13 26
2 Dukla Praha 11 8 0 3 23 13 +10 24
3 Vysočina Jihlava 11 7 2 2 22 14 +8 23
4 Hradec Králové 11 6 3 2 23 11 +12 21
5 Zbrojovka Brno 11 5 4 2 20 13 +7 19
6 Třinec 11 5 4 2 20 15 +5 19
7 Viktoria Žižkov 11 5 2 4 19 15 +4 17
8 Ústí nad Labem 11 4 4 3 18 15 +3 16
9 Líšeň 11 3 4 4 19 20 -1 13
10 Chrudim 11 3 3 5 14 23 -9 12
11 Prostějov 11 2 5 4 11 16 -5 11
12 Slavoj Vyšehrad 11 3 1 7 15 18 -3 10
13 Varnsdorf 11 2 3 6 15 31 -16 9
14 Vítkovice 11 2 2 7 15 20 -5 8
15 Vlašim 11 2 2 7 9 18 -9 8
16 Baník Sokolov 11 1 3 7 10 24 -14 6

Fixtures

October 18, 2019
Vítkovice 16:00 Dukla Praha
Ústí nad Labem 17:00 Chrudim
Zbrojovka Brno 18:00 Varnsdorf
October 19, 2019
Slavoj Vyšehrad 09:15 Vysočina Jihlava
Pardubice 09:15 Třinec
Baník Sokolov 09:15 Líšeň
Prostějov 13:30 Viktoria Žižkov
October 20, 2019
Vlašim 14:30 Hradec Králové
October 25, 2019
Vysočina Jihlava 17:00 Pardubice
October 26, 2019
Slavoj Vyšehrad 09:15 Vlašim
Třinec 09:15 Ústí nad Labem
Chrudim 09:15 Dukla Praha
Viktoria Žižkov 12:00 Zbrojovka Brno
Líšeň 13:30 Vítkovice
October 27, 2019
Varnsdorf 15:30 Baník Sokolov
Hradec Králové 16:00 Prostějov
November 1, 2019
Vítkovice 18:00 Varnsdorf
Ústí nad Labem 19:00 Hradec Králové
Zbrojovka Brno 20:00 Slavoj Vyšehrad

Results

October 6, 2019
Varnsdorf 2 - 1 Vlašim
Viktoria Žižkov 1 - 0 Slavoj Vyšehrad
October 5, 2019
Líšeň 1 - 3 Ústí nad Labem
Hradec Králové 1 - 0 Pardubice
Dukla Praha 1 - 0 Prostějov
Chrudim 1 - 4 Zbrojovka Brno
Třinec 3 - 2 Vítkovice
October 4, 2019
Vysočina Jihlava 3 - 1 Baník Sokolov
September 29, 2019
Vlašim 0 - 2 Třinec
Viktoria Žižkov 1 - 1 Vysočina Jihlava
September 28, 2019
Zbrojovka Brno 2 - 1 Hradec Králové
Prostějov 1 - 1 Chrudim
Pardubice 2 - 0 Líšeň
Slavoj Vyšehrad 3 - 1 Varnsdorf
Baník Sokolov 2 - 3 Dukla Praha
September 27, 2019
Ústí nad Labem 1 - 1 Vítkovice

Czech 3. Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Sigma Olomouc II 12 8 1 3 29 15 +14 25
2 Blansko 12 7 3 2 24 7 +17 24
3 Uničov 12 6 4 2 22 17 +5 22
4 Slovan Rosice 12 6 3 3 12 8 +4 21
5 Frýdek-Místek 12 6 2 4 17 14 +3 20
6 Hanácká 12 6 1 5 23 18 +5 19
7 Odra Petřkovice 12 5 4 3 17 13 +4 19
8 Vrchovina 12 5 3 4 15 12 +3 18
9 Baník Ostrava II 12 4 4 4 24 14 +10 16
10 Uherský Brod 12 5 1 6 21 17 +4 16
11 Viktoria Otrok… 12 4 4 4 17 22 -5 16
12 Velké Meziříčí 12 4 4 4 16 21 -5 16
13 Vyškov 12 3 6 3 14 16 -2 15
14 Znojmo 12 4 3 5 14 19 -5 15
15 Slovácko II 12 3 3 6 15 25 -10 12
16 Hlučín 12 3 3 6 5 18 -13 12
17 Zlín II 12 3 1 8 17 24 -7 10
18 Dolní Benešov 12 0 2 10 14 36 -22 2

Fixtures

October 18, 2019
Znojmo 17:00 Vrchovina
October 19, 2019
Příbram II 09:00 Loko Vltavín
Benešov 09:15 Viktoria Plzeň II
Motorlet Praha 09:15 Admira Praha
Jablonec II 09:15 Sokol Živanice
Frýdek-Místek 09:15 Vyškov
Odra Petřkovice 09:15 Baník Ostrava II
Štěchovice 10:00 Slavia Praha II
Slovan Rosice 13:30 Dolní Benešov
Hlučín 13:30 Zlín II
Uherský Brod 13:30 Uničov
Slovan Velvary 14:30 Sokol Brozany
Ústí nad Orlicí 14:30 Hradec Králové II

Results

October 13, 2019
Sokol Zápy 2 - 0 Slovan Liberec II
Sokol Brozany 0 - 1 Ústí nad Orlicí
Zlín II 0 - 2 Slovan Rosice
Admira Praha 2 - 1 Příbram II
Slavia Praha II 2 - 1 Táborsko
Velké Meziříčí 3 - 1 Hanácká
Hradec Králové II 1 - 1 Chlumec nad Ci…
Dukla Praha II 0 - 1 Jablonec II
Baník Ostrava II 0 - 1 Hlučín
Uničov 3 - 1 Znojmo

Czech 4. Liga

# Team MP W D L F A G P
1 Přeštice 10 9 0 1 31 8 +23 25
2 České Budějovi… 10 8 0 2 26 10 +16 23
3 Rokycany 10 7 0 3 16 13 +3 21
4 Slavoj Mýto 10 7 0 3 22 17 +5 20
5 Spartak Soběslav 10 6 0 4 24 10 +14 19
6 Doubravka 10 6 0 4 17 18 -1 18
7 Sokol Čížová 10 6 0 4 24 13 +11 17
8 Otava Katovice 10 5 0 5 20 21 -1 15
9 Tatran Sedlčany 10 5 0 5 21 24 -3 15
10 Klatovy 10 4 0 6 13 14 -1 13
11 Český lev - Un… 10 4 0 6 14 23 -9 12
12 Hvězda Cheb 10 3 0 7 18 24 -6 11
13 Hořovicko 10 3 0 7 16 24 -8 10
14 Mariánské Lázně 10 3 0 7 12 24 -12 9
15 Petřín Plzeň 10 2 0 8 17 21 -4 7
16 Jindřichův Hradec 10 2 0 8 9 36 -27 5

Fixtures

Results

October 13, 2019
Benátky nad Ji… 1 - 1 Náchod
Slavoj Mýto 6 - 2 Hvězda Cheb
Hlinsko 1 - 2 Vysoké Mýto
Dvůr Králové 1 - 1 Ostrá
Stará Říše 4 - 0 Břeclav
Humpolec 0 - 1 Vysočina Jihla…
Sokol Tasovice 2 - 2 Ždírec nad Dou…
Velká Bíteš 1 - 2 Start Brno
Slavoj Olympi… 2 - 4 Bospor Bohumín
Sokol Lanžhot 6 - 0 Slavoj Polná
Čáslav 1 - 1 Polaban Nymburk
Zbrojovka Brno II 3 - 0 Bystřice nad P…
Brumov 0 - 8 Kozlovice
Slavičín 6 - 1 Bzenec

Czech Jumiorska

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Czech 1. U19

# Team MP W D L F A G P
1 Sigma Olomouc U19 9 7 0 2 24 12 +12 20
2 Sparta Praha U19 9 6 0 3 37 11 +26 19
3 Příbram U19 10 6 0 4 21 19 +2 19
4 Slavia Praha U19 8 6 0 2 26 9 +17 18
5 Baník Ostrava U19 8 6 0 2 22 7 +15 18
6 Viktoria Plzeň U19 9 6 0 3 20 13 +7 18
7 Zbrojovka Brno U19 9 6 0 3 17 12 +5 18
8 Hradec Králové U19 10 7 0 3 22 20 +2 17
9 Opava U19 10 4 0 6 17 15 +2 15
10 Pardubice U19 10 5 0 5 18 19 -1 14
11 Slovácko U19 9 4 0 5 12 17 -5 12
12 Karviná U19 10 3 0 7 10 23 -13 9
13 Meteor Praha U19 10 3 0 7 11 34 -23 8
14 Zlín U19 10 2 0 8 19 29 -10 7
15 Mladá Boleslav U19 10 2 0 8 10 31 -21 7
16 České Budějovi… 9 2 0 7 7 22 -15 6

Fixtures

October 18, 2019
Sigma Olomouc U19 11:00 Meteor Praha U19
Karviná U19 12:00 Zlín U19
Baník Ostrava U19 12:30 Sparta Praha U19
October 19, 2019
České Budějovi… 10:00 Příbram U19
Mladá Boleslav U19 10:00 Slavia Praha U19
Opava U19 11:00 Hradec Králové U19
Viktoria Plzeň U19 11:30 Zbrojovka Brno U19
Slovácko U19 12:00 Pardubice U19
October 22, 2019
Sigma Olomouc U19 10:00 Slovácko U19
České Budějovi… 11:15 Zbrojovka Brno U19
October 23, 2019
Hradec Králové U19 10:15 Baník Ostrava U19
October 25, 2019
Příbram U19 10:00 Sigma Olomouc U19
October 26, 2019
Baník Ostrava U19 10:00 Opava U19
Slavia Praha U19 10:00 Viktoria Plzeň U19
Sparta Praha U19 11:00 Zbrojovka Brno U19
Meteor Praha U19 11:00 Slovácko U19
Pardubice U19 11:15 Mladá Boleslav U19
Hradec Králové U19 11:15 Karviná U19
Zlín U19 12:30 České Budějovi…
October 29, 2019
Baník Ostrava U19 14:00 Slavia Praha U19

Results

October 12, 2019
Příbram U19 4 - 2 Karviná U19
Pardubice U19 0 - 5 Sigma Olomouc U19
Zbrojovka Brno U19 2 - 1 Mladá Boleslav U19
Meteor Praha U19 3 - 2 České Budějovi…
Zlín U19 2 - 3 Opava U19
October 8, 2019
Zbrojovka Brno U19 3 - 0 Sigma Olomouc U19
October 5, 2019
České Budějovi… 2 - 1 Pardubice U19
Sigma Olomouc U19 3 - 1 Slavia Praha U19
Karviná U19 2 - 1 Meteor Praha U19
Hradec Králové U19 1 - 3 Sparta Praha U19
Mladá Boleslav U19 2 - 1 Viktoria Plzeň U19
Baník Ostrava U19 4 - 2 Zlín U19
Slovácko U19 2 - 3 Zbrojovka Brno U19
October 4, 2019
Opava U19 0 - 2 Příbram U19
September 28, 2019
Příbram U19 2 - 1 Baník Ostrava U19
Pardubice U19 1 - 0 Karviná U19
Meteor Praha U19 1 - 1 Opava U19
Viktoria Plzeň U19 4 - 1 Slovácko U19
Sparta Praha U19 11 - 0 Mladá Boleslav U19
Slavia Praha U19 1 - 0 České Budějovi…

Cyprus Division League

 

Cyprus 1. Division League

# Team MP W D L F A G P
1 Anorthosis 4 3 1 0 7 2 +5 10
2 Omonia Nicosia 5 3 1 1 8 4 +4 10
3 AEK Larnaca 5 2 3 0 11 5 +6 9
4 Apollon 5 2 1 2 7 7 +0 7
5 Ethnikos Achna 4 2 1 1 8 9 -1 7
6 AEL 5 2 1 2 5 6 -1 7
7 Pafos 5 2 0 3 6 9 -3 6
8 APOEL 2 2 0 0 6 2 +4 6
9 Nea Salamis 5 2 0 3 7 10 -3 6
10 Enosis 5 1 0 4 9 12 -3 3
11 Doxa 5 0 2 3 3 8 -5 2
12 Olympiakos Nicosia 4 0 2 2 6 9 -3 2

Fixtures

October 5, 2019
APOEL 01:00 Anorthosis
October 19, 2019
APOEL 16:30 Doxa
Ethnikos Achna 18:00 Apollon
October 20, 2019
Enosis 15:00 Nea Salamis
Anorthosis 16:00 Omonia Nicosia
Olympiakos Nicosia 17:00 Pafos
October 21, 2019
AEL 17:00 AEK Larnaca
October 25, 2019
Omonia Nicosia 17:00 Olympiakos Nicosia
October 26, 2019
Pafos 16:00 Ethnikos Achna
Apollon 17:00 AEL
October 27, 2019
AEK Larnaca 17:00 Enosis
Doxa 19:00 Anorthosis
October 28, 2019
Nea Salamis 19:00 APOEL
November 1, 2019
Doxa 19:00 Nea Salamis
November 2, 2019
APOEL 18:00 AEK Larnaca
Ethnikos Achna 19:00 Omonia Nicosia
November 3, 2019
Enosis 17:00 Apollon
Anorthosis 18:00 Olympiakos Nicosia
November 4, 2019
AEL 19:00 Pafos
November 8, 2019
AEK Larnaca 19:00 Doxa

Results

October 6, 2019
Apollon 3 - 1 Olympiakos Nicosia
October 5, 2019
Nea Salamis 3 - 2 AEL
Doxa 1 - 3 Enosis
Pafos 2 - 1 Omonia Nicosia
October 4, 2019
AEK Larnaca 5 - 1 Ethnikos Achna
October 2, 2019
Anorthosis 3 - 1 Apollon
September 27, 2019
AEK Larnaca 0 - 0 Apollon
September 23, 2019
Enosis 2 - 3 APOEL
September 22, 2019
Ethnikos Achna 2 - 0 Nea Salamis
Anorthosis 2 - 0 Pafos
September 21, 2019
AEL 1 - 0 Doxa
Omonia Nicosia 1 - 0 Apollon
September 20, 2019
Olympiakos Nicosia 2 - 2 AEK Larnaca
September 16, 2019
Nea Salamis 3 - 2 Olympiakos Nicosia
September 15, 2019
Enosis 1 - 2 Anorthosis
Doxa 1 - 1 Ethnikos Achna
AEK Larnaca 2 - 2 Omonia Nicosia
September 14, 2019
Apollon 3 - 2 Pafos
APOEL 3 - 0 AEL
September 1, 2019
Olympiakos Nicosia 1 - 1 Doxa

Cyprus 2. Division B1

# Team MP W D L F A G P
1 Xylotympou 2 2 0 0 5 2 +3 6
2 Ermis 2 1 1 0 3 2 +1 4
3 Akritas 2 1 1 0 4 3 +1 4
4 Onisilos 2 1 1 0 4 1 +3 4
5 Othellos 2 1 0 1 2 2 +0 3
6 Anagennisi Der… 2 0 1 1 1 2 -1 1
7 Digenis Morphou 2 0 0 2 1 4 -3 0
8 AE Zakakiou 2 0 0 2 1 5 -4 0

Fixtures

October 18, 2019
ASIL Lysi 16:00 Ayia Napa
October 19, 2019
Anagennisi Der… 13:30 Digenis Morphou
Aris 13:30 Omonia Psevda
Karmiotissa 13:30 Omonia Aradippou
Digenis Ypsonas 13:30 Alki Oroklini
Akritas 13:30 Onisilos
Ermis 13:30 Othellos
AE Zakakiou 13:30 Xylotympou
October 25, 2019
Ayia Napa 16:00 Alki Oroklini
October 26, 2019
Xylotympou 12:30 Akritas
Anagennisi Der… 12:30 AE Zakakiou
ASIL Lysi 12:30 Karmiotissa
Digenis Morphou 12:30 Othellos
Omonia Aradippou 12:30 Aris
Omonia Psevda 12:30 Digenis Ypsonas
October 27, 2019
Onisilos 14:30 Ermis

Results

October 6, 2019
Digenis Morphou 0 - 1 Ermis
October 5, 2019
Othellos 1 - 2 Akritas
Omonia Aradippou 0 - 0 ASIL Lysi
Xylotympou 2 - 1 Anagennisi Der…
Onisilos 4 - 1 AE Zakakiou
Omonia Psevda 3 - 2 Karmiotissa
Ayia Napa 2 - 2 Digenis Ypsonas
October 4, 2019
Alki Oroklini 1 - 0 Aris
September 22, 2019
Aris 1 - 0 Digenis Ypsonas
September 21, 2019
Karmiotissa 2 - 0 Alki Oroklini
Omonia Aradippou 1 - 2 Ayia Napa
Akritas 2 - 2 Ermis
ASIL Lysi 2 - 1 Omonia Psevda
Xylotympou 3 - 1 Digenis Morphou
AE Zakakiou 0 - 1 Othellos
September 20, 2019
Anagennisi Der… 0 - 0 Onisilos

Cyprus 2. Division B2

# Team MP W D L F A G P
1 Karmiotissa 28 17 7 4 55 23 +32 58
2 EN Parekklisias 28 13 8 7 41 33 +8 47
3 AE Zakakiou 28 13 8 7 38 26 +12 47
4 Digenis Oroklinis 28 11 7 10 28 29 -1 40
5 PAEEK 28 10 8 10 34 28 +6 38
6 ASIL Lysi 28 10 3 15 28 38 -10 33
7 Halkanoras 28 9 5 14 39 37 +2 32
8 Onisilos 28 3 6 19 13 62 -49 15

Fixtures

Results

April 12, 2014
Onisilos 0 - 2 Karmiotissa
Halkanoras 1 - 2 EN Parekklisias
AE Zakakiou 1 - 1 Digenis Oroklinis
ASIL Lysi 2 - 1 PAEEK
April 5, 2014
EN Parekklisias 4 - 0 Onisilos
PAEEK 1 - 1 Halkanoras
Karmiotissa 0 - 2 AE Zakakiou
Digenis Oroklinis 1 - 0 ASIL Lysi
March 29, 2014
Onisilos 0 - 8 PAEEK
Digenis Oroklinis 1 - 0 Karmiotissa
AE Zakakiou 4 - 0 EN Parekklisias
ASIL Lysi 2 - 0 Halkanoras
March 22, 2014
PAEEK 0 - 0 AE Zakakiou
Halkanoras 5 - 0 Onisilos
EN Parekklisias 2 - 1 Digenis Oroklinis
Karmiotissa 2 - 1 ASIL Lysi
March 15, 2014
Karmiotissa 2 - 1 EN Parekklisias
AE Zakakiou 2 - 1 Halkanoras
Digenis Oroklinis 1 - 0 PAEEK
ASIL Lysi 2 - 0 Onisilos

Cyprus 3. Division

# Team MP W D L F A G P
1 Halkanoras 3 3 0 0 8 3 +5 9
2 PAEEK 3 2 1 0 6 1 +5 7
3 Elpida Astrome… 3 2 0 1 3 3 +0 6
4 EN THOI Lakatamia 3 1 2 0 4 2 +2 5
5 Iraklis Yerolakkou 3 1 2 0 5 3 +2 5
6 MEAP Nisou 3 1 2 0 6 5 +1 5
7 Ahironas 3 1 2 0 5 4 +1 5
8 Elia Lythrodonta 3 1 1 1 8 6 +2 4
9 Ethnikos Assias 3 1 1 1 5 4 +1 4
10 Kouris Erimi 3 1 1 1 2 4 -2 4
11 APONA Anagias 3 1 0 2 3 4 -1 3
12 O Kormakitis 3 1 0 2 4 6 -2 3
13 Amathous 3 0 2 1 6 8 -2 2
14 Ormideia 3 0 1 2 2 4 -2 1
15 Digenis Oroklinis 3 0 1 2 2 6 -4 1
16 ENAD 3 0 0 3 1 7 -6 0

Fixtures

October 19, 2019
ENAD 13:30 Kouris Erimi
EN THOI Lakatamia 13:30 Ormideia
Ethnikos Assias 13:30 Ahironas
O Kormakitis 13:30 PAEEK
Elpida Astrome… 13:30 Digenis Oroklinis
MEAP Nisou 13:30 Halkanoras
Elia Lythrodonta 13:30 APONA Anagias
October 20, 2019
Iraklis Yerolakkou 13:30 Amathous
October 26, 2019
Halkanoras 12:30 Iraklis Yerolakkou
Ormideia 12:30 ENAD
APONA Anagias 12:30 Elpida Astrome…
Amathous 12:30 EN THOI Lakatamia
PAEEK 12:30 Ethnikos Assias
Kouris Erimi 12:30 O Kormakitis
Ahironas 12:30 Elia Lythrodonta
October 27, 2019
Digenis Oroklinis 14:30 MEAP Nisou

Results

October 13, 2019
Digenis Oroklinis 0 - 3 Elia Lythrodonta
October 12, 2019
Ahironas 3 - 2 O Kormakitis
PAEEK 3 - 0 Kouris Erimi
APONA Anagias 0 - 2 Ethnikos Assias
Halkanoras 3 - 0 Elpida Astrome…
Ormideia 1 - 1 Iraklis Yerolakkou
EN THOI Lakatamia 2 - 0 ENAD
Amathous 3 - 3 MEAP Nisou
October 6, 2019
Iraklis Yerolakkou 1 - 1 EN THOI Lakatamia
October 5, 2019
Kouris Erimi 1 - 1 Ahironas
ENAD 0 - 2 PAEEK
O Kormakitis 1 - 3 APONA Anagias
Elia Lythrodonta 2 - 3 Halkanoras
MEAP Nisou 2 - 1 Ormideia
Elpida Astrome… 2 - 0 Amathous
October 4, 2019
Ethnikos Assias 2 - 2 Digenis Oroklinis
September 22, 2019
Digenis Oroklinis 0 - 1 O Kormakitis
Iraklis Yerolakkou 3 - 1 ENAD

Croatia League

 

Croatia 1. HNL

# Team MP W D L F A G P
1 Hajduk Split 11 7 2 2 20 6 +14 23
2 Dinamo Zagreb 10 7 1 2 17 4 +13 22
3 Osijek 11 5 4 2 17 10 +7 19
4 Rijeka 10 5 4 1 15 8 +7 19
5 Gorica 11 4 3 4 14 14 +0 15
6 Lokomotiva Zagreb 11 4 3 4 16 17 -1 15
7 Istra 1961 11 2 4 5 12 18 -6 10
8 Slaven Koprivnica 11 3 1 7 11 26 -15 10
9 Inter Zaprešić 11 1 4 6 13 21 -8 7
10 Varaždin 11 1 4 6 10 21 -11 7

Fixtures

October 18, 2019
Gorica 17:00 Dinamo Zagreb
October 19, 2019
Varaždin 14:00 Istra 1961
Slaven Koprivnica 16:30 Rijeka
October 20, 2019
Inter Zaprešić 14:00 Osijek
Lokomotiva Zagreb 16:30 Hajduk Split
October 25, 2019
Varaždin 17:00 Inter Zaprešić
October 26, 2019
Hajduk Split 14:00 Slaven Koprivnica
Rijeka 16:30 Gorica
October 27, 2019
Istra 1961 16:00 Lokomotiva Zagreb
Dinamo Zagreb 18:30 Osijek
November 2, 2019
Dinamo Zagreb 16:00 Inter Zaprešić
Gorica 18:30 Hajduk Split
November 3, 2019
Slaven Koprivnica 16:00 Istra 1961
Osijek 18:30 Rijeka
November 4, 2019
Lokomotiva Zagreb 19:00 Varaždin
November 8, 2019
Istra 1961 19:00 Gorica
November 9, 2019
Lokomotiva Zagreb 16:00 Inter Zaprešić
Varaždin 18:30 Slaven Koprivnica
November 10, 2019
Hajduk Split 16:00 Osijek
Rijeka 18:30 Dinamo Zagreb

Croatia 2. HNL

# Team MP W D L F A G P
1 Šibenik 9 8 0 1 14 6 +8 24
2 Sesvete 9 5 2 2 15 7 +8 17
3 Rudeš 9 5 2 2 15 8 +7 17
4 Hajduk Split II 9 4 4 1 18 8 +10 16
5 Orijent 1919 9 4 3 2 11 12 -1 15
6 Osijek II 9 4 2 3 15 6 +9 14
7 Croatia Zmijavci 9 4 1 4 12 12 +0 13
8 Solin 8 3 2 3 10 8 +2 11
9 Dinamo Zagreb II 8 3 2 3 10 11 -1 11
10 Dugopolje 9 3 2 4 16 18 -2 11
11 Dubrava Zagreb 9 2 3 4 11 13 -2 9
12 Međimurje Čakovec 9 2 3 4 11 14 -3 9
13 Cibalia 9 2 3 4 9 18 -9 9
14 Kustošija 9 2 2 5 6 14 -8 8
15 Bijelo Brdo 9 2 1 6 9 18 -9 7
16 Hrvatski Drago… 9 1 2 6 9 18 -9 5

Fixtures

October 18, 2019
Sesvete 14:00 Dugopolje
Hrvatski Drago… 14:00 Hajduk Split II
Međimurje Čakovec 17:00 Croatia Zmijavci
October 19, 2019
Orijent 1919 12:00 Rudeš
Solin 14:00 Dubrava Zagreb
Cibalia 14:00 Osijek II
October 20, 2019
Dinamo Zagreb II 14:00 Kustošija
Bijelo Brdo 14:00 Šibenik
October 25, 2019
Dubrava Zagreb 14:00 Međimurje Čakovec
October 26, 2019
Dugopolje 14:00 Solin
Šibenik 14:00 Cibalia
Kustošija 14:00 Bijelo Brdo
Osijek II 16:00 Orijent 1919
October 27, 2019
Croatia Zmijavci 14:00 Dinamo Zagreb II
Rudeš 15:00 Hrvatski Drago…
Hajduk Split II 15:00 Sesvete
October 30, 2019
Dinamo Zagreb II 16:00 Solin

Croatia 3. HNL

# Team MP W D L F A G P
1 Vinogradar 8 6 1 1 15 7 +8 19
2 Maksimir Zagreb 8 5 1 2 15 9 +6 16
3 Kurilovec 8 4 3 1 12 8 +4 15
4 Jarun 8 4 2 2 16 8 +8 14
5 Mladost Petrinja 8 4 2 2 15 14 +1 14
6 Vrapče Zagreb 8 3 4 1 14 10 +4 13
7 Zagorec 8 4 1 3 8 7 +1 13
8 Ponikve 8 2 3 3 10 8 +2 9
9 Dugo Selo 8 2 2 4 12 13 -1 8
10 Lučko 8 2 2 4 11 13 -2 8
11 Gaj 8 2 2 4 9 13 -4 8
12 Bistra 8 1 5 2 6 10 -4 8
13 HAŠK 8 2 2 4 7 15 -8 8
14 Trnje 8 1 4 3 11 15 -4 7
15 Vrbovec 8 1 3 4 9 14 -5 6
16 Špansko Zagreb 8 1 3 4 8 14 -6 6

Fixtures

Croatia 1. HNL Juniori

# Team MP W D L F A G P
1 Lokomotiva Zag… 6 5 1 0 18 3 +15 16
2 Dinamo Zagreb U19 6 5 0 1 14 3 +11 15
3 Hajduk Split U19 6 4 2 0 25 5 +20 14
4 Rijeka U19 6 4 0 2 15 4 +11 12
5 Slaven Koprivn… 7 4 0 3 14 12 +2 12
6 Osijek U19 6 3 2 1 14 9 +5 11
7 Varaždin U19 6 3 2 1 10 6 +4 11
8 Hrvatski Drago… 6 2 1 3 9 15 -6 7
9 Dugopolje U19 6 2 0 4 5 10 -5 6
10 Sesvete U19 6 1 2 3 7 14 -7 5
11 Rudeš U19 6 1 1 4 5 14 -9 4
12 Inter Zaprešić U19 6 1 1 4 7 19 -12 4
13 Istra 1961 U19 6 1 0 5 5 16 -11 3
14 Orijent 1919 U19 7 1 0 6 2 20 -18 3

Fixtures

October 18, 2019
Rudeš U19 14:00 Lokomotiva Zag…
October 19, 2019
Rijeka U19 12:00 Sesvete U19
Varaždin U19 12:15 Dugopolje U19
Inter Zaprešić U19 15:00 Hrvatski Drago…
October 20, 2019
Istra 1961 U19 12:00 Osijek U19
October 26, 2019
Rijeka U19 09:00 Hajduk Split U19
Dugopolje U19 09:00 Lokomotiva Zag…
Rudeš U19 09:00 Slaven Koprivn…
Sesvete U19 09:00 Hrvatski Drago…
Orijent 1919 U19 09:00 Inter Zaprešić U19
Dinamo Zagreb U19 13:00 Istra 1961 U19
October 27, 2019
Osijek U19 14:00 Varaždin U19
November 2, 2019
Slaven Koprivn… 11:00 Dugopolje U19
Hrvatski Drago… 11:00 Orijent 1919 U19
Lokomotiva Zag… 11:00 Osijek U19
Inter Zaprešić U19 11:00 Rudeš U19
Varaždin U19 11:00 Dinamo Zagreb U19
Istra 1961 U19 11:00 Rijeka U19
Hajduk Split U19 11:00 Sesvete U19

Cote D’Ivoire Ligue

 

Cote D’Ivoire Ligue 1

# Team MP W D L F A G P
1 SOL 3 3 0 0 6 2 +4 9
2 AFAD 3 2 0 1 4 1 +3 6
3 San-Pédro 3 2 0 1 2 1 +1 6
4 Bassam 3 1 2 0 4 2 +2 5
5 SOA 3 1 2 0 4 2 +2 5
6 Racing d'Abidjan 3 1 2 0 4 3 +1 5
7 ASEC Mimosas 3 1 2 0 2 1 +1 5
8 Abengourou 3 0 3 0 2 2 +0 3
9 Tanda 3 1 0 2 2 4 -2 3
10 WAC 3 0 2 1 5 6 -1 2
11 Sporting Gagnoa 3 0 2 1 2 3 -1 2
12 Africa Sports 3 0 2 1 3 5 -2 2
13 Bouaké 3 0 1 2 1 3 -2 1
14 Issia Wazi 3 0 0 3 1 7 -6 0

Fixtures

September 14, 2019
Bassam 19:00 Issia Wazi
September 19, 2019
San-Pédro 16:30 SOL
October 25, 2019
Abengourou 16:30 WAC
Tanda 16:30 Sporting Gagnoa
SOA 16:30 ASEC Mimosas
AFAD 16:30 Africa Sports
Racing d'Abidjan 19:00 Bouaké

 

Costa Rica Primera

 

Costa Rica Primera Division

# Team MP W D L F A G P
1 Alajuelense 17 13 3 1 39 16 +23 42
2 Deportivo Saprissa 17 9 3 5 37 25 +12 30
3 Herediano 18 8 5 5 30 17 +13 29
4 San Carlos 18 8 5 5 34 28 +6 29
5 Santos de Guápiles 18 5 8 5 29 26 +3 23
6 Cartaginés 18 6 5 7 25 26 -1 23
7 Jicaral 17 6 5 6 17 19 -2 23
8 Guadalupe 18 6 4 8 24 30 -6 22
9 Pérez Zeledón 18 5 5 8 19 31 -12 20
10 Limón 18 5 4 9 21 32 -11 19
11 Grecia 18 4 5 9 23 36 -13 17
12 UCR 17 3 4 10 18 30 -12 13

Fixtures

October 10, 2019
Jicaral 22:00 Deportivo Saprissa
October 18, 2019
UCR 03:00 Alajuelense
October 20, 2019
Herediano 03:05 San Carlos
UCR 18:05 Pérez Zeledón
Grecia 18:10 Cartaginés
Santos de Guápiles 22:05 Alajuelense
Jicaral 22:05 Guadalupe
Deportivo Saprissa 23:00 Limón
October 27, 2019
Alajuelense 01:00 Cartaginés
Pérez Zeledón 22:00 San Carlos
Guadalupe 23:00 Grecia
Limón 23:05 UCR
Deportivo Saprissa 23:55 Herediano
October 28, 2019
Santos de Guápiles 04:00 Jicaral
November 3, 2019
San Carlos 03:30 Alajuelense
Herediano 04:00 Santos de Guápiles
Cartaginés 19:00 Guadalupe
Grecia 19:05 Pérez Zeledón
Jicaral 23:00 Limón
November 4, 2019
UCR 04:00 Deportivo Saprissa

Costa Rica Liga de Ascenso

# Team MP W D L F A G P
1 Carmelita 13 8 3 2 28 16 +12 27
2 Aserrí 13 7 3 3 22 15 +7 24
3 Barrio México 12 6 2 4 23 15 +8 20
4 Cofutpa 12 5 3 4 20 19 +1 18
5 Municipal Liberia 12 4 4 4 14 15 -1 16
6 Puntarenas 13 4 3 6 22 19 +3 15
7 FC Cartagena 12 4 1 7 17 28 -11 13
8 Santa Rosa 11 3 3 5 11 18 -7 12
9 Guanacasteca 12 1 4 7 13 25 -12 7

Fixtures

October 5, 2019
Puerto Golfito 18:04 Escazuceña
October 19, 2019
Aserrí 19:00 Santa Rosa
Curridabat 20:00 Uruguay
Puma Generaleña 21:00 Santa Ana
October 20, 2019
Puerto Golfito 01:00 Turrialba
FC Cartagena 01:00 Guanacasteca
Puntarenas 01:00 Municipal Liberia
Consultants Mo… 01:00 Escazuceña
Cofutpa 19:00 Barrio México
October 23, 2019
Santa Rosa 19:00 FC Cartagena
October 27, 2019
Cofutpa 01:00 Carmelita
Santa Rosa 01:00 Puntarenas
Barrio México 01:00 Municipal Liberia
Uruguay 01:00 Puma Generaleña
Turrialba 01:00 Santa Ana
Escazuceña 01:00 Curridabat
Guanacasteca 01:00 Aserrí
Puerto Golfito 01:00 Sporting San José

Congo Ligue

 

Congo Ligue 1

# Team MP W D L F A G P
1 V.Club Mokanda 2 2 0 0 4 1 +3 6
2 JS Talangaï 2 1 1 0 3 0 +3 4
3 CARA Brazzaville 2 1 1 0 2 0 +2 4
4 Diables Noirs 2 1 1 0 2 0 +2 4
5 Otôho d'Oyo 2 1 1 0 1 0 +1 4
6 Léopards de Do… 2 1 0 1 4 3 +1 3
7 Nico-Nicoyé 2 1 0 1 1 1 +0 3
8 Kondzo 2 1 0 1 2 3 -1 3
9 Patronage Sain… 2 0 2 0 0 0 +0 2
10 Tongo 2 0 2 0 0 0 +0 2
11 Racing Club Br… 2 0 1 1 0 2 -2 1
12 Étoile du Congo 2 0 1 1 0 2 -2 1
13 Inter Club 2 0 0 2 0 3 -3 0
14 Chéminots 2 0 0 2 0 4 -4 0

Fixtures

October 16, 2019
Tongo 14:00 V.Club Mokanda
JS Talangaï 16:00 Racing Club Br…
October 17, 2019
Kondzo 14:00 Léopards de Do…
Inter Club 16:00 Chéminots
October 18, 2019
Diables Noirs 14:00 Patronage Sain…
Nico-Nicoyé 15:00 Otôho d'Oyo
Étoile du Congo 16:00 CARA Brazzaville

Colombia League

 

Colombia Primera A

# Team MP W D L F A G P
1 Millonarios 20 11 6 3 30 15 +15 39
2 Deportivo Cali 20 9 6 5 22 17 +5 33
3 Deportes Tolima 20 9 5 6 27 16 +11 32
4 América de Cali 20 9 5 6 26 20 +6 32
5 Atlético Nacional 20 8 7 5 24 19 +5 31
6 Deportivo Pasto 20 8 7 5 19 14 +5 31
7 Junior 20 6 12 2 24 18 +6 30
8 Unión Magdalena 20 8 6 6 24 24 +0 30
9 Independiente … 20 7 7 6 30 24 +6 28
10 Once Caldas 20 8 4 8 20 16 +4 28
11 Cúcuta Deportivo 20 8 3 9 25 27 -2 27
12 Patriotas Boyacá 20 7 6 7 20 31 -11 27
13 Envigado 20 5 9 6 22 20 +2 24
14 Alianza Petrolera 20 5 8 7 17 19 -2 23
15 Jaguares de Có… 20 5 8 7 20 27 -7 23
16 La Equidad 20 4 10 6 21 22 -1 22
17 Atlético Bucar… 20 5 6 9 17 26 -9 21
18 Atlético Huila 20 4 7 9 19 32 -13 19
19 Rionegro 20 3 7 10 17 30 -13 16
20 Santa Fe 20 1 11 8 17 24 -7 14

Fixtures

October 19, 2019
Envigado 00:00 La Equidad
Atlético Bucar… 02:00 Jaguares de Có…
Patriotas Boyacá 20:00 Deportivo Pasto
Once Caldas 22:00 Atlético Huila
América de Cali 23:00 Atlético Nacional
October 20, 2019
Deportes Tolima 00:00 Cúcuta Deportivo
Junior 02:00 Millonarios
Rionegro 21:15 Deportivo Cali
Santa Fe 23:00 Unión Magdalena
October 21, 2019
Independiente … 01:45 Alianza Petrolera
October 23, 2019
La Equidad 00:00 Jaguares de Có…
Unión Magdalena 22:00 Atlético Bucar…
October 24, 2019
Atlético Nacional 00:15 Envigado
Millonarios 02:15 Santa Fe
Deportivo Pasto 20:30 Rionegro
Atlético Huila 22:30 Independiente …
Alianza Petrolera 23:30 Junior
October 25, 2019
Deportivo Cali 00:30 Once Caldas
Deportes Tolima 02:30 Patriotas Boyacá
October 26, 2019
Cúcuta Deportivo 01:30 América de Cali

Colombia Primera B

# Team MP W D L F A G P
1 Real Cartagena 15 8 5 2 26 15 +11 29
2 Deportes Quindío 15 8 5 2 23 12 +11 29
3 Deportivo Pereira 15 8 4 3 26 10 +16 28
4 Barranquilla 15 7 5 3 20 15 +5 26
5 Boyacá Chicó 15 6 7 2 16 10 +6 25
6 Cortuluá 15 7 3 5 26 22 +4 24
7 Leones 15 6 6 3 16 12 +4 24
8 Llaneros 15 7 2 6 26 24 +2 23
9 Bogotá 15 6 4 5 16 19 -3 22
10 Tigres 15 5 5 5 20 24 -4 20
11 Fortaleza CEIF 15 5 4 6 21 22 -1 19
12 Valledupar 15 3 5 7 13 20 -7 14
13 Boca Juniors d… 15 2 6 7 12 20 -8 12
14 Real San Andrés 15 1 7 7 13 24 -11 10
15 Atlético 15 1 5 9 9 25 -16 8
16 Orsomarso 15 0 7 8 16 25 -9 7

Fixtures

October 19, 2019
Cortuluá 01:30 Deportes Quindío
Deportivo Pereira 02:00 Tigres
October 22, 2019
Boyacá Chicó 00:00 Fortaleza CEIF
Bogotá 02:00 Real Cartagena
October 23, 2019
Deportes Quindío 02:00 Deportivo Pereira
Tigres 20:00 Cortuluá
October 24, 2019
Fortaleza CEIF 20:30 Bogotá
Real Cartagena 21:00 Boyacá Chicó
November 2, 2019
Boyacá Chicó 02:00 Bogotá
Deportivo Pereira 02:00 Cortuluá
Tigres 02:00 Deportes Quindío
Fortaleza CEIF 02:00 Real Cartagena
November 9, 2019
Cortuluá 02:00 Deportivo Pereira
Deportes Quindío 02:00 Tigres
Bogotá 02:00 Boyacá Chicó
Real Cartagena 02:00 Fortaleza CEIF
November 13, 2019
Deportivo Pereira 02:00 Deportes Quindío
Cortuluá 02:00 Tigres
Bogotá 02:00 Fortaleza CEIF
Boyacá Chicó 02:00 Real Cartagena

China League

 

China PR

# Team MP W D L F A G P
1 Guangzhou Ever… 25 19 2 4 55 19 +36 59
2 Beijing Guoan 25 19 1 5 48 19 +29 58
3 Shanghai SIPG 25 17 5 3 50 23 +27 56
4 Shandong Luneng 25 12 5 8 44 29 +15 41
5 Jiangsu Suning 25 11 7 7 47 36 +11 40
6 Wuhan Zall 25 10 7 8 32 31 +1 37
7 Dalian Yifang 25 9 7 9 37 38 -1 34
8 Chongqing Dang… 25 8 9 8 35 41 -6 33
9 Tianjin Teda 25 9 5 11 35 39 -4 32
10 Henan Jianye 25 8 6 11 32 40 -8 30
11 Guangzhou R&F 24 8 5 11 46 59 -13 29
12 Shanghai Shenhua 25 7 6 12 39 47 -8 27
13 Hebei CFFC 25 7 5 13 28 43 -15 26
14 Shenzhen 25 4 7 14 22 38 -16 19
15 Tianjin Tianhai 25 2 12 11 29 45 -16 18
16 Beijing Renhe 24 3 3 18 20 52 -32 12

Fixtures

October 18, 2019
Tianjin Tianhai 12:35 Wuhan Zall
Shenzhen 12:35 Guangzhou Ever…
October 19, 2019
Guangzhou R&F 10:30 Shandong Luneng
Beijing Guoan 12:35 Shanghai SIPG
October 20, 2019
Tianjin Teda 08:30 Beijing Renhe
Henan Jianye 12:35 Chongqing Dang…
Shanghai Shenhua 12:35 Dalian Yifang
Jiangsu Suning 12:35 Hebei CFFC
October 25, 2019
Chongqing Dang… 12:35 Shanghai Shenhua
October 26, 2019
Hebei CFFC 08:30 Guangzhou R&F
Shenzhen 12:35 Wuhan Zall
Beijing Guoan 12:35 Tianjin Teda
October 27, 2019
Tianjin Tianhai 09:30 Beijing Renhe
Jiangsu Suning 13:35 Shandong Luneng
Shanghai SIPG 13:35 Dalian Yifang
Guangzhou Ever… 13:35 Henan Jianye
November 1, 2019
Beijing Renhe 09:30 Guangzhou R&F

China League One

# Team MP W D L F A G P
1 Qingdao Huanghai 27 15 6 6 55 34 +21 51
2 Guizhou Zhicheng 27 16 3 8 43 24 +19 51
3 Changchun Yatai 27 14 7 6 48 36 +12 49
4 Shijiazhuang E… 27 15 2 10 52 39 +13 47
5 Zhejiang Greentown 27 13 8 6 45 36 +9 47
6 Heilongjiang L… 27 12 9 6 37 30 +7 45
7 Nei Mongol Zho… 27 13 6 8 30 27 +3 45
8 Beijing BSU 27 12 6 9 50 29 +21 42
9 Shaanxi Chang'an 27 12 4 11 31 31 +0 40
10 Meizhou Hakka 27 9 6 12 38 37 +1 33
11 Guangdong Sout… 27 9 6 12 35 44 -9 33
12 Xinjiang Tianshan 27 9 5 13 36 48 -12 32
13 Sichuan Longfor 27 7 7 13 27 41 -14 28
14 Nantong Zhiyun 27 6 8 13 31 36 -5 26
15 Liaoning Kaixin 27 5 6 16 30 50 -20 21
16 Shanghai Shenxin 27 3 3 21 29 75 -46 12

Fixtures

October 19, 2019
Qingdao Huanghai 08:30 Beijing BSU
Shijiazhuang E… 12:30 Guizhou Zhicheng
Nei Mongol Zho… 12:30 Shanghai Shenxin
Sichuan Longfor 12:30 Xinjiang Tianshan
Meizhou Hakka 12:30 Heilongjiang L…
Liaoning Kaixin 12:30 Guangdong Sout…
Zhejiang Greentown 12:30 Nantong Zhiyun
October 20, 2019
Shaanxi Chang'an 08:30 Changchun Yatai
October 26, 2019
Shanghai Shenxin 07:30 Qingdao Huanghai
Sichuan Longfor 07:30 Shijiazhuang E…
Nantong Zhiyun 07:30 Beijing BSU
Changchun Yatai 07:30 Zhejiang Greentown
Guizhou Zhicheng 07:30 Nei Mongol Zho…
Xinjiang Tianshan 07:30 Shaanxi Chang'an
Guangdong Sout… 07:30 Heilongjiang L…
Liaoning Kaixin 07:30 Meizhou Hakka

Chinese Taipei Inter city League

# Team MP W D L F A G P
1 Tatung 18 14 3 1 65 16 +49 45
2 Taipower 18 13 4 1 44 17 +27 43
3 Hang Yuen 17 8 8 1 53 27 +26 32
4 Tainan City 17 9 3 5 39 36 +3 30
5 Taichung Futuro 18 5 4 9 27 26 +1 19
6 NTUPES 18 4 3 11 22 49 -27 15
7 Ming Chuan Uni… 18 2 2 14 17 62 -45 8
8 Taipei Red Lions 18 1 3 14 18 52 -34 6

Fixtures

July 21, 2019
Tainan City 12:00 Hang Yuen
August 18, 2019
Taipower 12:00 Hang Yuen
November 3, 2019
Tatung 10:00 Taipei Red Lions
Tainan City 13:00 NTUPES
Taichung Futuro 13:00 Ming Chuan Uni…
November 24, 2019
Hang Yuen 10:00 NTUPES
Ming Chuan Uni… 10:00 Tatung
Taipei Red Lions 13:00 Taichung Futuro
Tainan City 13:00 Taipower
December 1, 2019
Hang Yuen 10:00 Taipei Red Lions
NTUPES 10:00 Taichung Futuro
Tainan City 13:00 Ming Chuan Uni…
Taipower 13:00 Tatung

Chinese Taipei Entrerprise

# Team MP W D L F A G P
1 Taipower 14 11 2 1 34 6 +28 35
2 Tatung 14 11 2 1 29 6 +23 35
3 NTCPE 14 10 0 4 32 8 +24 30
4 I Shou University 14 6 1 7 21 31 -10 19
5 Hun Sing 14 4 4 6 13 20 -7 16
6 NSTC 14 3 2 9 7 21 -14 11
7 Ming Chuan Uni… 14 3 0 11 11 34 -23 9
8 Fubon Financial 14 2 1 11 10 31 -21 7

Fixtures

Chile Primera Division

 

Chile Primera Division

Fixtures

October 17, 2019
Everton 22:30 Curicó Unido
October 18, 2019
Universidad d… 01:00 Deportes Iquique
October 19, 2019
Palestino 16:30 Unión Española
Audax Italiano 21:30 Cobresal
October 20, 2019
Universidad Ca… 16:00 Colo Colo
Deportes Iquique 19:30 Huachipato
Coquimbo Unido 22:00 O'Higgins
October 21, 2019
Curicó Unido 00:30 Deportivo Anto…
Universidad Co… 22:30 Unión La Calera
October 22, 2019
Universidad d… 01:00 Everton
October 25, 2019
Cobresal 22:00 Unión Española
October 26, 2019
Everton 16:30 Palestino
Colo Colo 21:30 Coquimbo Unido
October 27, 2019
Deportivo Anto… 00:00 Universidad Co…
O'Higgins 17:30 Curicó Unido
Huachipato 20:00 Universidad d…
Universidad Ca… 22:30 Audax Italiano
October 28, 2019
Unión La Calera 01:00 Deportes Iquique
November 1, 2019
Universidad d… 01:00 O'Higgins

Chile Primera B

# Team MP W D L F A G P
1 Santiago Wanderers 26 12 7 7 39 26 +13 43
2 La Serena 26 11 7 8 31 27 +4 40
3 Cobreloa 26 10 9 7 40 33 +7 39
4 Melipilla 26 10 9 7 33 26 +7 39
5 Unión San Felipe 26 11 6 9 30 26 +4 39
6 Ñublense 26 10 9 7 36 32 +4 39
7 Deportes Temuco 26 9 11 6 31 23 +8 38
8 Copiapó 26 9 11 6 28 21 +7 38
9 Puerto Montt 26 9 10 7 36 27 +9 37
10 Barnechea 26 11 4 11 25 27 -2 37
11 Deportes Sant… 26 10 6 10 31 36 -5 36
12 Santiago Morning 26 9 7 10 26 32 -6 34
13 Rangers 26 6 10 10 28 35 -7 28
14 San Luis de Quillota 26 5 12 9 25 37 -12 27
15 Magallanes 26 5 10 11 23 33 -10 25
16 Deportes Valdivia 26 4 6 16 29 50 -21 18

Fixtures

October 18, 2019
Barnechea 22:00 Deportes Temuco
October 19, 2019
Ñublense 00:30 Puerto Montt
La Serena 19:00 Unión San Felipe
Rangers 20:00 Santiago Wanderers
Magallanes 20:00 Cobreloa
Melipilla 21:00 Copiapó
San Luis de Quillota 23:00 Santiago Morning
Deportes Sant… 23:00 Deportes Valdivia
October 26, 2019
Santiago Wanderers 00:30 San Luis de Quillota
Deportes Temuco 16:30 Unión San Felipe
Cobreloa 19:00 Deportes Sant…
La Serena 19:00 Melipilla
Santiago Morning 19:30 Rangers
Copiapó 23:00 Puerto Montt
October 27, 2019
Ñublense 23:00 Barnechea
October 29, 2019
Deportes Valdivia 00:30 Magallanes

Chile Segunda Division

# Team MP W D L F A G P
1 San Marcos de Arica 20 12 5 3 29 13 +16 41
2 Colchagua 20 9 4 7 43 30 +13 31
3 Recoleta 20 8 4 8 33 25 +8 28
4 General Velásquez 20 6 8 6 30 27 +3 26
5 Deportes Vallenar 20 10 3 7 29 25 +4 24
6 Iberia 20 5 9 6 24 25 -1 24
7 San Antonio Unido 20 7 5 8 24 26 -2 23
8 Colina 20 7 2 11 28 36 -8 23
9 Fernández Vial 20 7 4 9 24 27 -3 22
10 Independiente 20 7 4 9 24 38 -14 22
11 Lautaro de Buin 20 6 4 10 26 42 -16 22

Fixtures

October 19, 2019
San Antonio Unido 21:00 Independiente
Fernández Vial 21:00 Lautaro de Buin
October 20, 2019
Deportes Vallenar 00:00 San Marcos de Arica
General Velásquez 20:30 Colchagua
Iberia 21:00 Recoleta
October 26, 2019
Recoleta 20:00 San Marcos de Arica
Colina 20:00 Fernández Vial
Deportes Vallenar 23:00 General Velásquez
October 27, 2019
Lautaro de Buin 20:30 San Antonio Unido
Colchagua 21:00 Iberia
November 2, 2019
San Antonio Unido 17:30 Colina
November 3, 2019
Independiente 21:00 Lautaro de Buin
Recoleta 21:00 Colchagua
Iberia 22:00 Deportes Vallenar
November 5, 2019
San Marcos de Arica 02:00 General Velásquez
November 9, 2019
Colchagua 02:00 San Marcos de Arica
General Velásquez 02:00 Iberia
Colina 02:00 Independiente
Deportes Vallenar 02:00 Recoleta
Fernández Vial 02:00 San Antonio Unido

Chile Tercera A

# Team MP W D L F A G P
1 Linares Unido 26 15 9 2 44 17 +27 54
2 Concepción 26 15 4 7 37 27 +10 49
3 Trasandino 26 13 8 5 41 22 +19 47
4 Deportes Limache 26 12 8 6 37 20 +17 44
5 Municipal Sala… 27 12 8 7 34 27 +7 44
6 Provincial Ovalle 26 12 7 7 30 16 +14 43
7 Deportes Rengo 26 11 7 8 34 28 +6 40
8 Rancagua Sur 26 10 9 7 36 35 +1 39
9 Municipal Santiago 26 9 9 8 34 29 +5 36
10 Pilmahue 26 6 10 10 29 39 -10 28
11 Municipal Meji… 26 8 4 14 28 39 -11 28
12 Unión Compañías 27 6 9 12 29 36 -7 27
13 Provincial Osorno 26 8 3 15 20 40 -20 27
14 Real San Joaquín 26 6 7 13 38 44 -6 25
15 Ferroviarios d… 26 2 0 24 19 71 -52 6

Fixtures

October 19, 2019
Trasandino 21:00 Real San Joaquín
Ferroviarios d… 21:00 Municipal Meji…
Deportes Rengo 21:00 Deportes Limache
Municipal Sala… 21:00 Provincial Osorno
Linares Unido 21:00 Provincial Ovalle
Municipal Santiago 21:00 Rancagua Sur
Pilmahue 21:00 Concepción
October 27, 2019
Rancagua Sur 01:00 Ferroviarios d…
Municipal Meji… 01:00 Unión Compañías
Concepción 01:00 Municipal Santiago
Real San Joaquín 01:00 Deportes Rengo
Provincial Osorno 01:00 Trasandino
Deportes Limache 01:00 Linares Unido
Provincial Ovalle 01:00 Pilmahue

 

you're currently offline